SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja kolana. Zwichnięcie, skręcenie czy więzadła?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 51
5 dni temu grałem w piłke nożną i podczas skręcania na pełnym biegu poczułem puknięcie w prawym kolanie i mocny ból. Od razu upadłem na ziemię. Ból jednak szybko ustał, zszedłem z boiska i doszedłem do domu o własnych siłach. Następnego dnia pojawiła się opuchlizna i lekkie zsinienie. Miałem problemy ze zgięciem i z wyprostowaniem kolana. Miejsce to w ogóle nie boli, czuje tylko coś w stylu blokady. Teraz z Dnia na dzień mogę zgiąć kolano coraz mocniej. Mogę chodzić, jednak kuleję. Nadal mam opuchliznę usytuowaną zaraz nad kolanem.
Największym problemem jest to, że mieszkam od niedawna Danii. NIe mam jeszcze wszystkich papierów związanych z pobytem, a co z tym idzie swojego lekarza. Po 2 dniach poszedlem do szpitala na emergency to powiedziano mi że nie mogą mi pomóc, gdyż nie jest to juz emergency. Jednak nie zamierzam się poddac i będę starał się jak najszybciej znaleźć jakiegoś kompetentnego doktora.
Proszę o radę ludzi zorientowanych w tego typu dolegliwościach lub też z podobnym doświadczeniem.
Z góry dziękuję.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Równie dobrze możesz mieć zerwane więzadło przednie-krzyżowe, co nie mieć.
Każdy tego typu uraz wymaga stosownego leczenia, które zmniejszy komplikacje w bliższej i bardziej odległej perspektywie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14
witam!ja od 22lat mam problem z kolanami a dokladnie nawykowe zwichniecie rzepki.teraz ma 32lata i 4lata temu mialam operacje zaluje ze tak pozno.nic milego a do tego byla jeszcze guzowatosc piszczelowa!rehabilitacja,blizna na cale kolano ale jest ok.no ale pare dni temu poszlam na rower i niefortunnie sie wywrucilam i druga noga poszla.rzepke wsadzilm sama na drugi dzien do szpitla.standart-zdjecie rtg,punkcja i szyna!ale przy punkci przezylam szok zamiast krwi az 40ml samej krwi..lekarz zastanawial sie czy to nie zerwane wezadla?szyne zdjelam w ten sam dzien niestety mam 2dzieci.kolano jest lekko opuchniete ale mysle ze bedzie jeszcze jedna punkcja?pozdrawiam wszystkich

edek189

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
zamiast krwi sama krew? o co chodzi?
Zamiast wróżyc,lekarz powinien Cię zbadać. Jesli lekaz na miesjcu nie mógł stwierdzić,co Ci jest,to my tym bardziej tego nie zrobimy

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14
oj widzisz zrobilam pomylke,zamiast wody w kolanie byla krew.no mi tez nie spodobalo sie podejscie lekarza, wydaje mi sie ze powinien sprawdzic a nie myslec i wsadzic w szyne.aLE Tak to juz jest.mam tylko nadzieje ze to tylko zwichniecie rzepki?w poniedzialek ide do innego ortopedy zrobic punkcie i zobaczymy?pozdrawiam

edek189

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból nadgarstka pomocy

Następny temat

Szpotawość

WHEY premium