SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja barku - ćwiczyć czy nie?

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8372

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1419 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12943
Witam jak w temacie, mam problem z barkiem, dodam zdj zaznaczone z miejscem o które dokładnie chodzi.
Ból dokucza mi już od jakiegoś czasu, postanowiłem zrobić przerwę z treningami by dać mu odpocząć, gdyż jest nadwyrężony.
Moje pytanie brzmi, czy mogę przez ten okres trenować chociażby biceps-triceps raz w tygodniu? Nie ćwiczę już ~4 tyg, i wczoraj (sobotę) zrobiłem takowy trening bic-tric w superseriach i nie odczuwam dziś żadnych negatywnych skutków tego treningu (ból nie jest większy, po prostu... taki sam), a sam trening sprawił mi wiele "radości" że tak to ujmę Jestem na masie, i mam pytanie, czy mógłbym stosować taki plan mając tą kontuzję?
Poniedziałek: 3 ćwiczenia na brzuch 3s + cardio 20 min
Wtorek: wyprosty nóg na prasie 6s, uginanie nóg na prasie 6s + trening łydek
Czwartek: 3 ćwiczenia na brzuch 3s + cardio 20 min
Sobota: biceps, triceps superserie 3 ćw po 4 serie (w większości izolowane)
Do tego oczywiście dieta z dodatnim bilansem kalorycznym.

Nie wpłynie to negatywnie i nie opóźni wyleczenia barku?

"Tylko od Ciebie zależy to, czy czegoś dokonasz"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1419 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12943
A więc wracam... Zastosowałem się do rady, odpuściłem trening bicepsów tricepsów, myślałem że to mi pomoże, jednak jest gorzej.. W poniedziałek lub wtorek idę do lekarza, jeśli będzie o czym, to będę tu pisać... Na razie wstawiam filmik, sami spójrzcie co się dzieje


"Tylko od Ciebie zależy to, czy czegoś dokonasz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
olej biceps i triceps, rób same nogi i brzuch, tak by było najlepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1419 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12943
Nie mogę zdzierżyć tego, czuję się wysuszony przez to niećwiczenie łap właśnie...
1

"Tylko od Ciebie zależy to, czy czegoś dokonasz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
używasz do tego barków, ja bym nie ryzykował, bo pracuje cała obręcz przy zginaniu tudzież prostowaniu ramion. Ja bym odpuścił dla własnego zdrowia i udał się do lekarza. Jak będziesz ćwiczył nogi to: zmniejszysz poziom spadków podczas przerwy od ćwiczeń, poprawisz ich stan, nie narazisz sie na kontuzje. Jak dla mnie same plusy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1419 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12943
Mówisz o ćwiczeniach izolowanych na nogi, czy wliczasz w to np. przysiady?

"Tylko od Ciebie zależy to, czy czegoś dokonasz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 246 Napisanych postów 27200 Wiek 27 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 78909
nie wiem czy przysiad się nadaje, bo może promieniować. Na małych ciężarach dużo rep przysiadu+izolacje, na dwugłowe żuraw+uginanie, łydki i jest moc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1419 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12943
No cóż, zobaczymy jak to będzie. Dzięki za odpowiedzi i pomoc

"Tylko od Ciebie zależy to, czy czegoś dokonasz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja raz zlekceważyłem kontuzje barku i mam problemy z nim do teraz
Wyciągnij odpowiedni wniosek dla siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
wyglada na problemy z aktonem srodkowym barku, zaczerwienienie w okolicy przyczepu.
jak mocno boli?
wszystko jest na miejcu? cieple jest to miejsce?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1419 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12943
Boczny może minimalnie na tylny nachodzi ten ból, zależy jaki ruch ręką.
Póki co jest lepiej, myślę że wszystko idzie w dobrym kierunku, czekam na przesyłkę w której będzie Flexit Drink.
4 tyg temu gdy przestałem ćwiczyć było gorzej niż wtedy gdy ćwiczyłem i zaczynałem odczuwać ten ból.
Wg mnie wszystko na swoim miejscu z tym wyjątkiem że przeskakuje przy niektórych ruchach ręką.
Ciepło czuć, ale to chyba od tego że mam maść a ona tak jakby rozgrzewa te miejsce.

"Tylko od Ciebie zależy to, czy czegoś dokonasz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
jak jest stan zapalny to dodatkowe uzywanie masci rozgrzewajace nie jest rozsadnym pomyslem...
bezpieczniej jest schladzac tkanke

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta+Ćwiczenia na większą masę ciała.

Następny temat

Ocena planu treningowego

WHEY premium