SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Kontuzja barku

Wysłana -
Witam,
To mój pierwszy post na tym forum. Przejrzałem dużo tematów nt uszkodzeń barków i nie mogłem znaleźć niczego podobnego do mojej sytuacji.
Przez półtora roku ćwiczyłem w domu kalistenikę. Rok temu przy robieniu pompek na jednej ręce coś głośno strzeliło mi w barku. Zawsze strzelały mi stawy więc to zignorowalem. Przestałem ćwiczyć na tydzień lub dwa i wróciłem do treningów. Później chrupanie było słychać coraz częściej, szczególnie przy wykonywaniu obrotów ramion przy rozgrzewce. Zrezygnowałem z treningu po jakimś czasie i poszedłem do ortopedy. Zrobił USG na którym niby nic nie widział ale skierował na rehabilitację. Chodziłem na nią 3 miesiące i tylko pogorszala ona mój stan, zrezygnowałem z niej i poczułem się lepiej. Ale nadal czułem ten dyskomfort w barku, przeskakiwanie i napinanie się mięśni szyi. Po roku od rehabilitacji (już nie ćwiczyłem wcale kalisteniki) poszedłem do ortopedy w Katowicach, który cieszył się wieloma bardzo dobrymi opiniami pacjentów. Zdziwił się że skończyłem ćwiczyć, powiedział że strzelać będzie zawsze i niewiele można z tym zrobic. Dostałem Cignon, Urazym, Urydynox i zastrzyk z kwasu hialuronowego. Przez miesiąc byłem szczęśliwy bo bark przestał bolec ale po upływie miesiąca wszystko wróciło do dawnego stanu.
Mam obecnie umówiony rezonans magnetyczny na !Październik! Dopiero wtedy lekarz mógłby mi podać diagnozę schorzenia. Wtedy mina 2 lata od kontuzji!
Bark nadal w pewien sposób irytuje, czasem napina mi mięśnie i sprawia że moja wiodącą - prawa ręka jest słabsza od mojej lewej. Nie mam pojęcia co mam zrobić - byłem u 2 ortopedów i w niczym mi nie pomogli. Forma mi spadła przez ten rok strasznie. Mam 19 lat, chciałbym wrócić do treningów.
Proszę o pomoc
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
krackers22
Zrobił USG na którym niby nic nie widział ale skierował na rehabilitację. Chodziłem na nią 3 miesiące i tylko pogorszala ona mój stan, zrezygnowałem z niej i poczułem się lepiej.


co miałeś podczas niej robione ? Na październik 18, poszukaj bliższego terminu raczej nie powinno być problemu znaleźć trochę wcześniej . Jaką masz postawioną diagnozę ?
Wysłana -
Pamiętam trzy ćwiczenia- reka zgięta w 90° trzymająca taśmę i przyciąganie jej do siebie, robienie tego samego tylko z boku i przyciąganie ręki opuszczonej wzdłuż ciała. Nie opisałem tego za dobrze ale może znajdę stronkę na której to później też widzialem.

Diagnoza - uszkodzenie obrąbka barkowego

Ortopeda powiedział że mogę ćwiczyć dalej- najwyżej nie bd mógł robić pewnych ćwiczeń, bo zakres ruchu mi nie pozwoli.

Rezonans tak późno bo dostałem skierowanie z poradni ortopedycznej w Piekarach śląskich i zaniosłem do tamtejszej pracowni. Za rezonans w innym miejscu pewnie musiałbym zaplacic.

Dziękuję, że odpisałeś- nie sądziłem że ktoś mi napisze dzień przed świętamiZmieniony przez - krackers22 w dniu 23/12/2017 17:57:33

Zmieniony przez - krackers22 w dniu 23/12/2017 17:58:39
Wysłana -
krackers22
Pamiętam trzy ćwiczenia- reka zgięta w 90° trzymająca taśmę i przyciąganie jej do siebie, robienie tego samego tylko z boku i przyciąganie ręki opuszczonej wzdłuż ciała.


jak miałeś same ćwiczenia to nie może dziwić , uszkodzenie obrąbka niestety nie rokuje dobrze
Wysłana -
Czy da się przy jego uszkodzeniu (postrzępieniu) wrócić do treningów? Dodam że nie mam problemow z zakresem ruchu ramienia. Co powinno być jeszcze na rehabilitacji oprócz ćwiczeń?
Wysłana -
Kwestia w która część i w jaki sposób jest uszkodzona, zakres ruchu jest zazwyczaj pełny natomiast występują dolegliwości bólowe, terapia manualna.
Wysłana -
Czy gdybym przed rezonansem, tym w październiku, lub wcześniejszym wykonywał proste ćwiczenia takie jak pompki, może podciągnięcia; to pogorszyłbym stan barku? Unikam wykonywania nim jakichkolwiek cięższych czynności, może powinien być w ruchu?
Wysłana -
Zależy od stanu , ale jest taka możliwość . musiałbyś się skonsultować z ortopedą i fizjoterapeutą
Wysłana -
Dziękuję, temat do zamknięcia.
Wysłana -
Niech zostanie może ktoś coś doda albo jak będziesz po wizycie dasz znać jak się sprawy mają :)
Wysłana -
Ok :)
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź