SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja barku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 921

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2515
Witam,
będąc na obozie zagranicznym,podczas gry w siatkówkę,nie zdążyłem wyhamować po odbiciu piłki i wpadłem na metalowy słupek.Jedyne co zdążyłem zrobić to schować głowę a siłę całego uderzenia przejął bark.Poczułem duży ból ale myślałem że on ustanie,zrobiłem okład z lodu i na noc posmarowałem maścią altacet.
Rano ból zelżał ale wciąż miałem problem z odwodzeniem ręki dlatego pojechałem do tamtejszego szpitala,po rentgenie usłyszałem że nic nie jest złamane i kazano nosić temblak przez 10 dni.
Po powrocie do kraju (3 dni poźniej) od razu poszedłem do szpitala,po rozmowie z lekarzem został wykonany kolejny rentgen ale tym razem z obciążeniem (trzymałem w momencie zdjęcia 8kg worek).
Zalecenie lekarza temblak i okłady,ewentualnie w razie pogorszenia powtórne zgłoszenie się.
Ze względu jednak na to iż sam mieszkam nie było możliwości noszenia temblaka codziennie,lecz nosilem go kiedy tylko mogłem (nawet w nim spałem) i ze względu na to przedłużyłem noszenie do miesiąca czasu.
Po upływie tego czasu odłożyłem temblak, gdyż nie widziałem już sensu noszenia go.
Na ten czas mogę normalnie ruszać ręką z wyjątkiem odwodzenia maksymalnie ręki do tyłu jak i mam problem z podniesieniem wyprostowanej ręki nad głowe,towarzyszy mi wtedy ból (do zniesienia) jak i uczucie blokady w przypadku prostowania ręki.
Próbowałem już treningu z masą własnego ciała jak i z małym obciążeniem i ten ból jednak przeszkadza.
Jak myślicie czy wynika to z zastania mięsni w obrębie stawu i trzeba to rozciągnąć?
Czy lepiej jak udam się do fizjoterapeuty czy być cierpliwym i z czasem to przejdzie?
Mogę uprawiać już jakąś aktywność,bo czytałem że po ściągnięciu trzeba jak najszybciej do niej wrócić?
Zaznaczam że jest to uraz I stopnia,od czasu wypadku minęło już 6 tygodni.

Dołączam zdjęcie z rozpoznania

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zakładając że diagnostyka była dobra (bo na podstawie tego co napisałeś nie można być tego pewnym) to same dolegliwości (ból , ograniczenie ruchu) po takim okresie unieruchomienia jak najbardziej mogą być odczuwalne i wówczas należałoby udać się właśnie do fizjoterapeuty.


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 29/08/2017 23:00:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2515
Ogólnie badania ograniczyły się do rentgenów w tym jeden z tym obciażeniem,rozmowie z lekarzem odnośnie powstania szkody,dolegliwości i jeszcze kazał mi lekarz zdjąć koszulke,widziałem że porównywał jeden bark z drugim,ogólnie uciskał mi bark i pytał się w którym miejscu czuje ból.
A w jaki sposób mogę się dowiedzieć dokładniej co mi dolega?
bo rozumie że chodzi Ci że zdjęcia rentgenowskie tego nie wykażą?
Czy bardziej o torebke stawową się rozchodzi?
A no i jak z tą aktywnością?
Myślisz że ćwiczenia mogą mi zaszkodzić?oczywiście ciężar dobierany z głową
Pytam orientacyjnie oczywiście
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
co do diagnostyki badanie fizykalne , usg , rezonans magnetyczny mogło dojść do uszkodzeń struktur które nie będą widoczne podczas samego badanie RTG

TheBlues1994

Myślisz że ćwiczenia mogą mi zaszkodzić?oczywiście ciężar dobierany z głową
Pytam orientacyjnie oczywiście


nie sposób tego określić bez diagnozy oraz możliwości przebadania pacjenta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2515
ok,dziękuję bardzo za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Spoko, daj znać w temacie jak sprawy wyglądają po wizycie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzdęty brzuch - IBS bezsilnosc :(

Następny temat

Trądzik na policzkach

WHEY premium