SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontrowersyjny DT by master600

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3312

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich tu obecnych :)
Porzucając siłownię, wynosząc ławeczkę oraz stojaki do garażu zaczynam nowe życie związane z treningami typu crossfit z kettbellami oraz z kalisteniką.
Mam nadzieję, że prowadzenie dziennika zwiększy motywację.

Ok, teraz do rzeczy.
Mam 18 lat, ok 184cm wzrostu i waga z 75kg - raczej ekto. Nie interesuje mnie na chwilę obecną trening na masę, chcę dopalić resztki tłuszczu - ma go być naprawdę niewiele, a mam lekką fałdę pod pępkiem i boczki ^^. Ogólnie jestem szczupły, celem na siłowni nie była masa tylko jako taka siła, więc bilans kaloryczny miałem ustawiony raczej na 0.
Wyniki siłowe nie są może zbyt wygórowane bo tylko 75kg na klatke, 85 na przysiad i co najmniej 100 na RDL, gdyż więcej nie miałem możliwości sprawdzić, a do WL i przysiadu nie miałem asekuracji i się bałem. Na chwilę obecną chcę zwiększyć wytrzymałość, popracować nad siłą dynamiczną, gibkością (powrócić do dawnych możliwości za czasów zapasów) i zrzucić fat do końca i może wtedy zacznę masować, gdyż efekty wizualne bedą szybciej zauważalne przy niskim BF !

Sposób odżywiania również będzie kontrowersyjny dla co niektórych, bo będzie to system Binia JEM/NIE JEM.
Póki co mam 8h jedzenia w godzinach 16-24 i 18h postu.
Bilans raczej na 0 lub lekko ujemny jeżeli będę się czuł na siłach.
Suplementy? Owszem. Białeczko wg braków w diecie lub do specjałów typu Nutella (ta z kuchni SFD, polecam :D), do tego kreatynka, która mi została z dawnych czasów i BCAA.
Dawkowanie to 8 mega kapsów, czyli 10g mono codziennie do wyczerpania zapasów. Przy BCAA to 2 łyżeczki rano + 3 łyżeczki okołotreningowo.

Trening rozpisałem sobie jakiś czas temu przy pomocy książki Paula Wade'a + trening Armstronga na ilość podciągnięć.
Ćwiczę już tak jakiś czas i zauważam postępy oraz nie odczuwam przetrenowania.

A:
a) bodyweight:

-dipsy 5x max
-pompki wąskie 5x max
-stanie na rękach przy ścianie 2x max (docelowo 1x 2 minuty)
b) kettlebell:
-clean&press 5x na rękę (16kg) x 2 serie
-windmill 3x na rękę (16kg)
+ jakieś tam losowe

B:
a) bodyweight

-przysiad (dążę do pistoletu)
-wznosy nóg wisząc na drążku 4x max (dążę do całkowicie prostych nóg)
-mostki ! różne odmiany, za jakiś czas ze stania i przeskoki z powrotem na nogi. Po treningu brzucha zajyebiście się rozciąga (super uczucie!)
b) kettlebell
1 seria to:
-5 swingów oburącz (24kg)
-5 burpees
I to mój klucz programu. Tyle serii ile dam radę wykonywać w miarę przyzwoitym tempem :)

Do tego Trening Armstronga na podciąganie (wykonuję podchwytem) od poniedziałku do piątku. Zainteresowanych odsyłam KLIK.

Więc tydzień wygląda następująco:
pon - A + armstrong
wt - B + armstrong
śr - A + armstrong
czw - B + armstrong
pt - A + armstrong
sb - B
nd - WOLNE


Treningi zawsze wykonywane przed pierwszym posiłkiem (dopóki nie skończę to nie zjem ! :D)

Zmieniony przez - master600 w dniu 2012-07-06 15:57:26

Zmieniony przez - master600 w dniu 2012-07-06 16:00:05
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tylko że prawdopodobnie wpadniesz w pętlę wiecznej redukcji. Takie to będzie machanie po nic, bo obawiam się, że przy tej budowie resztka tłuszczu Ci nie zejdzie, bo do metabolizm jest napędzany przez mięśnie. Więcej mięśnia=lepsza redukcja. Czyli podchodzisz trochę od dupy strony. Jeśli zakładasz swing oburącz 24kg + 5x budpees w takim obwodzie, to jesteś dramatycznie słaby. Chyba, że będziesz zasuwał z 20 obwodów na czas
Jeśli natomiast priorytetem nie jest redukcja a poprawa wytrzymałości, to ok. Obwody nie powalają, mogą być na początek. Pamiętaj jednak byś zmienił treningi, zwiększał obciążenia, wydłużał czas treningów. Dodawaj podrzuty, zarzuty, wplataj w obwody podciągnięcia. Znajdź dobre miejsce w lesie i zasuwaj pod górkę, bierz belkę na barki i rób sprinty To tyle ode mnie
Aha, i po co Ci ta kreatyna?

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2012-07-06 17:03:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kreatyna tylko jako antykatabolik, bo niedługo skończy się data przydatności i szkoda wywalić :)

Właśnie priotytetem przez te wakacje jest podnieść troszkę wytrzymałość, a fatu na pewno coś zejdzie przy okazji.
Zależy mi bardziej na większej sprawności niż masie (oczywiście nie wykluczam, że zachce mi się masy). Do tego siła dynamiczna skoczy w górę (teraz military press 16kg robie luźno kilka, kilkanaście powtórzeń, gdzie na początku ciężko było robić 3-4)

a burpees i swingi bez przerwy aż do śmierci psychicznej i fizycznej :D

Zmieniony przez - master600 w dniu 2012-07-06 17:17:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1030 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16757
Siema, po co BCAA z rana? Jak nie robisz aero, to nie ma sensu. Jak już to tylko przed treningiem ok 20min. + ew. przed aero.
pozdro

DZIENNIK TRENINGOWY:

http://www.sfd.pl/BLOG_KONKURSOWY:_Zabawa_w_stylu_Crossfit_by_Badr-t870693-s12.html


PRACA KONKURSOWA - crossfit dla początkujących:

http://www.sfd.pl/Rozpiska_treningowa_Crossfit__Badr-t865730.html

STRONY INTERNETOWE za małą kasę z adresem xxxx.pl.tl kontakt na PW@

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Również może upłynąć termin przydatności :D
poza tym zawsze czuję sie bezpieczniej, nie potrafie przejść koło poręczy czy drążka bezczynnie. To samo w kuchni szafki ustawione pod kątem 90 stopni i zawsze aż się prosi żeby zrobić dipsa czy coś :)



Zmieniony przez - master600 w dniu 2012-07-06 19:49:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1030 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16757


To już lepiej walnij BCAA przed i po treningu. Z rana przed śniadaniem raczej nie ma sensu. Spalisz je tylko jako energię. Równie dobrze możesz brać 10g cukru pudru . Co innego jak robisz aero z rana i chcesz zminimalizować ryzyko utraty mięśni. Wtedy organizm czerpie energię w większości z tłuszczu zapasowego ale nie tylko. Właśnie wtedy BCAA jest ew. spalane zamiast aminokwasów zawartych w mięśniach.

DZIENNIK TRENINGOWY:

http://www.sfd.pl/BLOG_KONKURSOWY:_Zabawa_w_stylu_Crossfit_by_Badr-t870693-s12.html


PRACA KONKURSOWA - crossfit dla początkujących:

http://www.sfd.pl/Rozpiska_treningowa_Crossfit__Badr-t865730.html

STRONY INTERNETOWE za małą kasę z adresem xxxx.pl.tl kontakt na PW@

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"śniadanie" a w zasadzie posiłek potreningowy jem o/po 16 :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1030 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16757
Aha, sorry przeczytałem że jesteś na J/NJ ale jakoś wyliciało mi z głowy. W takim razie bd ok. :)
powodzenia

DZIENNIK TRENINGOWY:

http://www.sfd.pl/BLOG_KONKURSOWY:_Zabawa_w_stylu_Crossfit_by_Badr-t870693-s12.html


PRACA KONKURSOWA - crossfit dla początkujących:

http://www.sfd.pl/Rozpiska_treningowa_Crossfit__Badr-t865730.html

STRONY INTERNETOWE za małą kasę z adresem xxxx.pl.tl kontakt na PW@

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Od poniedziałku zaczynam lecieć na pełnej z dietą i wszystkim. Jeszcze czekam na kettla 24kg i trzeba wypełnić lodówkę :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
master- walnij te BCAA okolotreningowo. Nie ma potrzeby dodawania ich na czczo, jezeli posilek pozniej walisz od razu po treningu. Daj raz a wiecej (ewentualnie podczas treningu, co imo mija sie z celem przy niezbyt dlugich treningach). Powodzenia.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Łykam bcaa i ćwicze :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie ?

Następny temat

Trening

WHEY premium