SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs wrzesień - One-handed Overhead Press

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3725

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam i ja. Tak się przyglądam tym Waszym wyzwaniom i pomyślałem że i ja może coś wrzucę. Tutaj zasady będą następujące:

1. Należy umieścić nad głową jak największe obciążenie pod dowolną postacią (może być sztanga, hantla lub odważnik)
2. Technika wyciskania dowolna, spośród trzech: Military Press, Side Press lub Bent Press
3. Wyciśnięcie zaliczone będzie po zblokowaniu ręki w łokciu, wyprostowaniu sylwetki i utrzymaniu ciężaru nad głową 2 sekundy
4. Pozycja startowa to taka, w której ciężar znajduje się poniżej brody, czyli najlepiej z Rack.

Będzie ktoś zainteresowany?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuje Panie Janie za szybie podsumowanie konkursu. Sam nie wiedziałem co z tym zrobić bo przecież mój film wrzuciłem po czasie określonym przez Mastiego. Oczywiście gratki dla chłopaków za chęć dźwigania i udział w zmaganiach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jak z punktacją? Liczona w stosunku do masy zawodnika czy nie?
Tak czy siak wchodzę
Ile to u Ciebie było? Pięćdziesiąt dwa czy więcej?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
Jak z punktacją? Liczona w stosunku do masy zawodnika czy nie?
Tak czy siak wchodzę
Ile to u Ciebie było? Pięćdziesiąt dwa czy więcej?

Nad punktacją myślę. Mój max w Bent Press to udokumentowane 52kg. Rekord 53kg lewą ręką. Niestety to było jakiś czas temu, bo przez kontuzję nadgarstka nie wyciskam obecnie nic. Do 15-go popracuję i zaprezentuję co potrafię. @Szajba, fajnie że dołączasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
jestem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@KEBUL, no i gitarra
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ten ciężar to tylko to co w nawiasie, czy wolny wybór zostawiasz?
No i czekam na decyzję z tą punktacją. Zależy czy preferowane będą koguty czy tuczniki


Zmieniony przez - fanslaska w dniu 2016-09-06 21:49:29
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136788
Bent press to oldschoolowe ćwiczenie na poderwanie ciężaru z ziemi, wyciśnięcie go z tułowiem równolegle do podłoża i wyprost z tej pozycji. Jakim cudem da się to z robić z ciężarem na poziomie brody, ma ktoś jakiś filmik jak można zrobić Bent press zdejmując sztangę z racka?

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No jakby nie patrzeć, ziemia jest poniżej poziomu brody
Nawet jak się wleczone przytrafi
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
fanslaska
Ten ciężar to tylko to co w nawiasie, czy wolny wybór zostawiasz?
No i czekam na decyzję z tą punktacją. Zależy czy preferowane będą koguty czy tuczniki

@fanslaska, a co chciałbyś innego jeszcze wyciskać? Najłatwiej to chyba hantla lub odważnik, bo z doświadczenia wiem, że sztanga wcale łatwa do utrzymania jedną ręką nie jest. Trzeba dobrze środek ciężkości znaleźć, ale jak ktoś ma wprawę to bardzo proszę. Co do wagi zawodników to "kogucików" tutaj chyba nie ma? Wydaje mi się że te 80kg każdy będzie miał, a jeśli tak to 5kg w jedną czy w drugą może nie robić różnicy. Wówczas liczyłby się tylko całkowity ciężar umieszczony nad głową.

Gats 2
Bent press to oldschoolowe ćwiczenie na poderwanie ciężaru z ziemi, wyciśnięcie go z tułowiem równolegle do podłoża i wyprost z tej pozycji. Jakim cudem da się to z robić z ciężarem na poziomie brody, ma ktoś jakiś filmik jak można zrobić Bent press zdejmując sztangę z racka?

Zgadza się, oldschoolowe. Akurat mi przypadło do gustu. Poderwanie ciężaru z ziemi to tak raczej symbolicznie, chyba że np robisz wyciskanie w ten sposób z odważnikiem z którym spokojnie jesteś w stanie zrobić Clean. Ja Clean'a z 50kg nie zrobiłem, więc w pozycję Rack ułożyłem obciążenie drugą ręką. Dozwolone. Ze sztangą jest podonie, aczkolwiek ułożenie jej w Rack następuje nieco inaczej. Poniżej przykład.



Pisząc Rack miałem na myśli domyślne ułożenie odważnika przed wyciśnięciem, chociaż będą bardziej precyzyjnym powinienem napisać Side Rack.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Myslalem o podczepieniu talerzy do lancucha a to dlatego, ze z rozmiarem moich talerzy nie ma fizycznej mozliwosci obnizenie hantla ponizej brody bo zatrzyma ja sie predzej na barku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@fanslaska, po prostu weź ciężar i go wyciśnij, nie kombinuj z tą linią brody. Ja wrzucę swój film przed 15-stym, bo będę miał chwilę. Potem liczę na Wasze filmy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

KONKURS WRZESIEN 5min jerk 2x24 kg

Następny temat

Konkurs wrzesień - dla rowerzystów :)

WHEY premium