SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs Wrzesień - Overhead squat and sots press

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Tak jak w temacie. Sekwencja ruchów do zaliczenia.
1.zarzut sztangi z ziemi (podłogi) w dowolnej technice
2.wyciśnięcie sztangi nad głowę w dowolnej technice
3.przysiad ze sztangą nad głową
4.opuszczenie sztangi na barki w przysiadzie
5.wyciśnięcie sztangi nad głowę w przysiadzie
6.powstanie ze sztangą wyciśniętą nad głowę

Nie jest to szczególnie skomplikowane ćwiczenie i myślę że paru chetnych się znajdzie.
Do udziału, podobnie jak Fan, zapraszam osoby aktywnie udzielające się w dziale +35. Chciałbym uniknąć sytuacji jaka miała miejsce w konkursie HSPU, gdzie parę osób zarejestrowało się na forum tylko po to by w konkursie wziąć udział i tyle ich widzieli
O wygranej zdecyduje najwyższy wynik w ćwiczeniu w stosunku do wagi ciała zawodnika.
Nie wiem tylko jeszcze jak to obliczać i tu liczę na Waszą pomoc.

Film poglądowy w wykonaiu Mistrza



Póki nie wrzucę swojego filmu, wszelkie propozycje są mile widziane.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 3235 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 92723
Wygrałem konkurs, w którym najmniej się tego spodziewałem! I to jest najfajniejsze w tych konkursach, że można się sprawdzić w rzeczach, których się nie robi.

Dziękuję wszystkim za rywalizację!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Najprościej podzielić wyciśnięty ciężar przez wagę zawodnika. Taki sposób liczenia faworyzuje ponoć lżejszych graczy, ale przynajmniej każdy szybko obliczy swój wynik.

Rozsądek mówi, żeby nie wyciskać zza głowy, ale chociaż w jednym konkursie wypada wziąć udział...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
No i pierwszy chętny jest
Zastanawiałem się nad zastosowanie kalkulatora Wilksa, ale nie wiem jak to się ma do tego typu ćwiczeń.

PS. Rozsądek nie jest stałym bywalcem +35 więc z konkursu z automatu jest wykluczony.


Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2016-09-04 11:12:54

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fajny pomysł, udziału nie wezmę bo nie umiem zrobić pzysiadu ze sztangą nad głową, ale będę obserwował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
fanslaska
_Szajba_
.
Dla Ciebie Fan przygotuję, o ile masz odpowiednio duże cohones, specjalny zestaw na limit wagowy


Na wszelki wypadek, wody się boję, bieganie mnie nudzi a rower mi zayebali

A sztanga się złamała
Masz jeszcze dwa, trzy tygodnie. Zdążysz się przyuczyć, tym bardzej że wielkie ciężary nie wchodzą w grę

A reszta co? Siedemdziesiąt pięć wyświetleń i tylko jeden chętny? Czyżby ogólna sprawność i siła funkcjonalna nie dotyczyła +35?
Czyżbym zbyt skomplikowane combo wybrałem na wyzwanie?
Jak napisałem w pierwszym poście, dyskusja jest otwarta i jeśli będzie takie życzenie, można sztangę zamienić na kij od miotły i punktować ilość powórzeń

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 3235 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 92723
Zamierzam w każdym konkursie spróbować swoich sił, więc i tu mnie nie zabraknie. Ciekawe czy się uda mi to w ogóle wykonać, ale jak się bawić to się bawić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Szajba
Sekwencję ruchów odtworzyłem by sprawdzić swą sprawność ogólną ale jak radziłeś z kijem od szczotki:)I to by było na tyle.Fajne ćwiczenie ujawniło moje zaniedbanie gibkości w obręczy barkowej.W konkursie udziału nie wezmę ale z ćwiczenia będę korzystał:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
Szajba - został określony termin ostateczny do zaprezentowania wyzwania ale to nie przekreśla wcześniejszego wstawienia filmiku własnego.
Właściwie to byłoby z korzyścią dla ewentualnych uczestników.
Pokazowy filmik raczej wystrasza niż zachęca do prób (poziom bardzo za wysoki)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 826 Napisanych postów 4538 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 262219
Podoba mi się, muszę sprowadzić czy potrafię z takiej pozycji wyciskać sztangę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
tibes
Zamierzam w każdym konkursie spróbować swoich sił, więc i tu mnie nie zabraknie. Ciekawe czy się uda mi to w ogóle wykonać, ale jak się bawić to się bawić


Widziałem u Ciebie jak sztangą machasz i z jakim obciążeniem, więc nie sądzę by był to dla Ciebie większy problem

wycwiel
Szajba
Sekwencję ruchów odtworzyłem by sprawdzić swą sprawność ogólną ale jak radziłeś z kijem od szczotki:)I to by było na tyle.Fajne ćwiczenie ujawniło moje zaniedbanie gibkości w obręczy barkowej.W konkursie udziału nie wezmę ale z ćwiczenia będę korzystał:)


No i brawo. Najważniejsze to spróbować i walczyć ze swoimi niedoskonałościami. U zawodników WW problemem może być nie tyle brak mobilności w obręczy barkowej, a przykurcz mięśni piersiowych.

ojan
Szajba - został określony termin ostateczny do zaprezentowania wyzwania ale to nie przekreśla wcześniejszego wstawienia filmiku własnego.
Właściwie to byłoby z korzyścią dla ewentualnych uczestników.
Pokazowy filmik raczej wystrasza niż zachęca do prób (poziom bardzo za wysoki)


Filmik pokazowy wrzucę, ale z pustą sztangą jedynie po to by zaprezentować układ ćwiczenia. Ten z Klokovem, miał jedynie pokazać że nie jest to ćwiczenie dla yoginów, a dla ludzi zainteresowanych dźwiganiem żelaza.
3

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7295 Napisanych postów 12491 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87758
Szajba
Z mobilnością barków miałem zawsze problem taki sprawny inaczej:)Z mm.klatki piersiowej to masz rację w WW mamy z tym problem.Spróbowałem dzisiaj wykonać to ćwiczenie z gryfem oczywiście pustym - tragedia mały zakres ruchu w barkach musiałem nadrobić wygięciem w lędzwiach w efekcie bolały barki i lędżwie:)Ale spróbuję jednak w konkursie może nie powalczyć a zaliczyć ćwiczenie.Przynajmniej się porościągam:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SQUATEMBER 2016

Następny temat

Koszulka Życie zaczyna sie po 40...

WHEY premium