Ilość wyświetleń tematu: 1398

...
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853
Imprezy krajowe - w Polsce

20.04 - 22.04.2012 Mistrzostwa Polski Kobiet, Męzczyzn i Par w Kulturystyce, Fitness i Kulturystyce Klasycznej i Bikini
/eliminacje do ME Mężczyzn oraz ME Kobiet/

Korzyści - debiut na polskiej ziemi,zdobycie nowych fanów oraz zdobycie Mistrzostwa Polski
Kategoria startowa - Kulturystyka Open
Wynik - pierwsze miejsce
W tej kategorii wagowej było kilku znakomitych polskich zawodników min. obrońca tytułu z poprzedniego roku Tomasz Jafernik,srebrny medalista Szymon Łada oraz zdobywca brązowego krążka z 2011 roku Jakub Potocki.Cała trójka pokazała się podczas świetnej formy lecz Essa przy wzroście 170 cm i wadze 117 kg pokazał gęste, suche i ziarniste mięśnie o wspaniałych kształtach. Sędziowie nie mogli go zignorować i nie zrobili tego.Jednogłośnie wygrał w tych zawodach.

22.09.2012 "Kamienna rzeźba" - kulturystyka mężczyzn i fitness sylwetkowe
/eliminacje do Mistrzostw Świata Kobiet i Arnold Classic Europe/ Strzegom
Korzysci eliminacje do Arnold Clasic
Kategoria - Kulturystyka mężczyzn - wszechwag
Essa Obaid zdobywa bezapelacyjnie pierwsze miejsce znów pokazuje sie sędziom w wspaniałej formie ,zostawiając w tyle Michała Karmowskiego oraz Piotra Boreckiego

28.10.2012 Puchar Polski w Kulturystyce, Kulturystyce Klasycznej i Fitness
/eliminacje do MŚ Mężczyzn w Kulturystyce oraz w Kulturystyce Klasycznej/
Korzyści - po imponującym przyjęciu przez polskich kibiców Essa chciał zakończyć swój sezon tam gdzie go rozpoczął czyli w Polsce
Kategoria Kulturystyka mężczyzn: wszechwag,
Wynik - 2 miejsce
Niestety przed samymi zawodami mój zawodnik się rozchorował lecz nie chciał zawieść swoich polskich fanów i stanął na scenie .Mimo gorączki udało mu się zdobyć drugie miejsce uległ jedynie Jakubowi Potockiemu który był w zyciowej formie.

Imprezy Zagraniczne

28.04. 2012 IFBB Mr Europe Grand Prix, Hiszpania
Korzyści - Pierwsze trzy miejsca dają kwalifikację na Mr. Olympia.
Kategoria Open
Pozycja - 3
W roku 2011 Essa na zawodach w Hiszpanii zajął dopiero 6 lokatę teraz chciał poprawić swój zeszłoroczny sukces.No i udało mu się uplasował się w klasyfikacji końcowej na trzecim miejscu.Niestety Essa musi popracować nad nogami gdyż ta partia mieśniowa jest jego piętą achillesową.Pierwszą pozycję zdobył Flex Lewis a drugą nasz rodak Robert Piotrkowicz .

05.10 - 06.10 IFBB Sheru Classic Asian Grand Prix 200,000$
Korzyści - finansowe,oraz walka z czołówką swiatową.
Niestety zawody te pokazały że mój zawodnik potrzebuje jeszcze dwóch może trzech lat aby być w ścisłej czołówce ,nadal jego najsłabszą partią są nogi oraz górna część klatki piersiowej.Lecz 6 miejsce i tak jest dla niego wielkim osiągnieciem.
a o to klasyfikacja końcowa.
1.Jay Cutler 2.Kai Greene 3.Phil Heath 4.Victor Martinez 5.Dennis Wolf

12.10 - 14.10.2012 - Arnold Classic Europe
Korzyści - kultowe zawody tym razem po raz drugi w Europie

Podczas rywalizacji zawodowców, na scenie zobaczyliśmy kilku przedstawicieli z samej czołówki IFBB Pro – Dextera Jacksona, Ronny’ego Rockela, Victora Martineza.
Najszerszy tyłem oraz bicepsy tyłem. Także bicepsy przodem i najszerszy przodem były niczego sobie. Z przodu był bardzo ostry, a plecy to niemal ideał (da się jeszcze co nieco poprawić).Te partie mieśniowe pozwoliły mojemu zawodnikowi zdobyć podium czyli trzecie miejsce.Zwycięzcą po raz drugi z rzędu został Victora Martinez drugą pozycję zdobywa Dexter Jackson.

Zmieniony przez - arekmos81 w dniu 2012-03-11 23:27:28

Zmieniony przez - arekmos81 w dniu 2012-03-11 23:53:16

"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"