SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs Biceps& Triceps wg arekmos81

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8922

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853
Konkurs Biceps& Triceps wg arekmos81

Dane podstawowe
Wiek 31 lat
Wzrost: 178cm
Waga: 89,3kg
Prawy biceps:41cm
Lewy biceps :40,5cm

Trening na biceps i triceps głównie z wykorzystaniem ćwiczeń wykonywanych jednorącz.


Ten o to trening zamierzam wykorzystać podczas konkursu Biceps Triceps,wyszperałem go w pewnej gazecie i przypadł mi od razu do gustu.


Dlaczego taki rodzaj treningu ?

1.W ćwiczeniach wykonywanych tylko jedną ręką trenowany mięsień ma 100 procent naszej koncentracji.
2.Samodzielność słabszej ręki ( silniejsza ręka nie pomaga słabszej, jak to bywa podczas ćwiczeń wykonywanych oburącz)
3.Zmiany kątów -Podczas wykonywania ćwiczeń jednorącz możemy ustawić ramię pod dowolnym kątem. Każda różnica w ustawieniu ramienia to nie co inna praca mięśni.

Trening ten składa się z czterech ćwiczeń na biceps i czterech na triceps. Zarówno na biceps jak i na triceps pierwsze ćwiczenie wykonujemy obiema rękami następnie resztę jednorącz, ćwiczenia oburącz w nieco inny sposób stymulują mięśnie do rozwoju niż jednoręczne.
Dla wszechstronnego rozwoju mięśni ramion wprowadzam jedno ćwiczenie wykonywane obiema rękami.Po pierwsze zalicza się do grupy podstawowej a po drugie cieszy się dobrą opinią jeżeli chodzi o rozwój mięśni. Pozwoliłem się zmienić jedno ćwiczenie na triceps gdyż mi one nie pasuje i szczerze nie czuje tego cwiczenia a wręcz mógłbym stwierdzić że mi przeszkadza. Ściąganie w dół rączki wyciągu górnego siedząc zmieniłem na - wyciskanie francuskie sztangielki jednorącz, leżąc.









Triceps

1.Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej( chwyt wąski) leżąc. 3 serie 6/6/12 powtórzeń

2.Francuskie wyciskanie sztangielki siedząc jednorącz zza karku 3 serie 6/6/12 powtórzeń

3.Francuskie wyciskanie sztangielki leżąc do czoła 3 serie 6/6/12 powtórzeń

Biceps

1.Unoszenie przedramienia sztangą prostą, stojąc 3 serie 6/6/12 powtórzeń

2.Unoszenie przedramienia ze sztangielką na modlitewniku 3 serie 6/6//12 powtórzeń

3.Unoszenie przedramienia ze sztangielką uginanie młotkowe 3 serie 6/6/12 powtórzeń











Biceps Lewy 40,5cm





Biceps Prawy 41 cm





















Zmieniony przez - arekmos81 w dniu 2012-11-03 12:04:13

"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 225 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15272
Będę śledził , powodzenia.
W opisie wspominasz o 4 ćwiczeniach na biceps i 4 na triceps, a ja widzę po 3. Czwarte tajemnica ?

Zmieniony przez - marsyl1976 w dniu 2012-11-03 12:22:51

CO MNIE NIE ZALEJE TO MNIE WZMOCNI

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109635
Witam,rownierz bede zagladal,czasem nie zmierzyles zle bicepsa?wydaje mi sie,ze lewy na miarce pokazuje 41,a prawy 41,5 ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7509 Napisanych postów 49509 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385470
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109635
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9048 Napisanych postów 82715 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699574
powodzenia
włączam powiadomienia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 758 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 18436
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853
marsyl1976
Będę śledził , powodzenia.
W opisie wspominasz o 4 ćwiczeniach na biceps i 4 na triceps, a ja widzę po 3. Czwarte tajemnica ?

Zmieniony przez - marsyl1976 w dniu 2012-11-03 12:22:51


Miało być napisane 3 ćwiczenia ale nie zdążyłem wyłapać błędu.

"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Również powodzenia i też będę zaglądał :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Szacuny 93942 Napisanych postów 363749 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1666956
powodzenia,trening bym trochę urozmaicił.fajną sprawą możesz pomysleć jest zrobienie ostatniej serii pompującej ok 30 powtrórzeń na tym ćwiczenie na którym kończysz daną grupę mięśniową,chodzi o napompowanie krwią mięśnia.Pomyśl o tym bo widziałem że dobre efekty to daje.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853
Fajny pomysł,skorzystam z niej.

"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs Biceps& Triceps wg Skrzydło

Następny temat

DZIENNIK TRENINGOWY DARNOK35

WHEY premium