SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Konkurs: Biceps & Triceps-Start :3 listopad 2012-Wyniki s 19

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 35041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Konkurs: "Biceps-Triceps "

I tym razem bez ograniczeń wiekowych


Okres jesienno-zimowy,przełom roku,duzo świąt i jedzenia,duzo wolnego(czasami i dla niektórych)-myslę że dla wielu seniorów i nie tylko,bo konkurs jest dla każego chetnego-chętnie wezma się za ostry trening swoich bicepsów ,tricepsów.
Bo tak naprawdę-każdy uważa,że jeszcze choc centymetr ,dwa by sie przydały.
Jak to mówi stare przysłowie kulturystów-bicepsów,tricepów nigdy nie jest za dużo!

Będzie to też motywacja na ten okres świąteczno-sylwestrowy-by nie siedzieć przy stole ale aktywnie trenować-bo warto wygrywać,uczestniczyć-na każdym etapie konkursu są nagrody.
Będzie to ciekawy eksperyment(przy rzetelnym prowadzeniu dzienników i dokumentacji),który może rozwieje(a może potwierdzi?) niektóre mity dotyczace tej grupy mieśniowej.


Idea:

1.Czy jest możliwe w 3 miesiace znaczne zwiekszenie masy mięśni ramion? I o ile?Czyli bedziemy tak trenowac,by zrobić jak najwiekszy obwód.
2.Jaki rodzaj treningu sprawdzi się tu najlepiej?
3.Jaka dieta będzie najkorzystniejsza?
4.Jaka czestotliwość trenowania będzie najlepsza?
5.A może po prostu zmniejszyc obciązenie treningowe na inne grupy i skoncentrować się tylko na ramionach
6.By konkurs jeszcze bardziej uatrakcyjnić-bedziemy oprócz przyrostu obwodów oceniac sposób prowadzenia dziennika,jego czytelność,dokumentacje,mozna będzie też prezentowac postepy na zdjęciach-ale bez podawania wymiarów i przyrostów-niech sami forumowicze próbuja to ocenić!




Zasady:

1.rozpoczecie 3 -11-2012, koniec :2-02-2013.Od 3 listopada do 10 listopada-chetni uczestnicy:
Zakładaja nowy,własny temat konkursowy:Konkurs Biceps& Triceps wg....(tu wstawiamy własny nick)
a)robia zdjęcia napietego ramienia prawego i lewego z widoczną miarą obwodu,podaja swoją wage-też zdjęcie-to będa dane wyjsciowe.Takie same pomiary i zdjecia robimy na zakończenie konkursu.
W trakcie konkursu mozemy wstawiać zdjęcia ramion ale nie wolno podawać wymiarów.
b)robia zdjecie prezentujące ramiona/ramię w dowolnej pozie- w takiej samej na poczatku konkursu i na końcu.
c)w osobnym swoim temacie prowadza przez okres konkursu dziennik
d)wpisuja jaka metodą będą trenowac ramiona-ilość serii,powtórzeń,czestotliwość,obciążenie,dieta itp.Zadeklarowanej metody nie zmieniamy-przy okazji sprawdzimy jej skuteczność. Wpisujemy cały trening ramion na okres konkursu-czyli 3 miesiące.
e)mozna korzystać z ułożonych już treningów na tą grupę mięśni-ale wpisujemy-np armagedon,trening wg Arnolda, własne opracowanie itp...

f) raz w miesiącu oceniamy i nagradzamy
pierwszych trzech zawodników(ale frekwencja musi wynosić min 6 osób-w przypadku mniejszej liczby startujacych-nagradzamy 2 osoby)

i tak:
2 grudnia 2012-oceniamy prowadzenie dziennika(bedzie ankieta i glosowanie userów)

6 styczeń 2013-oceniamy dobranie odpowiedniej metody ćw(ankieta i głosowanie userów)

2 luty 2013-finał oceniamy róznicę w wymiarze ramion-wygrywa najwieksza różnica na plus obwodów obu ramion .(oceniaja moderatorzy działu)

Finał-sumujemy wszystkie pkt z dwóch miesięcy wg systemu-1 miejsce 3 pkt,2 miejsce 2 pkt,3 miejsce 1 pkt.)
Za etap trzeci i ostatni przyznajemy podwójna ilość pkt-czyli 6 pkt,4 pkt,2 pkt


Wygrywa uczestnik z najwiekszą sumą łącznie zdobytych punktów

W tym temacie:zgłaszamy chęć uczestnictwa i pytania do konkursu


Zmieniony przez - masti w dniu 2012-10-10 18:46:15




Zmieniony przez - masti w dniu 2012-10-10 18:58:52




Zmieniony przez - masti w dniu 2012-10-10 20:27:12

Zmieniony przez - masti w dniu 2012-10-10 21:04:11

Zmieniony przez - masti w dniu 2012-10-10 21:38:08

Zmieniony przez - masti w dniu 2012-10-10 21:39:07

Zmieniony przez - masti w dniu 2012-10-13 22:26:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rowniez obejrzalem II odcinek:)

MC: polaco i rutkow pojechaliscie ze hej ... teraz mam kompleksy ... sztangowe hehe

Rowniez gratuluje rekordow, a Gajorowi fajnego bicka :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7510 Napisanych postów 49513 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 385489
moze i bym sie zgłosił bo to jest moja pieta achillesowa i jak juz w innym temacie pisałem nic nie potrafie zrobić żeby nawet do tej 40 dobić,założenie dziennika była by to wieksza motywacja no i bardziej skoncentrowanie sie na tej grupie miesniowej , pomysle moze ktoś podeśle jakieś rady co do treningu tej grupy wtedy i by była wieksza zacheta do udziału
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Spróbuj jakis trening mistrzów na ramiona ,trening ,który chciałeś kiedyś zrobić ale sie wahałes.W dziale trening dla zaawansowanych też jest duzo na ten temat.Można tez poradzić sie zawodników i ekspertów bedących na forum-może nie napiszą całego treningu ale na pewno dużo doradzą.Sposobów i dróg wiodących do celu jest wiele...
Trzeba je tylko wybrać. :)
Jak w kazdym konkursie-trzeba też skupić się na strategii i taktyce-myślenie bardzo przydatne.

Krótko-jak masz problem z ramionami-idealny konkurs dla Ciebie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18013 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 267031
Rutkow może mają mało regeneracji ? Spróbuj zwolnić na maksa fazę negatywna. Postaraj się o jak najlepsze połączenie mięsień - mózg. Pewnie już to przerabiałeś

Konkurs fajny można by było to samo zrobić w lato tylko na obwód brzucha jak najmniejszy. (coś w stylu pasibrzuchów).
Pozdrawiam.

Siłownia - http://www.sfd.pl/t878173.html
CrossFit dla początkujących - http://www.sfd.pl/t865734.html

"Wpadłeś kibicować, czy może na randkę w ciemno/albo dopingujesz albo nie wpadaj z panienką/masz ją, ja wiem to, prawie jak Lech fajna/pamiętaj, że Kocioł, to nie park ani kawiarnia”

Znów ten sam banał: sterydy, kaftan, ojej...
Tylko dlatego, że macham sztangą, ty się machnij joy'em.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1235 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 22853
dobra jako pierwszy zgłaszam swoje uczestnictwo.ale mam pytanie ..odnośnie

2 marzec 2013-finał oceniamy róznicę w wymiarze ramion-wygrywa najwieksza różnica na plus obwodów obu ramion .(oceniaja moderatorzy działu)

Czyli wygrywa ten który nabierze jak najwięcej centymetrów w kablu ?

A jak jestem na etapie redukcji ??
Czy może jest brana pod uwagę zmiana okablowania definicja,estetyka wizualna zmiana przed i po itp.

Zmieniony przez - arekmos81 w dniu 2012-10-12 05:27:28

"Nigdy się nie poddawaj,porażka nigdy nie oznacza końca lecz początek drogi do zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
To moze być brane pod uwage w etapach pierwszym i drugim-bo wklejamy zdjecia,sposób trenowania,prowadzenie dziennika itp- ale nie wolno podawać wymiarów,przyrostów itp-niech każdy to ocenia wg siebie-jak się ramiona bardziej beda podobac -ocena wyższa(ankieta userów).I w tych etapach można zyskać nawet będąc na redukcji.


etap III to juz konkretna arytmetyczna ocena ilości dodanych cm-
Wynik całkowity-suma trzech etapów w tym-50% pkt z etapu I,II oraz 50% z etapu III.

Warto wziać udział,bo ...nigdy nic nie wiadomo..Same cm niewiele daja...A będzie jeszcze bardziej róznorodne podejscie do problemów konkursu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
JA bym mógł się zgłosic, z tym, ze mam pytanie. Powiedzmy, że nie jestem seniorem i mój biceps nie wynosi 48cm a 37cm cz tam 38, czy będę oeniany na równo jeśli powiedzmy rutkow ma 40 ?
I tak samo jak kolega wyżej też jestem na redukcji gdzieś do listopada/grudnia.

Zmieniony przez - chackudd w dniu 2012-10-12 09:15:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109635
no to chyba jasne,ze nie ma roznicy,liczy sie to ile na swoim zrobic cm,mm podejrzewam,ze to coś dla mnie i się chyba zgłoszę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Bardzo przydatna miarka do pomiarów obwodów-z automatycznym stałym napięciem taśmy mierniczej.
Mozna ją kupic ,miedzy innymi : w sklepie sfd

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 478 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 6205
Jeśli można wtrącić swoje "trzy grosze" do regulaminu ;

>>masti<< pisze :
2 marzec 2013-finał oceniamy róznicę w wymiarze ramion-wygrywa najwieksza różnica na plus obwodów obu ramion .(oceniaja moderatorzy działu)

Aby było uczciwie :

1/ należy dać szansę osobom , którym termin konkursu zazębia się z cyklem redukcyjnym :


powinno się wziąć pod uwagę procentową zmianę obwodu
a/(dla osób wchodzących w konkurs na cyklu redukcyjnym - gdzie jako punkt startowy --> koniec redukcji a nie sztywna data 03.11.2012 ,
b/ dla osób wychodzących z konkursu bo np. 01.02.2013 rozpoczynają zaplanowaną redukcję - jako punkt końcowy -początek rozpoczęcia redukcji a nie sztywna data 03.03.2013 )

To że osoby takie miałyby mniej czasu niż inni to ich sprawa.

2/ ogólnie dla wszystkich :

należałoby brać pod uwagę procentowy wzrost obwodu ramion w stosunku do pomiaru startowego z dokładnością do 4 miejsc po przecinku

dlaczego ?

to proste ;
zawodnik startujący od 33,5 cm który zwiąkszy obwód o 15 mm zrobi zdecydowanie większy postęp niż facet startujący od 48 cm który zwiększy obwód o 20 mm

Trzeba byłoby też koniecznie zastanowić się nad identycznym sposobem pomiaru przed i po ( a optymalnie by było żeby wszyscy uczestnicy pomierzyli się wg jednego schematu/ wytycznych ) .



Konkurs fajny ; akurat w okresie styczeń - marzec 2013 planowałem popracować nad "górą" - dam zatem priorytet na łapy i stanąłbym w konkury ..... lecz martwi mnie okres 11-12.2012 - bo tutaj jadę ostrą redukcję z PBF=16 do PBF=12 i obwody naturalnie lekko się zmniejszą......



Zmieniony przez - archibald 68 w dniu 2012-10-12 14:00:39

>> cokolwiek czynisz czyń roztropnie i patrz na koniec << -Owidiusz-

Jak masz chwilę czasu to przeczytaj:
http://www.sfd.pl/Archibald_68]czy_da_się_w_wieku_40+_powalczyć_o_wysportowaną_sylwetkę__[[_tygodnik-t853519.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10018 Napisanych postów 30358 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728600
Nie można zbyt komplikowac konkursu-choc idee rozumiem,bo sam na poczatku tak chciałem zrobić ale z powodów:

-start z bardzo małego obwodu,czyli 30 cm-cwiaczac cokolwiek ramie urośnie w tempie 1 cm/miesiąc-takich postepów nie zrobi już ramię 45-50 cm(cudów nie ma)
-redukcji też nie biore pod uage ale śa za to 3 etapy by wyrównac sam wzrost masy miesni-
-kiedy koncza redukcję,czy zaczynają-to nie problem-przeciez mozna wstawic zdjecia z tego okresu,gdzie jest najwiekszy obwód-nie ma zadnych zdjec z data,gazetą.
-dokładnośc po przecinku do 4 miejsca?
Wg mnie bez sensu,gdy sama dokładność pomiaru jest rzedu 5 milimetrów...daje to dość duży margines kolejnych błedów w nastepnych obliczeniach

Nie ma tez w regulaminie zadnych wytycznych(specjalnie tak zrobiłem,by mozna było samemu coś optymalnego dla siebie wymyśleć)) co do czasu mierzenia(np rano po przebudzeniu,przed treningiem,po treningu)tu każdy sam musi pomyśleć jak będzie najefektywniej dla koncowego wyniku...:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skrzydło - Dalej walczę

Następny temat

Typy Budowy,Wzrokowa Ocena % BodyFat

WHEY premium