SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kondycja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1635

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 25
Witam
Mam 20 lat, wzrost 182, waga 73kg
Potrzebuje kilku rad aby aby poprawić chociaż trochę kodycje. Nie mam za wiele czasu wiec, to możne nie będzie poprawa ale wydobycie z mojego organizmu max. Co jeść, jakie ćwiczenia wykonywać, może są jakieś suplementy czy coś w tym stylu. Nie jest zabardzo aktywny ale pracuję fizycznie więc jakaś tam kondycja jest.
Pozdrawiam i czekam na jakieś rady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
No dobra ale co znaczy dla Ciebie poprawa kondycji ? Chcesz przebiec maraton czy pograć godzinę w squasha?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 25
Podchodzę do testów sprawnościowych aby dostać się do straży pozarnej. Martwię się tylko o bieg na 1km, niby mały dystas ale trzeba go przebiec w 3.29 a ja przebiega go w ok 4 min. Da radę tyle nadrobić ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
ile masz czasu?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
czaro122
Podchodzę do testów sprawnościowych aby dostać się do straży pozarnej. Martwię się tylko o bieg na 1km, niby mały dystas ale trzeba go przebiec w 3.29 a ja przebiega go w ok 4 min. Da radę tyle nadrobić ?


No to musisz zacząć biegać na tym dystansie regularnie bo bez tego czasu nie poprawisz. A ile masz czasu na poprawę tego wyniku ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 25
Czas... Wysłanie to jest najgorsze, wczoraj się dopiero o tym dowiedziałem myślę że mam tylko dwa tygodnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6508 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777662
czaro122
Czas... Wysłanie to jest najgorsze, wczoraj się dopiero o tym dowiedziałem myślę że mam tylko dwa tygodnie.


To co dwa dni możesz biegać i raz w tygodniu zrób przerwę dwudniową na pełną regenerację. Dwa tygodnie to bardzo mało czasu ale lepiej je wykorzystać niż nie robić nic.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 25
Ok dzięki, a jakoś dietę zastosować? Może jakaś przedtreningowka przed samym biegem?
A co do samego treningu tylko odcinek 1km czy poprostu biegać jakiś określony czas?


Zmieniony przez - czaro122 w dniu 2017-09-26 13:07:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
niestety trzeba powiedziec to jasno, nie da rady poprawic czasu o 30 sekund na tym dystansie w 2 tygodnie, a nawet 2 miesiace...
chyba, ze bedziesz predysponowany, zastosujesz gore suplementow i nieco leków...
nie wspominajac o dopietej diecie i pozostalych treningach tak, aby nie kolidowaly z mozliwosciami biegowymi

wiem, bo sam sie przygotowywalem do podopicerfki i ile czasu mi to zajelo, aby osiagnac wyniki takie, aby podejsc do zaliczenia ze spokojem. u mnie pol roku trwaly przygotowania. sam proces adaptacyjny bedzie trwal dluzej niz Twoj czas na przygotowanie do zaliczenia

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 25
No trudno tak myślałem że to zbyt mało czasu, ale spróbuję może się uda.
Kolego a był byś tak miły i powiedział jaki ty trening prowadziłeś? Zacznę sie przygotowywać może za rok się uda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
u mnie byla klasyka, FBW jako podstawa treningu silowego, co drugi dzien trenowalem na drazku podciaganie, tak aby zrobic lekko 15 powtorzen bez szarpania, nie byly to tylko podciagniecia na ilosc, ale i mniejsze zakresy z obciazeniem, w zaleznosci od okresu.

trening biegowy podzileony byl na 3 etapy
I etap lapanie dystansu na 3km i szlifowanie techniki samego biegu
II szlifowanie biegu na 1500m
II etap to typowe czasowki na 1000m i interwaly juz, aby maksymalnie wytrzymalosc podrasowac. 3-4 razy w tygodniu interwaly
raz na jakis czas caly dystans aby sprawdzac progres.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Grubasek prosi o pomoc.

Następny temat

Początkujacy 110kg jaki trening?

WHEY premium