SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kompletny brak apetytu po odstawieniu trawki

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13685

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, chciałbym prosić o pomoc. Opiszę swój problem w wielkim skrócie. Jestem długotrwałym adeptem marihuany, z biegiem czasu zaczynąłem widzieć, iż jestem uzalezniony. Pale od 5 lat codziennie. Robiłem już kilkudniowe przerwy ale nie mogłem wytrzymać tylko z jednego powodu, który zacząłem dostrzegać w momencie jak zacząłem ćwiczyć i się lepiej odżywiać ( ćwiczę od 2 lat regularnie na siłowni) mianowicie masakryczny brak apetytu. Dopóki nie zapale nie potrafię nic jeść, potrafię przez cały dzień wpychać w siebie tyle co po skopie zjem na raz( nie mówie tu o efekcie gastro zaraz po tylko o jakby hmm poluzowaniu "bariery" apetytu). Testowałem zajaranie z rana - potem lajtowo mogłem jeść pomimo nie palenia już tego dnia. Zauwazyłem również, żę jeżeli nawpycham się na noc ( wiem niezdrowe ) to wtedy rano pomimo wypchanego, pełnego brzucha normalnie mam ssanie na śniadanie. W normalnych warunkach gdzie nie nawp*****lam się na noc ( tak pale codziennie ) wstaje rano o pustym żoładku, nie mogę nic zjeść, 2 łyżki płatek i kapa. Potem idę do pracy i to samo męczę jedną bułkę cały dzień albo 100g ryżu + 100 kury standardowo jednorazowy posiłek, jem na 3... Przez to czuje jakbym nie mógł się najeść, jakby skurczony żołądek, jakby nie wiem go apetyt zniknął co za tym idzie nie mogę się skupić, myślę o jedzeniu, zaczyna mi brakować energii. Palenie sprawia mi w ciul radości i na pewno nie przestane palić. Jednak chce zrobić przerwę bo czuję, że coś mnie trzyma przy trawce, a ja nie chce palić bo musze, tylko lubię. Wiem też, że nie pójde do lekarza i nie powiem, że jaram i mam taki i taki pro blem, bo ona mnie od razu zaszufladkuje, przecież sqn jest wrzucony do worka z opioidami heroiny i pochodnych :').

Dlatego własnie postanowiłem napisać na tym forum, a nie żadnych uzależnień czy coś, bo w moim przypadku problem jest o wiele łatwiejszy i wiem, że można go rozwiązać odpowiednią, dietą, ziołami, wywarami. Potrzebuje zrobić przerwę by wiedzieć, że nie pale z przymusu. Dlatego potrzebuje waszej pomocy by wiedzieć jak postępować w takiej przerwie z organizmem dokładnie żołądkiem. Może ktoś ma jakieś pomysły inne? Miał podobne problemy? Może faktycznie ściśle dopięta dieta by mi pomogła. Jeżeli tak kto by mi mógł ją ułożyć sensownie? Może wizyta u gastrologa, nie wiem. Na pewno wiem, że da się to jakoś ogarnąć. Także pomocy Panowie gdyż idzie okres zimowy trzeba sie na masówke przygotować. Farcik


Zmieniony przez - grzybas00 w dniu 2017-08-23 21:51:07
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Mateusz4949
z psychiatrą jest trochę inaczej bo są to osoby które nie kontrolują tego co robią lub nie mają pełnej świadomości łamania prawa, jak się przez 5 lat pali codziennie to raczej musiał kiedyś ją posiadać i mieć tego świadomość chyba że ktoś mu ją podawał i nie wiedział że to narkotyk był, tylko go z nią nie przyłapali na gorącym uczynku a wystarczy udowodnić posiadanie w przeszłości


psychiatra to też lekarz i nie licząc konkretnych sytuacji nie ma prawa ujawniać informacji medycznej np. tego o czym mowa w tym temacie
inna sprawa że za to że ktoś miał bez udowodnienia nie można przedstawić zarzutów - aczkolwiek nie moja branża

marihuana to narkotyk to oczywista oczywistość i może powodować uzależnienie i skutki uboczne

co do samego pytania autora szukasz konkretnej osoby którą poprowadzi Cie komercyjnie czy chcesz pomocy na forum ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Wiem też, że nie pójde do lekarza i nie powiem, że jaram i mam taki i taki pro blem, bo ona mnie od razu zaszufladkuje, przecież sqn jest wrzucony do worka z opioidami heroiny i pochodnych :').


akurat pomocy specjalisty bym nie odrzucał


co do apetytu trzeba podkręcić metabolizm , rozpisać dietę na początku jak doskwiera brat dostarczać kalorie w łatwy sposób płyny czy podbić tłuszcze co łatwo podbić i nie potrzeba szczególnie apetytu który z czasem zacznie wracać przy regularnym odżywianiu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też mi się wydaję, że po prostu dietą byśmy byli w stanie to "naprawić". Tylko zraziłem się już trochę, kupiłem 2 razy dietę, które były kompletnie do bani i nie wiem kto tak na prawde byłby w stanie się postawić na moim miejscu, rozpisać to biorąc pod uwage produkty, które są niedrogie i lubie oraz czas, którego w ciągu dnia mam niewiele.

edit: Wracając do tematu lekarza, załóżmy, że poszedłbym i wyłożył kawe na ławe. Na czym polega tajemnica lekarska? Czy takie informację mogą trafić do innych instytucji jak OPS, policja etc.?






Zmieniony przez - grzybas00 w dniu 2017-08-23 22:07:36

Zmieniony przez - grzybas00 w dniu 2017-08-23 22:08:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Pokaż co miałeś za wcześniejszą dietę , pierwsze dni na przestawienie nie będą łatwe ale stopniowo będzie lepiej dla tego trzeba troche oszukać apetyt i dostarczyć kalorie w łatwiejszy sposób wspomniane produkty płynne czy tłuszcze

Jeśli chodzi o tajemnicę lekarską to lekarz nie ma prawa ujawniać tego typu informacji


Zmieniony przez - BPL-G w dniu 23/08/2017 22:49:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Moim zdaniem tak sobie po prostu wyboostowałeś grelinę, że teraz kawał czasu musisz przecierpieć, żeby zacząć się na nią ponowie wyczulać. Pamiętaj, że wszystko jest dla ludzi.. Ale z głową
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do diety to niestety nie mam przepadł wraz z formatem. Orientujesz się może kto mógłby mi fachowo pomoc z dieta tego typu ?
Załóżmy, że jestem kimś w rodzaju rodziny zastępczej dla kogoś, co w takiej sytuacji jeżeli lekarz o tym wie?




Grelina powiadasz, nadmierny stres też temu towarzyszy, w swoim życiu sporo przeszedłem i ciągle żyje w jakimś stresie, jakaś meliska na noc czy coś, nie zaszkodzi czyż nie?


Zmieniony przez - grzybas00 w dniu 2017-08-23 23:55:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Teoretycznie stres też wyrzuca grelinę, więc pozornie w twoim wypadku działałoby to wspomagająco na problem z apetytem. Zakładając jednak, że jesteś przestymulowany - ograniczenie bodźców stresowych powinno również pomóc się nieco uwrażliwić na ten hormon. Meliska nie zaszkodzi, czy pomoże. Hmm, jak coś to raczej bardziej na zasadzie placebo, ale lepszy rydz niż nic . Adaptogeny bym rozważył i styl żywienia zoptymalizować - sporo masz materiałów na forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli byłbyś w stanie wrzucić jakiś link byłbym wdzięczny bo czasu mam tyle na pc co by jedynie wejść i odpisać. Z góry dzięki


Ktoś coś jeszcze?


Zmieniony przez - grzybas00 w dniu 2017-08-24 00:38:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 165 Napisanych postów 1228 Wiek 30 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 180644
Tajemnica lekarska obowiązuje, jednak w pewnych sytuacjach lekarz jest zwolniony z prawa zachowania tejże tajemnicy jeśli zobowiązują do tego przepisy prawa lub zachowanie tajemnicy w sposób istotny zagraża zdrowiu lub życiu pacjenta lub innych osób.
Jeśli rzeczywiście paliłeś przez 5 lat praktycznie codziennie to po takim czasie mogło już dojść do nieodwracalnych zmian w mózgu więc może być bardzo ciężko to wyleczyć. Jak dawno temu brałeś ostatnią dawkę tego narkotyku i czy był czysty (bez żadnych uszlachetniaczy )?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mateusz nie wniosles nic do tematu. Daruj książkowych definicji oraz jakiś głupich stwierdzeń na temat zmian w mózgu. Ja nie pytam o problemy z psychika tylko z apetytem.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
No i niestety zachowanie tajemnicy w żaden sposób mu nie zagraża, tym bardziej prawo w tym przypadku do jej wyjawienia nie zobowiązuje.

Masz dział odżywianie. Poprzeglądaj tematy innych ludzi, jakie wskazówki dostają. Jedz urozmaicone posiłki, ja bym spróbował tymczasowo wbić na 4 zbilansowane posiłki. Nawet nie patrz na tą kalorystykę, ale jedz tak żeby nie brakowało. Za jakiś czas obetniesz do 2-3 dużych posiłków. W trakcie od zaraz wrzucasz przykładowo różeniec górski, oczywiście do zera eliminujesz jaranie i się męczysz co najmniej te kilkanaście dni, później powoli stymulować większe wydzielanie greliny i może poczujesz się lepiej
I zacznij się ruszać jeśli tego nie robisz



Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-08-24 10:52:52
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból pleców

Następny temat

Ból barku podczas podnoszenia ramion

WHEY premium