SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano - potencjalny problem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2442

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68
Dzień dobry.

Mam taki problem, od jakiegoś czasu odczuwam dolegliwości związane z kolanem (prawym). Trudno opisać, co to jest. W każdym razie mogę biegać, skakać. Do poprzedniem soboty (26.09) uczestniczyłem aktywnie 2-4 razy w tygodniu w życiu sportowym (bieganie, koszykówka).
Problem pojawił się, tzn tak myślę, że się pojawił po uderzeniu w kolano w maju. Na meczu druga osoba wpadła kolanem w moje kolano, uderzając je od boku z prawej strony. Innym urazów nie pamiętam, a nigdy nie miałem problemów z kolanami, nie liczać czasów silnego wzrostu
Jednak ponieważ zbliża się kolejny sezon amatorskiego kosza, stwierdziłem, że skoro nie do końca jest tak jak być powinno, to trzeba z tym fantem coś zrobić.
Odbyłem już 6 zabiegów krioterapii miejscowej, oraz udałem się do specjalisty.
I tutaj werdykt był i jest dla mnie nie wiem czy słowo straszny jest właściwe, ale diagnoza zerwane wiązadło krzyżowe i skierowanie na operacje ACL poprzedzone jeszcze dodatkowo astrskopią kolana.
Nie miałem ze sobą ani badań usg, ani rezonansu. Diagnoza została postawiona na podstawie poruszania kolanem, prawe jest "luźniejsze" niż lewe. Jestem lewonożny.
Na dzień dobry rok wyłączenia z wszelkiej aktywności sportowej.
Jednak następnie usłyszałem, że kiedy kupię / lub w ramach nfz otrzymam stabilizator za 800 złotych to będę mógł sobie dalej grać, tak jak gram. Ale operacja jest konieczna.

Zabiegi krio mam do końca przyszłego tygodnia. Zrobię sobie usg kolana oraz rezonans magnetyczny, a następnie udam się na konsultacje w inne miejsca. Krojenie to ostateczność.

Rozmawiając ze znajomymi od "kosza" oraz czytając na internecie wywnioskowałem, że nie mogę mieć zerwanego wiązadła, bo nie mógłbym biegać i skakać. Teoretycznie nawet naderwane uniemożliwiałoby te czynności.

Może Szanowna Brać coś podpowie.
Za wszelkie rady i wskazówki z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Krzysztof
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
no najwazniejsze sa wlasnie te dolegliwosci bo po nich mozna ocenic co jest. Zerwane/naderwane ACL nie boli, powoduje tylko niestabilnosc. Zaden stabilizator tu nie pomoze jesli rzeczywiscie ACL jest zerwane. Najlepiej udaj sie do jakiegos inne specjalisty - takiego od kolan a nie gdzies na pogotowiu. USG mozna sobie z gory wsadzic wiadomo gdzie, zapisuj sie od razu na rezonans. Z reszta dobry lekarz bez rezonansu moze ocenic co jest grane.
Powiedz cos wiecej bo to zadne okreslenie "nie jest tak jak powinno byc"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68
Dzięki za szybki odpis

Odnośnie lekarza, to byłem u specjalisty ortopeda-chirurg urazowy (prywatnie). Oczywiście mam w planach wizytę u przynajmniej jeszcze jednego. Ostatecznie dwóch.
W ciągu najbliższego tygodnia.

Czyli USG nic nie da? Myślałem, że da to szerszy obraz dla następnego lekarza. Pozwoli coś wykluczyć itp.

Odnośnie tego, że jest coś nie tak, to co jakiś czas mam jakby "gulkę" na wysokości rzepki, tak mniej wiecęj od prawej strony - dlatego pasuje mi to uderzenie na meczu. Co prawda na zabiegach krio, stwierdzono, że mam lekki obrzęk, faktycznie był, w sumie dziwi mnie to, że tego nie zauważyłem. Ale ustąpił po dwóch zabiegach.

Jak dla mnie to ta właśnie "gulka" powoduje jakby to określić ucisk na rzepke lub coś podobnego. Nie jestem jednak specjalistą i się na tym nie znam. Gulka co jakiś czas znika i wszystko jest ok. Jednak jak jest, to mam wrażenie, że coś jest nie tak, ból pojawił się kilka razy w okresie od maja do września. Niestety mimo chęci wyłapania w jakiej pozycji kolana. Nie mogę stwierdzić jednoznacznie, że dana czynność go spowodowała. Jak chodziłem na klęczka po strychu to wtedy ze dwa czy trzy razy mi chrupnęła rzepka no i to po tym bolało. Taka sama czynność w lewym kolanie nie powodowała bólu. A tak na sali jak grałem w kosza, to miało miejsce 2 razy. Tylko tutaj nie mam precyzyjnie ustalonej sytuacji. Drugi taki numer wystąpił w połowie września. A wcześniej w lipcu, jeśli chodzi o kosza. Chodzenie na klęczka występowało w między czasie.

Kucanie, czy też normalne klęczenie, skakanie, spadanie na ziemie, wchodzenie po schodach, schodzenie, bieganie jest ok. Tylko wtedy kiedy mam gulke jest pewien dyskomfort w kolanie.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
hmm moze zrob te USG apropo tej gulki. Mi chodzilo o to ze w zwiazku z ACL usg moze okazac sie bezuzyteczne. Jesli kolano Ci nie ucieka i nie czujesz zadnych problemow z bieganiem i skakaniem nie rob rekonstrukcji ACL. Gulka to dosc ogolne pojecie, moze to byc obrzek zwiazany z uszkodzeniem lakotki. Ale jesli uraz jest w kolanie prawym i gulka jest po prawej stronie to hmm ale jakby to powiedzial moj lekarz - nie ma tam nic waznego Lakotke boczna o wiele trudniej uszkodzic chyba ze to przez uderzenie wlasnie...zrob USG jak najszybciej niech sprawdza Ci ta prawa przez uderzenie wlasnie...zrob USG jak najszybciej niech sprawdza Ci ta prawa strone...i koniecznie do innego lekarza - specjalisty. Sportowego najlepiej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68
Dzięki, niezależnie od efektów dam odpowiedź co wyszło.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68
Witam.

W srodę byłem u rehabilitanta i obadał moje obydwa kolana na różne sposoby. Nie stwierdził niczego ponad normę. Zaznaczył, że zbliżam się do 30 i w związku z tym urazy doznane wcześniej będą bardziej oddziaływać przy bieżących urazach.
Kazał mi przyjść z rezonansem, jak już zrobię.

Rezonans zrobiłem w czwartek, opis ma być w poniedziałek, ale udało mi się dowiedzieć, że wiązadła wyglądają normalnie, tak jak i łękotka. Mam wysięk, a to może być efekt urazu lub niedoleczonego urazu.

Nie ma co się podniecać ale czekam do poniedziałku dalej, aplikując sobie do jutra włącznie krioterapię miejscową.

We wtorek na konsultacje do innego specjalisty i będzie wsio jasne.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68
Witam.

Już mam opis rezonansu.

Wszystko ok, torbieli brak. Jedyne co to "Śladowo wzmożona ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym po stronie bocznej".

W czwartek ide do drugiego specjalisty ortopedy ale tym razem od sportowców. Fakt, mam teraz obrazy z rezonansu i opis, więc będzie pewnie łatwiej i precyzyjnie.

Może ktoś coś wie co znaczy ten płyn w zachyłku ?

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 68
Witam.

Jestem po wizycie u innego specjalisty, płyn w kolanie powstał po uderzeniu, nie schodził długo, bo nie dałem odpoczynku, a to fakt. Teraz kiedy 3 tygodnie nie byłem aktywny problem sie rozwiązał praktycznie sam + krioterapia miejscowa.

Na zdjęciach rezonansu wyłapał mały odprysk łąkotki, ale tu mogę mieć ból tylko przy głębokich przysiadach i silnych zrywach do góry z tych przysiadów. Reszta ok.

Może komuś się to przyda. Ja we wtorek ide znowu na sale, żyć :D

I diagnoza na koniec:

" Będę żyć aż do śmierci"

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16
hej, mój problem z kolanami trwa od ponad roku, miałam rehabilitację, no i nic nie pomogło, wczoraj byłam u ortopedy zapadł wyrok: chondromalacja kolan, znowu na rehabilitację skierowanie z tym że teraz jakieś leki dodatkowo, jak nie pomoże to zastrzyki... co mam robić? już mam dość zwijania się z bólu , czasem nie mogę nawet wstać z łóżka bo od razu lecę na ziemię, ach...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Stabiliztor stawu skokowego

Następny temat

Delikatne pryszcze...

WHEY premium