SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolana-trzaski,chrupanie itp

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 53743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Mam dziwny problem.Od jakiegoś czasu (stopniowo gdzieś od roku sie to powiekszało) za każdym razem gdy "kucne" to przy podnoszeniu sie słysze w obu kolanach strzelanie,jakieś "Zgrzyty" i wogóle dziwe odgłosy dochądzace z obu tych stawów.

wiem że na pewno coś sie tam dzieje nie dobrego ale co??????

Zaznaczam że NIGDY nie miałem ani jedenej kontuzji kolana,nigdy też mnie te kolana nie bolą!!!

JAk wykonuje ćwiczenie na nogi też ZERO problemó (poza tym odgłosami i chrupnieciami w stawach). Podobnie żadnych problemów gdy 1 w tygodniu gram dłuuuugo w kosza.


Co o tym myślicie???? Boje sie że coś poważnego sie zaczyna robić.
Czyżby brakowało mi tego płynu który znajduje si emiedzy stawami iitp itd ??

Może zaczac dłuuugą kuracje jakimis suplementami typu kolagen,glukozamina itp?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB ,główny garkotłuk działu Odżywianie ,wielki elektronik działu Muzyka, film i książka

"Basketball,golf,football they take one ball ...No Holds Barred takes two "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Stawy nasze wraz z biegiem lat i obciążania ich narażane są na ścieranie chrząstki i zmniejszanie wydzielania mazi stawowej. Z tego też względu po jakimś czasie mogą występować problemy z ich funkcjonowaniem. Jednym z pierwszych objawów jest tzw. strzelanie i chrupanie w stawach podczas wykonywania różnych czynności, np. tak jak w przypadku większości osób wstawania.

Co więc należy zrobić, aby stan naszych stawów uległ poprawie? Przede wszystkim wprowadzić podstawy niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego układu ruchu:

1. Solidna rozgrzewka: https://potreningu.pl/articles/5037/rozgrzewka---najwazniejszy-element-treningu.
2. Poprawna technika: https://potreningu.pl/articles/2541/technika-cwiczen--wskazowki-dla-bardzo-poczatkujacych.
3. Rolowanie: https://potreningu.pl/articles/4609/czym-jest-foam-roller-i-jak-go-uzywac.
4. Rozciąganie: https://potreningu.pl/articles/622/kompleksowe-rozciaganie-przed-i-po-treningu--.

Wykonując poprawnie te 4 podstawy, bez wątpienia umożliwimy naszym stawom i mięśniom długoletnią pracę bez kontuzji, czy problemów zdrowotnych. Prawdopodobnie nie pomoże to w już obecnych uszkodzeniach chrząstki stawowej, ale na pewno pomoże w ograniczeniu dalszego ich uszkadzania i zużywania.

Poza tym warto pomyśleć o profilaktycznej suplementacji: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Flex_All_Complete-opis33950.html.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 10494 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50243
kiedyś były poruszane tematy strzelania w stawach ale ci powiem że mam to samo przynajmniej w jednym kolanie, chociaż na ogół występuje to tylko na początku, wystarczy dobra rozgrzewka i czuje sie jak bym w ogóle nie miał kolan czasem mi tez tak strzela bark co dziwne tylko prawy
z tego co pamiętam z tych postów kiedyś to zjawisko ma związek z jakims gazem i płynem znajdującym sie między stawami ale dokładnie to nie wiem



MderaTr dziaŁu Nasze Hbby

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

~~~~~~~~~~~
Moderator działu:
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
ale u mnie nic nie daje rozgrzewka itp. JA to mam na codzień i CAŁY CZAS!!

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB ,główny garkotłuk działu Odżywianie ,wielki elektronik działu Muzyka, film i książka

"Basketball,golf,football they take one ball ...No Holds Barred takes two "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1383 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20705
Ja też tak od zawsze mam. Nawet jak przykucne to słychać za każdym razem "klik" w kolanach. I chyba zacznę jakąś kurację na lepsze smarowanie, tylko zastanawiam się co jest najskuteczniejsze?

Pozdrawiam

kamel

pozdr,
kamel
--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 12147 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 206608
Ja tak mam z lewym kolanem po kontuzji.


Niech moc będzie z wami (400W )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Właściwie, to mnie nie ma, ale śledzę pilnie forum. Posłuchajcie - to jest problem zbyt wolnej regeneracji chrząstki stawowej w stosunku do szybkości jej zużywania w warunkach treningu. Obciążenia stawów są ogromne. Jest już dostępny preparat Glucosamin, który zawiera siarczan glukozaminy będący prekursorem kwasu chondroitynosiarkowego odpowiedzialnego za regenerację chrząstek stawowych, szczególnie w kolanach. Może spróbujecie?
Pozdrawiam.

guru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
własnie od wczoraj zacząłem kuracje glucosaminą.!

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB ,główny garkotłuk działu Odżywianie ,wielki elektronik działu Muzyka, film i książka

"Basketball,golf,football they take one ball ...No Holds Barred takes two "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 10494 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50243
daj znać za jakiś czas czy jest poprawa, moze mi tez to kiedys będzie potrzebne a ile to co w ogóle kosztuje



MderaTr dziaŁu Nasze Hbby

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

~~~~~~~~~~~
Moderator działu:
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
No ja wlasnie tez tak cos klikam w kolanach.Nigdy nie mialem zadnej kontuzji,nigdy tez mnie nie bolaly kolana.Moge cwiczyc spokojnie na kolana.Owszem rozgrzewka pomaga.Ale to klikanie jest denerwujace,nie jest to glosne co prawda ale potrafi wkurzyc hehe. Bardzo bym prosil o specyfikacje dla tego preparatu co guru proponowal.Czy to jest na recepte, gdzie to moge kupic i w jakiej cenie ?

GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona.

"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Ja miałem swoje zapasy tego jeszcze z czasów kontuzji nadgarstka.

Kupowałem to u Cybera.

Kaizen- Glucosamine Sulfate.


KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB ,główny garkotłuk działu Odżywianie ,wielki elektronik działu Muzyka, film i książka

"Basketball,golf,football they take one ball ...No Holds Barred takes two "
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moze troche poza tematem ale dodam ze lepiej jest cwiczyc nogi przysiadami wykonywanymi w duzej ilosci powtozen bez ciezarow,druga sprawa to bieganie po twardym podlozu-beton itd jest 100 razy bardziej szkodliwe dla kolan niz przysiady z duzymi ciezarami.
wiec lepiej robic przysiady bez ciezarow i nie biegac po stricie-bedziecie mogli dluzej poruszac sie jak ludzie.
sory ze troche nie na temat



Zmieniony przez - Akira200 w dniu 2002-11-11 12:49:15
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile kosztuje badanie na zmierzenie tescia we krwi?

Następny temat

rozstępy

Wiecej