SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kokretna dieta do poprawy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4318

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246
Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Poczytałem sobie co nieco wcześniej aby nie zadawać na początku głupich pytań ;) Poniżej wklejam dietę na masę jaką udało mi się sklecić. Proszę o poprawę. Mam nadzieje, że nie ma jakiś kardynalnych błędów ;)
Wzrost: 180cm
Waga: 56kg
Ektomorfik
Staż: żaden
Wiek: 19 lat

Wyliczyłem zapotrzebowanie i kształtuje się tak:
3550-3600 kcal

Śniadanie (6:00):




Drugie śniadanie (10:00)




Obiad (15:00)
To co będzie to zjem. Ziemniaki wymienię na kasze. Strzelam ok 500 kcal

Posiłek wieczorny (18:00)




Trening 19:00 (trzy razy w tygodniu) Jeszcze nie wiem co i jak. Nie posiadam żadnego sprzętu. Będę ćwiczył w domu. Sugestie co do treningu mile widziane.

"Uzupełniacz" po treningowy (20:00):




Kolacja (22:00):




Suma
kalorie (razem z obiadem): ok 3900 kcal

Białka (bez obiadu): 257g co daje 4,58g/kg masy ciała
Tłuszcze (bez obiadu): 118g co daje 2,1g/kg masy ciała
Węgle (bez obiadu): 366g co daje 6,53g/kg masy ciała

Białko to OPTIMUM WHEY GOLD
Gainer Mutant Mass
Omega-3 (nie wliczałem w dietę, chyba wiele kalorii nie ma?)
Motywacja: 110%
Cel: przytycie, rozwój mięśni, rzeźba. 4 kg w pierwszym miesiącu jest możliwe? :)

Czytałem że należy się pozbywać tłuszczu w diecie w okresie około treningowym więc to zrobiłem. W zamian jest go więcej na śniadanie. Śniadanie i drugie śniadanie jest trochę wymuszone ze względu na obowiązki w tym czasie. Czas na przygotowanie tego ma być możliwie jak najmniejszy więc taki wybór a nie inny. Wiem, że przerwy między 3 pierwszymi posiłkami są dość sporawe. W miarę możliwości będę starał się skracać te odstępy. Czy węgli nie jest za mało w stosunku do reszty? Wiem, że gainer i białko są "gorszymi" wartościami odżywczymi, ale chcę nimi uzupełniać dietę ze względu na krótki czas przygotowania oraz łatwiej je pomieścić w żołądku niż zwykłe jedzenie. Generalnie to jeszcze nie wiem czy zdołam to wszystko upchać.
Będę starał się też urozmaicać dietę posiłkami zastępczymi, o podobnej kaloryczności i rozkładzie Białka/Tłuszcze/Węgle

Dane o kaloryczności z Vitalmaxa, ew. z produktów które były w lodówce ;)

pozdrawiam

EDIT: Co do wag to nie wszędzie jestem pewny. Ile może ważyć średni banan, a ile 2 bułki? ;)

Zmieniony przez - swt w dniu 2008-10-11 00:25:10

Zmieniony przez - swt w dniu 2008-10-11 00:44:58
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 925 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28725
nie musisz trzymac sie scisle proporcji bo zwariujesz, jak jednego dnia zjesz wiecej wegli bo miales smaka to sie swiat nie zawali

pamietaj ze to ty jestes najwazniejszy a nie dieta i procenty.
nie da sie zza komputera powiedziec ze 20% tluszczy bedzie ok, musisz probowac, probowac i jeszcze raz probowac z stwierdzisz ze jestes zadowolony

radze nie napalac sie od razu na to ze trafisz idealnie z dieta, tylko probowac, czymze jest miesiac prob z dieta jesli masz zamiar cwiczyc kilka lat??

Układasz dietę? Sprawdź DARMOWY program Dziennik Posiłków:
http://www.dziennikposilkow.pl -
http://www.dieta4u.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 925 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28725
za duzo bialka tam masz, zredukuj do 1,5-2g na kilogram masy ciala.

btw - masz zamiar codziennie jesc to samo?

Układasz dietę? Sprawdź DARMOWY program Dziennik Posiłków:
http://www.dziennikposilkow.pl -
http://www.dieta4u.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31505
Ale on liczy też białko roślinne Ale mimo to jest i tak za dużo :-/ Bez przesady zrób tak jak kolega wyżej napisał i wklej wtedy dietę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246
Zredukowałem dość znacznie białko (sztuczne z puchy) i dodałem minimalnie tłuszczy. W poprzedniej diecie wkradł się błąd w kaloriach - powinno być 100 więcej sumarycznie, no ale to już nie ważne. Wklejam nową.

Śniadanie (6:00):





Drugie śniadanie (10:00):





Obiad (15:00)
To co mama da ;)

Posiłek wieczorny (18:00):





Trening

"Uzupełniacz" po treningowy (19:00):





Kolacja (22:00):





Z czego wynika:

kalorie: ok 3700 kcal
Białka (bez obiadu): 185,5g co daje 3,3/kg masy ciała
Tłuszcze (bez obiadu): 124,8g co daje 2,2g/kg masy ciała
Węgle (bez obiadu): 357g co daje 6,4g/kg masy ciała

W poradniku wyczytałem, że tych białek powinno być ok 2-3g/kg masy ciała. Myślę nad wymianą białka z kurczaka (redukcja ilości do 100g), a podniesieniem ilości węgli (ryż ze 100 do 150g). Wtedy będzie już prawie 3 ;)

@darkthorn będe jadł dopóki sie nie znudzi, czyli po tygodniu pewnie zaczne wymieniać posiłki. Czy to rano słynny placek z owsem i jajami ;) czy też jakaś rybka wieczorem ;)

Zmieniony przez - swt w dniu 2008-10-11 12:47:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 925 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28725
dalej za duzo tego bialka, zredukuj do 1,5 - 2g to maks przy Twoim braku zdolnosci do tycia

Układasz dietę? Sprawdź DARMOWY program Dziennik Posiłków:
http://www.dziennikposilkow.pl -
http://www.dieta4u.com.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246
Na rzecz czego mam rezygnować z białka? Tłuszczów czy węgli? Pragnę zauważyć ;) że dieta jest ustalona trochę ponad max zapotrzebowanie przez co ten wskaźnik g/kg masy ciała będzie nieco zawyżony ;). Jeśli ustalę białko na 2g to tłuszczy wyjdzie jakieś 30% więcej niż białek, a węgli czterokrotnie więcej niż białek. Jeśli takie proporcje są odpowiednie to już nic nie mówię, a zabieram się za modyfikowanie ;) Proszę o rozwianie wątpliwości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17596
a jaki ci teraz rozkład b\t\w wychodzi?
a ok widze

Zmieniony przez - Majbah w dniu 2008-10-11 20:08:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17596
ty ważysz 55 kilo i zapotrzebowanie masz 3900 kcl?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 246
W pierwszym poście napisałem, że ze wzorów jakie są tu na forum (biorąc wszystko na max ;) ) moje zapotrzebowanie to 3550-3600kcal. 200-300 kcal więcej chyba nie zaszkodzi? ;)
Swoją drogą: teraz się ważyłem i wyszło 57,5 kg z ciuchami. Muszę się zważyć na jakiejś precyzyjnej wadze bo spory rozrzut jest.

Zmieniony przez - swt w dniu 2008-10-11 20:29:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2614 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17596
przepraszam ze w 2 postach odpisywalem ale zapomnialem edytowac
węglowodanów z nabiału też bym nie wliczał do diety,bo nijak się mają do tych pozyskiwanych ze zbóż,a ty tych z nabiału masz całkiem sporo.
niewiem jak ci to wyszlo ale moim zdaniem twoje zapotrzebowanie już z nadwyżką wynosi niewiele ponad 3000kcl (~3200)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dieta nie jest konkretna, bo:

po 1. zle policzone zapotrzebowanie kaloryczne
po 2. zle proporcje B/T/W to jakas masa dla byka przed sprzedażą:)
po 3. przedstawiona w sposób zrozumiały tylko dla piszącego


Zmieniony przez - CooCaine w dniu 2008-10-11 20:34:26
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spora nadwaga

Następny temat

............................................ !

WHEY premium