SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kofeina-Kreatyna

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 35159

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 18994 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 77015
Czy glownym problemem tego, ze nie mozna pic napojow kofeinowych podczas brania kreatyny jest ODWODNIENIE ?
Czy ma to inny wplyw ?
Bo chce sie zdecydowac na cykl kreatyny, ale bez kawy moje treningi wygladaja smiesznie. Poprostu wstaje bardzo wczesnie, pracy tez nie mam lekkiej. Treningi wypadaja mi poznym wieczorem. Bez kawy jestem jak trup, bez energi. Mozliwe, ze jest to tez duzo autosugesti w tej kawie. ALe inaczej sie poprostu czuje...
Od zawsze kiedy cwiczylem pilem mala czarna przed. Jedynie na cyklach 2 kreatyny odstawialem. Ale intensywnosc treningow spadala i duzych efektow z tej krety tez nie bylo.
No i teraz pytankie. Jezeli kawa odwadnia. To moze wchodzi w rachube takie wyjscie, ze wypijam kawe i odrazu 0,5 litra wody (Przed treningiem) no i podczas treningu kolejne 1,5 litra.
Wiem, ze trudno mnie zrozumiec. Ale ja naprawde bez kawy zyc nie potrafie
Co o tym myslicie ?


-=()=-Red : "Nasze Zdjęcia"-=()=-
-=()=-1 Miejsce w Konkursie Moderatorów-=()=-
-=()=-Kultura i Etyka = Kulturystyka-=()=-

-= Powrót po 9 latach nieobecnosci :) =-

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
Kofeina może wykazywać negatywne działanie na kreatynę jedynie w przypadku sprinterów. Chodzi o opóźnianie rozkurczu mięśnia poprzez jej wpływ na poziom wapnia (wapń bierze udział w procesie skurcz-rozkurcz). W innnych przypadkach nie ma się co martwić.
1

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
pociesze Ciebie bo powiem, ze mozna PIC KAWE PODCZAS CYKLU KREATYNOWEGO


**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 18994 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 77015
No tak, ale jak to sie wtedy robi ? ;) Bo kiedys pamietam dyskusje, ze wiara nie wiedziala. Czy to tylko kwestia odwodnienia, czy czegos jeszcze :>


-=()=-Red : "Nasze Zdjęcia"-=()=-
-=()=-1 Miejsce w Konkursie Moderatorów-=()=-
-=()=-Kultura i Etyka = Kulturystyka-=()=-

-= Powrót po 9 latach nieobecnosci :) =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
'Kofeina przeciwdziała ergogenicznemu działaniu podawanej kreatyny' - poroownywało wpływ doustnie podawanej kreatyny oraz kreatyny w połączeniu z kofeiną na poziom fosfokreatyny mięśniowej oraz na uzyskiwane osiągnięcia

test przeprowadzono na groopie 9 mężczyzn - wszystkim podawano (0.5 g/kg dziennie), części z nich dodatkowo 5mg/kg kofeiny dziennie; przed i po podawaniu wymienionych soobstancji dokonano spektroskopii rezonansem magnetycznym (spektroskopia MR) mięśnia brzuchatego łydki oraz testu dynamometrem izokinetycznym określającego maksymalne przestankowe zmęczenie podczas wykonywania ćwiczeń prostownika kolana

wnioski:

- po 3 roożnych typach ćwiczeń koncentracja atp pozostała taka sama
- kreatyna i kreatyna z kofeina zwiększyły koncentrację fosfokreatyny o 4 do 6%
- dynamiczny moment siły był zwiększony o 10-23% w przypadku podawania samej kreatyny (najbardziej znaczący po 2 min. od zakończenia ćwiczeń), lecz w przypadku połączenia jej z kofeiną nie zmienił się

wynika z tego, że wspomaganie się kreatyną zwiększa koncentracje fosfokreatyny w mięśniach i wywiera wpływ na osiągnięcia; w przypadku wprowadzenia kofeiny, efekt ergogeniczny całkowicie zanika


inne badania dotyczyły interakcji pomiędzy kreatyna a kofeina i ich wpływu na rozlooźnienie mięśni

w czasie testu mierzono maxymalny moment siły (Tmax), czas skoorczu (CT) wahający się od 0.25 do 0.75 Tmax i czas rozlooźnienia (RT) oscyloojący od 0.75 do 0.25 Tmax
test polegał na wykonywaniu ćwiczenia składającego się z 30 przerywanych skoorczoow mięśniowych (2 sek stymoolacji, 2 sek przerwy) mięśnia czworogłowego uda uzyskanych dzięki stymoolacji elektrycznej
test miał miejsce przed i po podaniu kreatyny (4 x 5g/dzien, 4 dni), krootkoterminowej podaży kofeiny (5mg/kg/1 x dzien., 3 dni), kreatyny w połączeniu z kofeiną, ostrej podaży kofeiny (5mg/mg) bądź placebo
w poroownaniu do placebo, kreatyna skroociła RT o ok.5%; kofeina natomiast podziałała przeciwstawnie - zwiększyła RT o ok. 10%, w szczegoolności, gdy RT wzrastało z powodu zmęczenia; jeśli chodzi o działanie dwooch pozostałych - nie odnotowano znaczących zmian;
Tmax i CT pozostały podobne

wniosek: podawanie kreatyny przez 3 dni przyczyniło się do przedłoożenia RT mięśni, a ze względu na takie działanie skroocenie RT dzięki podawaniu kreatyny mija się z celem



gdzies jooz w sooplach pisalam, iz spotkalam sie z laczeniem kreatyny i kofeiny - dzialanie obu soopli bylo i odczoowalne i zauwazalne; wazne jest, by zachowac pomiedzy nimi odpowiedni odstep
kawa, ktoora pijesz, zawiera ok. 80mg kofeiny; dawki majace znaczny wplyw na kreatyne zaczynaja sie bodajze od 400mg

artystyczny leniwy' grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
~kopernik sooplementacji~

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 18994 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 77015
Hmmmm... Cos tam doczytalem
Czyli jezeli przed treningiem bede pic kawe, to kiedy brac kreatyne ?


-=()=-Red : "Nasze Zdjęcia"-=()=-
-=()=-1 Miejsce w Konkursie Moderatorów-=()=-
-=()=-Kultura i Etyka = Kulturystyka-=()=-
1

-= Powrót po 9 latach nieobecnosci :) =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
może po treningu
ja właśnie zacząłem 3 tygodnie temu cykl kreatynowy
no i co do życia bez kawy to mamy podobne zdanie
poradzili mi znawcy abym się kofeiną nie przejmował no i się nie przejmuję

a teraz coś o moich spostrzeżeniach:
(kreatynę biorę rano 5gr i po treningu 5 gr.)
w ciągu dnia to taki napompowany wodą strasznie nie jestem
ale w czasie treningu to się ze mnie robi gąbka
pęcznieje i jakoś tak okrąglutko wyglądam
a siła tak czy siak mi podskoczyła do góry -
wniosek - jest OK
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
VLAD.IV ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 10634 Wiek 49 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36062
kofeinę bierz zawsze conajmniej pół godziny przed codzienną porcją amfy

członek-mafia.suple.hardcor.pl
1

członek-mafia.suple.hardcor.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
??


kofeina powinna byc podawana w min. 30minootowym odstepie /praktyka/

artystyczny leniwy' grasik
księżniczka-mafia.suple.hardcor.pl
~kopernik sooplementacji~

Bądź silnym i niezłomnym, aby umocnić słabość tych, którzy się chwieją.

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
grasik dobrze prawi nalezy zachowac odstep miedzy kofeina a kreatyna i bedzie OK
jesli przyjmujesz kofeine przed trenigniem a kreatyne tez nalezy przyjmowac przed
wniosek z tego jeden plynie nie ma sensu brania kofeiny po wiec bierz kreatyne zaraz po

Your body does not like your idea being lean and big-unfortunately

Alternatywna Droga-2003
konsultant-mafii.suple.hardcor.pl
************************************************
mniej bledow, koniec z marnowaniem $-prywatna pomoc-prosze o maila
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 18994 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 77015
Dziekuje za odpowiedzi. Cykl kreatyny planuje na grudzien, bo wtedy bedzie cykl sily - Masuwka Michaila grupa 3
Komu moglem soga wrzucilem...


-=()=-Red : "Nasze Zdjęcia"-=()=-
-=()=-1 Miejsce w Konkursie Moderatorów-=()=-
-=()=-Kultura i Etyka = Kulturystyka-=()=-

-= Powrót po 9 latach nieobecnosci :) =-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Po dużej części chodzi o odwodnienie - stąd wskazane jest picie dużej ilości płynów. Małe dawki kofeiny (ok 200mg na dobę) nie będą miały wpływu na przyrosty masy. Jeśli więc musisz pić kawę to pij ją, ale w rozsądnych ilościach, przy tym zachowuj odstęp od brania kreatyny.

Pozdrawiam

Piotr Folęga

Zapraszamy do sklepu na https://sklep.sfd.pl 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proźba o ułorzenie CYKLU :")

Następny temat

ILE TO CZASU POWINNO TRWAĆ?

WHEY premium