SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kochane! Jakie polecicie buty na fitness/siłownię? :)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27645

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 82
Dziewczyny!

Polecicie dobre, wygodne, lekkie i przewiewne obuwie na zajęcia fitness/siłownię? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Decydując się na uprawianie jakiejkolwiek dyscypliny sportowej ważny jest dobór odpowiedniego obuwia. Każda dyscyplina w zależności od tego, czy to bieganie, czy podnoszenie ciężarów, czy trening fitness, czy jeszcze inny rodzaj aktywności fizycznej wymaga innych cech obuwia, które mają zapewnić nam komfort, bezpieczeństwo oraz przyczynić się do lepszych osiągów.

Dobre buty to podstawa, jednak jak wybrać odpowiednie do swojego treningu? Czym różnią się buty do poszczególnych aktywności? Czy koniecznie musimy wydać kupę pieniędzy na markowe buty z innowacyjnymi technologiami?

Jakie buty do biegania i fitness?

Decydując się na trening, czy to na bieżni, biegi w plenerze czy zajęcia fitness, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego obuwia. Dobrą wiadomością jest to, że nie zawsze jakość idzie w parze - nie zawsze musimy wydać kilkaset złotych na buty z innowacyjną technologią, gdyż bardzo często jest to zwykły chwyt marketingowy.

To na co należy zwracać uwagę przy doborze odpowiednich butów do biegania jest po pierwsze wygoda. Buty nie powinny być zbyt ciasne ani za bardzo dopasowane, stopa powinna mieć lekki luz - buty, które zapewniają nam komfort użytkowania to strzał w dziesiątkę.

Kolejnym aspektem, który może pomóc nam dobrać odpowiednie obuwie jest kształt naszej stopy, podbicie oraz sposób, w jaki stopa układa się gdy chodzimy.

Wyróżniamy trzy ułożenia stopy:

Pronacja - cech**e się niskim podbiciem, zaś stopa podczas chodzenia obraca się do wewnątrz. Buty dla tego typu osób powinny być stabilne o prostym kształcie oraz posiadać wsparcie od wewnętrznej części obuwia, tak by stopa nie przechylała się do wewnątrz. Tego typu buty często opisane są jako motion-control.

Supinacja - cech**e się wysokim podbiciem, podczas chodzenia obciążona jest w dużym stopniu zewnętrzna krawędź stopy. W tym typie ułożenia stopy najlepiej sprawdzą się lekkie buty z elastyczną podeszwą oraz dobrą amortyzacją.

Neutral - jest to najbardziej stabilny typ ułożenia stopy, stopa wykonuje prawidłowy prosty ruch podczas biegania czy chodzenia, a ciężar ciała jest równomiernie rozłożony. W tym przypadku najlepiej używać obuwia neutralnego o prostej budowie bez dodatkowych stabilizacji.

Wybierając buty, czy to do biegania czy na fitness, poza typem ułożenia stopy warto również zwrócić uwagę na amortyzację - jest to szczególnie wskazane w przypadku osób o większej masie. Podczas biegania, skakania czy uprawiania innej dynamicznej aktywności fizycznej, osoba ważąca przykładowo 70 kg wywiera nacisk na stopę ze średnim ciężarem aż około 200 kg, proporcjonalnie jeżeli ważymy więcej, wywieramy większy nacisk na nasze stopy, stawy skokowe, kolanowe czy biodrowe. Dlatego tak ważna jest amortyzacja, ma ona na celu odciążenie naszych stawów, które są narażone na działanie sporej masy ciała.

Co więcej, zły dobór obuwia do wagi skutkuje również szybszym jego zużyciem. Tak samo jak wywieramy nacisk na nasze stawy, tak samo na podeszwę buta - która pod zbyt dużym ciężarem ulega szybszemu starciu.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Jeżeli chcesz na siłowni wykonywać takie ćwiczenia jak np. przysiady a oprócz tego jeszcze hopsać lub biegać to powiedziałabym że dwie pary są potrzebne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 82
Do biegania w terenie mam juz buty, potrzebne są mi takie, które nadadzą się i na rozgrzewkę na biezni i na zajęcia TBC czy step :) Polecicie coś? Przede wszystkim jakieś lekkie i oddychające obuwie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja mam vibram fivefingers i nie zamienię ich na inne fitness siłownia, bieżnia -do wszystkiego tylko ta cena...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 82
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 82
Myślicie, ze będą okej dla początkującej osoby, ćwiczącej około 3-4 razy w tygodniu?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja cenię sobie duale Nike na treningi w pomieszczeniach, mają ok amortyzację. W sumie na siłowni nie potrzebujesz niewiadomo jak wyszukanych butów. Powinno być wygodnie i stabilnie. Co innego do biegania, tu mam całą kolekcję :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 82
Właśnie takiego obuwia poszukuję, do ćwiczeń na sali. Dziękuję bardzo za odpowiedź, jest mi bardzo pomocna :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3114
buciki popularne widze, bo też je mam;) biegam w nich(dobrze dla mnie amortyzują) i ćwicze na siłowni, choć mam zamiar je oszczędzać przy ćwiczeniach z większym obciążeniem w przyszłości - typu MC czy przysiad.
Ogólnie grzeją mi się w nich stopy bardziej niż w poprzednich butach, mimo że jak biegne to dosłownie czuje wiatr na stopach takie mają przewietrzniki :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 82
Ja właśnie mam nadzieję, ze tych butów nie będę ściągała mokrych :D Bo teraz ćwiczę w reebokach, których przeznaczeniem nie jest zaden rodzaj sportu i jest strasznie :D Buty są dość wysokie, więc strasznie mi w nich gorąco. Mam nadzieję, ze tych Nike mokrych ściągać nie będę :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Takie butki będą okay, jeśli nie bawisz się w ciężkie ćwiczenia z wolnymi ciężarami
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pulsometr

Następny temat

Robienie masy u kobiety?

Wiecej