SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kobieta chce wyrzeźbić ciało!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13892

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 120


Wybaczcie mi tak chaotyczny tytuł, ale nie wiedziałam w jaki sposób kogoś tu przyciągnąć! Postaram się dość precyzyjnie opisać mój problem prosząc o rzeczową i wyczerpującą odpowiedź.

Otóż w przeciągu roku schudłam 26kg. Od 5 miesięcy jestem na stabilizacji i utrzymuję tą samą wagę. Jestem zadowolona z cyfr, które pokazuje moja waga jednak nie do końca z wymiarów i kształtu ciała. Znam się dość dobrze na spalaniu tkanki tłuszczowej jednak nie mam pojęcia na czym polega rzeźbienie ciała! Załączam swoje zdjęcie i podam przykładowy link do zdjęcia na których uwidocznione są sylwetki moich marzeń - chodzi mi o zarys mięśni. Nie wiem na czym polega taki trening na rzeźbę i ile powinien trwać? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!









Zmieniony przez - obliques w dniu 2011-02-26 15:18:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Wypelnij ankiete, bysmy mialy obraz sytuacji
Wlasnie sie zastanawialam po zobaczeniu twojego zdjecia czy to ciaz byla czy otylosc.

Powiedz jeszcze jak sie odchudzałaś?

To co chcesz osiągnąć to jeszcze drugie tyle pracy z dieta i ćwiczeniami siłowymi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 120
Niestety ciąża mnie nie oszczędziła! Schudłam 26kg w rok za pomocą ćwiczeń aerobowych gł. stepper, orbitrek, bieżnia, rower stacjonarny, od czasu do czasu basen i długie spacery w okresach ładniejszej pogody z racji małego dziecka. Co do diety to wyznaję jedną zasadę - piramida zdrowego odżywiania w połączeniu z MŻ. Oczywiście teraz jem zgodzie z moją całkowitą przemianą materii czyli ok. 1800kcal dziennie.

Gdzie mogę wypełnić ankietę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 120
Wybaczcie już znalazła, oto moje dane.

Wiek : 20
Waga : 51
Wzrost : 158
Obwód w biuście : 82
Obwód pod biustem : 76
Obwód talii w najwęższym miejscu : 66
Obwód na wysokości pępka : 77
Obwód bioder : 89
Obwód uda góra : 51
Obwód uda środek : 47
Obwód łydki 32
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch i uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust (chyba)
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) :w czasie kiedy się odchudzałam ćwiczyłam 4 do 5 razy w tygodniu po ok. 60-90min na bieżni, rowerku, stepperze, orbitreku itp.
Co lubisz jeść na śniadanie: chleb pieczony w domu z mąki z pełnego przemiału z pestkami, nasionami i suszonymi owocami z wędliną oraz warzywami/pastami z białego sera i warzyw; musli robione samemu w domu z bio produktów typu płatki z otrębów, orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce z mlekiem/serkiem wiejskim/ jogurtem naturalnym; owsiankę z nasionami, pestkami i suszonymi owocami.
Co lubisz jeść na obiad : z reguły zjadam 1/4 dużego obiadowego talerza warzyw 1/4 węglowodanów złożonych czyli brązowy ryż, makaron pełnoziarnisty, grube kasze do tego kawałem mięsa z indyka/kurczaka wielkości wewnętrznej strony dłoni czy zupy warzywne ' na bogato '
Co jako przekąskę : owoce, odtłuszczony nabiał
Co jako deser : owoce, odtłuszczony nabiał bądź od czasu do czasu gorzka czekolada i zdarzy się 3-4 razy w miesiącu, że coś słodkiego
Ograniczenia żywieniowe : wedle piramidy zdrowego odżywiania
Stan zdrowia : bardzo dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia, może basen
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : dieta odchudzająca na zasadzie piramidy zdrowego odżywiania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 120
Dodam jeszcze, że od poniedziałku zaczynam chodzić na siłownię i nie wiem jak się zabrać do pracy nad rzeźbą więc rady dla początkującej mile widziane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925


Dobra
Teraz tak... zdjęcia ktore pokazałaś sa zdjęciami dziewczyn które taka figurę maja, po prostu, one nie sa ani specjalnie wyrzeźbione ani specjalnie odtłuszczone. Zapewne chodzą na aero, trochę ćwiczą coś tam, ale nie to co robią jest główna zasługa dla ich sylwetki co raczej "matka natura".
Wiec w prawdziwym sensie tego slowa nie sa wyrzeźbione.

Wyrzeźbiona jest ta kobieta co pokazuje na zdjeciu.

Mowie ci to dlatego bys sobie uświadomiła możliwości dążenia do "ideału", ty ze swoim tyciem w brzuchu masz to mocno utrudnione. Nawet jak sie zatniesz to mozesz wyschnąć wszędzie a brzuch będziesz miała i tak grubszy niz te panie.

W przypadku tematu "rzezba" - świadoma zmiana sylwetki i zmniejszenie ilości tłuszczu z zachowaniem mięśni tylko i wylacznie silownia ma szanse cos zrobic, oczywiscie w polaczeniu z dieta.

Ty jesteś klasycznym typem aerobowych dominacja czworoglowych i mięśni brzucha nad prostownikami, pupa i dwuglowymi, to trzeba wyrównać, pewnie gore trzeba dobudować (tu gdybam bo nie widac tego) rozbudować najszerszy pleców by zaznaczyć wcięcie w talii i dopiero później ukierunkowana ostra redukacja.

Trudne do zrobienia jeszcze trudniejsze do utrzymania, ale nie niemożliwe, jednak twoja dieta musiała by zostać na zawsze wywrócona do góry nogami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 120
Zdaję sobie z tego sprawę, że będzie mnie to kosztowało sporo pracy, ale dla jasności nie chcę zostać kulturystką w klasie xs ( tak się bodajże nazywa kategoria dla najlżejszych i najdrobniejszych ) tylko po prostu pragnę pozbyć się tłuszczu, który mimo niskiego BMI u mnie jest dość uwidoczniony. Podoba mi się szczupła sylwetka, ale zarysowana nie po prostu szczupła czy nie daj Boże wychudzona! Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo w tym temacie jestem zielona! Wiem jak się prawidłowo odżywiać, znam znaczenie sportu w codziennym życiu i stosuję się do tego wszystkiego, ale nie podoba mi się moje ciało i chcę je udoskonalić więc jestem otwarta na propozycje i tym bardziej zmiany!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1760 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21214
Wysłałam Ci prywatną wiadomość na maila.
Ale teraz po przedstawieniu się już jestem pewna, skąd Cię kojarzę
Powodzenia życzę

Juliette has a gun

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Przeczytałaś co napisałam, nie dasz rade inaczej, po prostu nie da sie.
By zostać kulturystka w jakiejkolwiek klasie trzeba duzo więcej niz ćwiczeń na siłowni wiec ten temat możemy spokojnie odłożyć na bok.

Rozmawiamy o twoim BMI i poziomie tluszczu i tak właśnie będzie sie działo możesz zejść poniżej prawidłowego poziomu BMI co sie dzieje w czasie odchudzania i robienia dużych ilosci aero ale nadal miec za duzo tluszczu. W temacie swojego odchudzania tez nieprawidłowo zakładasz ze te 25kg to byl spalony tluszcz podczas gdy spokojnie możesz przyjąć ze nawet 1/4 tej wagi to bylo wszystko inne tylko nie tłuszcz.
Po prostu odchudzając sie tak, pozbywamy sie dużej ilości mięśni.

Napisałam to bo po twoim stylu jedzenia i zdjeciach i stylu treningów wiem co chcesz, zreszta tekst o "kulturystach" to potwierdza ale niestety nie mam dla ciebei innego rozwiazania.

Dziewczyna z mojego zdjęcia ma prawidłowe BMI i niski BF, dziewczyny z twojego zapewne nizki BMI i wyższy BF niz ta z mojego
Jak matka natura nas obdaruje możemy byc chude i tluste i spełniać wymogi dzisiejszych norm urody, jak nie, trzeba wyjść poza standardy postępowania i powalczyć licząc sie z tym ze będziemy miały mięśnie widoczne po to by mieć plaski brzuszek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 120
Widoczne mięśnie brzucha bardzo proszę!!! Nie wiem jak się za to zabrać kompletnie ponieważ moja wiedza w tym zakresie jest niska i nie mam zamiaru kwestionować tu niczego dlatego też proszę o konkretne rady dotyczące diety i ćwiczeń na siłowni, na którą zaczynam chodzić od poniedziałku.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Pomoc z diętka, prosze wchodzić;)

Następny temat

-25 kg

Wiecej