SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatki Sław i Ich Treningi Polecam !!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34671

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408
Klatki Sław i Ich Treningi Polecam !!!

Tydzień upłynął więc tak jak obiecałem pojawia się kolejny post . To już 4 z tej z seri mam nadzieje że się wam spodoba . Proszę jedynie o nie wpisywanie się do momentu kiedy was o to poproszę . I naturalnie o uzupełnianie posta o plany i informacje na temat Klatki dotyczące innych sławnych postaci . Tym razem art. będzie troszkę bardziej obszerny i będzie opisanych więcej sławnych postaci

Naturalnie wiadomo że plan treningowy to sprawa indywidualna i nie dla każdego ten plan jest dobry i wymaga na pewno poprawek i modyfikacji ze względu np. na starz doświadczenie czy też możliwości danego osobnika co też dotyczy wszystkich pozostałych planów
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408



Lee Haney

Lee Haney, najbardziej tytułowany zawodnik w historii zawodowej kulturystyki, ma olbrzymia klatkę piersiową, godną 8-krotnego zwycięzcy konkursu Mister Olimpia. W opinii wielu fachowców nikt nigdy nie miał lepszej klatki niż Lee Haney. Ciemnoskóry siłacz z Atlanty ma proste podejście do treningu, który opiera się na podstawowych ruchach, piramidalnym zwiększaniu obciążenia w seriach i forsownych powtórzeniach. jest wyznawcą znanej maksymy: "Ćwicz prostu, głupku".



Jego układ ćwiczeń na klatkę jest następujący:

1) Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 5 x 12 - 5
2) Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej lub na maszynie 4 x 12 - 6
3) Rozpiętki na ławce poziomej 3 x 8 - 10
4) Przenoszenie na ławce 2 – 3 x 10 – 15



Uwagi Lee Haneya:

1) Robię wyciskanie na ławce na wszystkich moich treningach na klatkę. Przeważnie wykonuję to ćwiczenie na początku treningu. Jednak moim zdaniem nie można polegać wyłącznie na jednym ćwiczeniu. Moją teorię potwierdza to, że od kiedy zacząłem stosować w moim treningu klatki również inne ruchy, moje mięśnie piersiowe zaczęły gwałtownie zwiększać swoje rozmiary.

2) W pierwszych 2 seriach każdego ćwiczenia stosuję zasadę piramidingu, polegającą na zwiększaniu ciężaru przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby powtórzeń

3) Wyciskanie na ławce skośnej wykonuje na ławeczce ustawionej pod kątem 30 stopni, a nie 45 stopni, jak większość kulturystów. Uważam, że kątyt45 stopni przenosi zbyt dużą część obciążenia z klatki na przednie aktony barków, a to ma być ćwiczenie na klatkę, a nie na barki

4)Od czasu do czasu łączę przenoszenie na ławce w superserię z pompkami na poręczach

5) Wielu kulturystom brakuje gęstości umięśnienia w dolnych środkowych partiach klatki. By poprawić ten rejon mięśnia polecam ćwiczenie na maszynie do rozpiętek na siedząco z poduszkami oporowymi (Peck-Deck) i wyciskanie w leżeniu wąskim chwytem (rozstaw rąk 15 cm)

6) Bardzo ważna jest dokładna forma ruchu, co oznacza, iż nie należy wybijać sztangi z klatki i wyginać plecy w tzw. mostek. oszukując powodujesz spadek poziomu naprężenia mięśni. Lepiej w końcówce serii stosować wymuszone powtórzenia zachowując przy tym dokładną formę ruchu.

7) Istnieje bezpośrednia prosta zależność między ilością ciężaru, który możesz użyć dla minimum pięciu dokładnych ruchów, a masą mięśni, która ten ciężar ma dźwigać. Wynika z twego, że im więcej wyciskasz na ławeczce, tym większa jest twoja klata, przednie aktony barków i tricepsy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408



Dorian Yates

Dorian Yates to 6-krotny zwycięzca Mister Olimpia i jeden z trzech najlepszych kulturystów w dziejach tego sportu. jego zdaniem potężna klatka nawet bardziej niż bicepsy jest symbolem faceta, który naprawdę dźwiga duże ciężary. We wczesnych latach swojej kariery zawodniczej Dorian czuł, że rozwój klatki stanowi jego słaby punkt i dlatego chciał to poprawić. Wiedział też, że rzucenie się na ślepo na treningi z potwornym obciążeniem, któremu jeszcze mógłby sprostać, to tylko strata czasu. Uważa, że ciało to biomechaniczny zespół przegubów, wiązadeł i mięsni i jeśli chcesz wyodrębnić z tego klatkę, musisz to robić systematycznie i w przemyślany sposób.



Jego układ ćwiczeń na klatkę jest następujący:

1) Wyciskanie sztangi w skosie 1 x 6 - 8
2) Wyciskanie w pionie na maszynie Hammer Strength 1 x 6 - 8
3) Rozpiętki na ławce poziomej lub skośnej 1 x 6 - 8
4) Ściągnie linek wyciągu górnego (przed zawodami) 1 x 8 - 12

Przed każdym ćwiczeniem Dorian robi 2-3 serie rozgrzewkowe z mniejszym obciążeniem, co daję razem 3-4 serie każdego ćwiczenia



Uwagi Doriana Yatesa:

1) Wyciskanie na ławce poziomej nadal pozostaje dla wielu kulturystów podstawowym ruchem dla zwęszenia masy mięsni, ale od tej reguły są wyjątki i ja właśnie jestem jednym z nich. Aby wyciskanie na ławce poziomej przynosiło korzyści, trzeba być do niego właściwie zbudowanym. konstrukcja twojej sylwetki oraz długość ramion w stosunku do tułowia musi być taka, żeby ruch wyciskania zmuszał do maksymalnego wysiłku mięsnie piersiowe. w moim przypadku większą część pracy wykonywały przednie głowy mięsni naramiennych. Skutkiem tego było to, że one rosły, podczas gdy górne partie piersiowe nie rozwijały się w takim stopniu, jak oczekiwałem.

2) Chcąc temu zaradzić zacząłem ćwiczyć wyciskanie na ławce uniesionej pod niewielkim kątem. Dzięki temu mogłem część pracy wykonywanej przez przednie głowy naramiennych przekazać górnym partiom mięsni piersiowych. jednak skos ławki nie może być zbyt duży, bo wtedy niepotrzebnie zaczną się włączać tylne głowy naramiennych. ja pochylam ławkę pod kątem 30 stopni lub jeszcze mniejszym. Przy kącie pochylenia większym niż 30 stopni mięsnie mojej klatki są angażowane w drugorzędny sposób.

3) Moim ćwiczeniem rozpoczynającym trening jest wyciskanie w skosie. Wykonuję je wolną sztangą albo na maszynie (Hammer Strenght lub Smith). Zaczynam lekką, rozgrzewającą mięśnie serią, następnie zasadą piramidy zwiększam obciążenie, aby w końcówce wykonać z maksymalnym dla mnie ciężarem 6-8 powtórzeń. Każdy ruch do dołu jest powolny i pełen napięcia. W tym czasie wyobrażam sobie siebie niczym ściskaną sprężynę, w której gromadzona energia wyzwala się z chwilą, kiedy gryf sztangi dotyka klatki piersiowej. Ten upust siły nie może być jednak gwałtowny, nie wybijam więc ciężaru, ani też nie wytwarzam w mięśniach żadnego innego dodatkowego maksymalnego napięcia, co mogłoby przerodzić się w jakąś kontuzje. To co unosi ciężar to jedynie czysta siła mięśni, a nie technika podrzutu, czy działanie za pomocą dźwigni. W szczytowym punkcie wykonuję zwykłe blokowanie obciążenia, bez dodatkowego napięcia mięśni, ponieważ nie ma tam oporu. Innymi słowy, jak tylko osiągnę pełny wyprost, opuszczam ciężar do dołu jednym stałym ruchem.

4) Po moim pierwszym kompleksowym ćwiczeniu z wolnym obciążeniem zwykle następuje wyciskanie na maszynie Hammer Strenght, która biomechanicznie naśladuje wyciskanie na ławeczce poziomej, a jednocześnie jest bezpieczniejsza dla barków. Ruch rozciągający daje napięcie większym połaciom mięśni piersiowych, a pozycja siedząca pozwala łatwiej skoncentrować się na forsownych powtórzeniach i ruchach negatywnych. Technika ćwiczenia jest podobna do tej przy wyciskaniu w skosie, z tą różnicą, że przy ruchu powrotnym, który jest w tym przypadku bezpieczniejszy mogę wyzwolić więcej energii. W szczytowym punkcie ze względu na istnienie oporu obciążenia mogę je zablokować i dać mięśniom dodatkowe napięcie. Wykonuję jedną serię z maksymalnym dla mnie ciężarem robiąc w niej 6-8 powtórzeń, a następnie jedną, lub dwie serie forsownych ruchów. Kiedy nie jestem już w stanie tego robić, do pomocy przy tzw. negatywnych powtórzeniach włącza się mój treningowy partner. Pomaga mi podnieść ciężar do góry, który następnie sam opuszczam powoli do dołu.

5) Moim trzecim ćwiczeniem są rozpiętki, czasami wykonywane na ławce płaskiej, czasami na skośnej. Najważniejsza w nich jest możliwość pełnego rozciągnięcia mięśni. Ćwicząc uginam nieco moje ramiona, aby odciążyć ścięgna i unoszę za każdym razem sztangielki na wysokość trzech czwartych maksymalnego ruchu do góry, tylko do punktu, w którym czuję, że napięcie opuszcza moje mięsnie. Nie stykam sztangielek ze sobą w końcowej fazie ruchu, ponieważ w ostatniej ćwiartce ruchu po łuku nie czuje się już oporu obciążenia i włókna mięśniowe są słabo wykorzystywane. Innymi słowy, ćwicząc trzymam moje mięsnie w stałym napięciu. Z oczywistych powodów rozpiętki ze sztangielkami muszą być wykonywane w powolny, kontrolowany sposób. Zanim zacznę używać dużego obciążenia, wykonuję jedną serię ruchów rozgrzewających. W okresie postartowym rozpiętki są podstawowym programem treningowym dającym mięśniom klatki piersiowej siłę i kształt. Przed zawodami dołączam do ćwiczeń ściągania linek wyciągu górnego wykonywanymi pod rożnymi, zmienianymi co jakiś czas kątami. Ćwiczenia na wyciągu zapewniają pełny zakres ruchów oraz dobrze rozciągają mięsnie. Ilość wykonywanych powtórzeń jest większa niż zwykle i waha się między 8 a 12

6) Kulturyści, którzy twierdzą, że należą do grupy atletów ciężko pracujących na sukces lub mają braki w rozwoju umięśnienia klatki piersiowej, dochodzą w rezultacie do błędnego wniosku, że mięsnie zawodowców są budowane łatwiej i wolne od jakichkolwiek wad. Dlatego też według nich profesjonaliści podporządkowują się różnym treningowym regulaminom, a rzeczywistość jest taka, iż żaden utalentowany zawodowiec nie osiągnął sukcesu w inny sposób, jak ciężko na niego pracując. Nawet supergwiazdor kulturystyki, bez względu na perfekcyjną estetykę umięśnienia, stale próbuje ulepszyć własną muskulaturę możliwie jak najszybciej.

7) Jeśli zawodowcom łatwiej przychodzą sukcesy, to jest to głównie za sprawą ich większego doświadczenia. Oni nie tylko mogą włożyć więcej siły w wykonywany ruch, czy unieść większy ciężar, ale też są w stanie lepiej kontrolować pracę mięśni i bardziej dokładnie skierować wysiłek w rejony umięśnienia, które starają się atakować. Mimo to, profesjonaliści ciągle podlegają rym samym zasadom i regułom intensywności treningu, kontroli mięśni, czy ćwiczenia z tzw. wolnym obciążeniem, tak jak odnosi się to do tych, którym sukcesy przychodzą z trudem.

8) Dla takich niezbędne jest, aby podejść do treningu z właściwym psychicznym nastawieniem, szczególnie skupiając uwagę na formie ćwiczenia, rodzące się w tym czasie wrażenia czuciowe, zwiększanie obciążenia, ale w granicach wyznaczonych dokładnym wykonywaniem ruchów.

9) Zacznijcie od dwóch ćvviczeń z wolnymi ciężarami. Pierwszym powinno być wyciskanie sztangi w skosie. Możecie spróbować też wyciskania w leżeniu, aby sprawdzić, czy pasuje ono do waszej sylwetki. Jeśli wasze mięśnie piersiowe przy rym ruchu dobrze się „pakują", dajcie szansę ławce poziomej, jeżeli natomiast poczujecie, że zbytnio angażują się przy tym przednie głowy naramiennych, próbujcie czegoś innego. Nie twierdzę, że wyciskanie na ławce poziomej nie jest dobrym ćwiczeniem, ale często jest przeceniane i wykorzystywane do tego, aby więcej podnieść, a nie lepiej rozwinąć klatkę. Tak długo jak wykonuje się je prawidłowo, tak długo wyciskanie w leżeniu pozostaje dobrym ćwiczeniem. Niestety większość ludzi prawie zawsze używa przy rym zbyt dużego obciążenia. Cały latami wyciskałem na poziomej ławce, aby wreszcie dojść do wniosku, iż nie był to najlepszy ruch jaki mogłem wykonywać, aby rozwinąć masę mięśniową klatki piersiowej.

10) Jako drugie ćwiczenie polecam ruchy ze sztangielkami na płaskiej ławce, czyli wyciskanie, albo rozpiętki. Starajcie się przy tym poczuć własne mięśnie. Aby uniknąć kontuzji nie wykonujcie tzw. forsownych i negatywnych powtórzeń.

11) Maszyna o nazwie Hammer Strenght jest dobra dla każdego, kto ma już za sobą rok, lub dwa lata wprawy w posługiwaniu się wolnymi ciężarami. Wiem, że dla początkujących maszyny są niezwykle kuszące, ponieważ wszystko co według nich trzeba robić, to tylko usiąść w nich i bez żadnych problemów podnosić i opuszczać ciężar. Jednak wszystkiego czego oni się w ten sposób nauczą będzie polegało wyłącznie na tym jak pchać, lub ciągnąć, a nie jak równoważyć i ustawiać obciążenie.

12) Najprostsza recepta, jaką mogę dać tym, którym trudno o sukces, to taka, aby trenowali gorzej rozwinięte grupy mięśniowe raz w tygodniu, wykonując dwa ćwiczenia składające się z dwóch lub trzech ciężkich serii (poprzedzonych serią rozgrzewającą) po 6-10 ruchów każda, jednocześnie skupiając uwagę na intensywności i jakości poszczególnych powtórzeń.

13) Przede wszystkim nie przesadzajcie, szczególnie z obciążeniem. To czynnik, który bardziej niż inne wpłynie na to, że będziecie znaczniej ciężej pracowali nad własnymi sukcesami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408



Kevin Levrone

Kevin Levrone od dawna jest zaliczany do najlepszych kulturystów świata, co potwierdził 3-ktornym zdobyciem II miejsca na zawodach Mister Olimpia (1992, 1995, 2000). W 2000 roku był bardzo bliski zdetronizowania wspaniale umięśnionego Ronnie Colemana, który musiał wspiąć się na absolutne wyżyny swych możliwości, by wygrać z Kevinem. Zbudował niezwykle potężną i proporcjonalnie umięśnioną klatkę piersiową tradycyjnym sposobem: żelazo, determinacja i natchnienie w treningu. Niesamowitą masę i rzeźbę klatki łączy z ogromną siłą. Jego rekord życiowy w wyciskaniu leząc wynosi 273 kg.



Jego układ ćwiczeń na klatkę jest następujący:

1) Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 x 4-10 po 140 - 230 kg
2) Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 4 x 4-10 po 100 - 200
3) Rozpiętki na ławce skośne 4 x 10
4) Przyciąganie kabli wyciągu bloczkowego z góry w dół prze klatką 4 x 10



Uwagi Kevina:


1) Kevin praktycznie przez cały rok stosuje na klatkę piersiową taki sam, dość tradycyjny program. Zwraca jednak uwagę na różne niuanse w poszczególnych ćwiczeniach, technikę ich wykonania i stałą progresję obciążenia.

2) Jego rekord życiowy w wyciskaniu na poziomej ławce wynosi 273 kg. Stosując tak duże ciężary, nawet w serii rozgrzewkowej, Kevin uważa, że w ten sposób nie powoduje gwałtownego rozciągania mięśni, które często prowadzi do kontuzji. Oczywiścię potrzeba lat ciężkiego treningu, aby zbudować siłę klatki piersiowej, ramion i barków dla stosowania tak dużych obciążeń.

3) Trening zaczyna od wyciskania sztangi na poziomej ławce. Seria rozgrzewkowa z ciężarem 142 kg – 10 powtórzeń. Następnie 184 x 10, 202 kg x 8 i 226 kg x 4.

4) Później wykonuje wyciskanie sztangielek na skośnej ławce — również 4 serie. Rozgrzewka - 91 k x 10 (łączna waga sztangi lek), 102 kg x 10,142 kg x 1, 160 kg x 6 i 200 kg x 4.

5) Kevin wykonuje rozpiętki mając ramiona lekko ugięte w stawach łokciewych. Uważa, że rozpiętki wykonywane o prostych ramionach, co często czyni początkujący kulturyści, nie dają tych efektów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408



Porter Cottrell

Porter Cottrell rozpoczął treningi w 1981 roku jako kilkunastoletni chłopak, ważący 55 kg i zafascynowany Steve Reevesem, którego zobaczył w filmie w roli Herkulesa. Tak bardzo pragnął zmienić swoje ciało, że rozpoczął wielogodzinne treningi w przydomowym garażu i narzucił sobie dietę 15 kanapek z masłem orzechowym dziennie. Po 6 miesiącach waga skoczyła mu do 80 kg, co utwierdziło go w przekonaniu, że jest na właściwej drodze do rozwoju potężnej sylwetki. Po raz pierwszy Porter wystapił w 1983 roku i zajął II miejsce w Mr. Louisville. W 1988 roku wygrał w kategorii open w ogólnokrajowych zawodach juniorów, a 1991 roku powtórzył ten sukces w kategorii seniorów i przeszedł na zawodowstwo. Zadebiutował w szeregach profesjonalistów zwyciężając w Grand Prix Niagara Falls, a potem zajął wysokie miejsce w Chicago Grand Prix. W bardzo silne obsadzonym konkursie Night of the Champions zajął drugie miejsce. Jego najmocniejszą grupą mięśniową jest klatka piersiowa.



Jego układ ćwiczeń na klatkę jest następujący:

1) Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 3-4 x 6-20 do 140 kg
2) Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3-4 x 6-20 do 110 kg
3) Rozpiętki na ławce skośne 3-4 x 6-20 do 70 kg
4) Krzyżowe ściąganie linek wyciągu 3-4 x 6-20

Porter stosuje następujące zasady Weidera:

1) Trening piramidalny - stopniowo zwiększa obciążenie w każdej serii aż do maksimum

2) Trening instynktowny - podstawa treningu Portera

3) Zasada wymuszonych powtórzeń - czasami po osiągnięciu załamania mięśniowego partner pomaga Porterowi wykonać ostatnie powtórzenia, by maksymalnie dopakować mięsień



Uwagi Portera:

1) Stara się zmieniać kąty nachylenia - najpierw 45 stopni, później 30 stopni, gdyż uważa, że trzeba obciążać mięśnie pod różnymi kątami

2) Stosuje serie od 6 do 20 powtórzeń, by obciążyć wszystkie rodzaje włókien, zarówno szybko kurczliwe jak i wolnokurczliwe, w ramach jednego treningu

3) Każdą serię należy dociągać do granic możliwości, a nie przerywać, bo wykonało się zaplanowaną liczbę powtórzeń - jeśli dajesz radę, to rób więcej, mięśnie rozwijają się dlatego, że zmuszasz je do wysiłku na 110% możliwości

4) Wierzy w zasadę treningu instynktowego, ciągle coś zmienia w treningu, liczbę serii, powtórzeń, kolejność ćwiczeń itp.

5) Stara się unikać wszelkich ćwiczeń na ławce poziomej, bo uważa, że płaska ławeczka nie stymuluje równomiernego rozwoju klatki w takim stopniu jak ławka skośna, pozioma ławka daje lepszy rozrost dolnej części klatki, ale nadgonienie z górną częścią i obojczykami wymaga dużo pracy na skosie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408



Francis Benfatto

Budowa fizyczna Francuza Francisa Benfatto znana jest z klasycznych kształtów i przypomina dawnych mistrzów symetrii, takich jak Steve Reeves i Frank Zane, czyli kulturystów będących niedoścignionym wzorem harmonijnego i proporcjonalnego rozwoju muskulatury. Jest ulubieńcem kobiet, którym bardzo odpowiada jego typ bodowy, dzięki któremu od lat stanowi ozdobę podestów do pozowania i kulturystycznych magazynów.



Jego układ ćwiczeń na klatkę jest następujący:

1) Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 3-5 x 6-30
2) Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3-5 x 6-30
3) Rozpiętki na ławce skośne 3-5 x 6-30
4) Krzyżowe ściąganie linek wyciągu 3-5 x 6-30



Francis stosuje następujące zasady Weidera:

1) Zasada wstępnego zmęczenia - wykonując krzyżowanie linek przed wyciskaniem na skosie Francis przemęcza wstępnie mięsnie klatki i w ten sposób wymusza włączenie do pracy większej liczby włókien mięśniowych, co prowadzi do lepszej stymulacji i większych przyrostów

2) Zasada pełnego napięcia mięśni przy maksymalnym skurczu - pomaga ona w uzyskaniu wypukłej i prążkowanej klatki

3) Zasada treningu instynktownego - po latach treningów Benfatto doskonale poznał swój organizm i stosuje tylko te ćwiczenia, programy i techniki treningowe, które dają rezultaty w jego przypadku

4) Zasada utrzymywania ciągłego napięcia mięśni - wykonuje ćwiczenia w wolny i przemyślany sposób, by przez ciągłe napięcie mięśni zmusić je do cięższej pracy



Uwagi Francisa :

1) Każdy jego trening całkowicie różni się od poprzedniego - aby zaskakiwać mięśnie i pobudzać je do stałego wzrostu Francis stosuje takie techniki jak: superserie, szczytowe napięcie mięsni przy pełnym skurczu, przerwy na odpoczynek wewnątrz serii, dynamiczne powtórzenia, niepełne powtórzenia oraz zmiany ustawienia dłoni i ramion

2) Czasami tę samą grupę mięśniową ćwiczy 2 razy dziennie (rano i wieczorem), raz na rzeźbę i raz na masę.

3) Jeśli ma ciężki trening, robi 3 ćwiczenia po 3-5 serii i poniżej 12 powtórzeń w serii, gdy trenuję na rzeźbę, robi 4-5 ćwiczeń po 3-5 serii przy liczbie powtórzeń dochodzącej do 30

4) Często rozpoczyna trening od ćwiczeń na rzeźbę, a nie na masę, by szybciej poczuć "mięśnie"

5) Bardzo istotny wpływ na jego osiągnięcia mają ciągłe zmiany wielkości obciążeń, pozycji i kątów ustawienia w różnych ćwiczeniach, co pomaga mu w osiągnięciu maksymalnej koncentracji i zapobiega przemęczeniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408



Sony Schmidt

Sony Schmidt rozpoczął trening z ciężarami w Auckland w Nowej Zelandii w wieku 23 lat, a więc stosunkowo późno w porównaniu do innych czołowych kulturystów. Od początku bazuje swój program treningowy na ćwiczeniach podstawowych, ponieważ stosuje dewizę; " Jeśli coś nie jest popsute, to nie zaczynaj tego naprawiać". Nigdy nie czuł potrzeby wprowadzenia jakichś większych zmian poza wymiennym stosowaniem sztangi i sztangielek. Robi bardzo dużą liczbę ćwiczeń i serii (do 40 serii na klatkę na jednym treningu!), czego absolutnie nie można doradzać większości kulturystom, bo skończy się to niechybnym przetrenowaniem. Mało kto ma takie zdolności regeneracyjne jak Sony Schmidt. Jego klatka piersiowa charakteryzuje się bajeczną symetrią, pełnymi brzuścami mięsni i wspaniałym powiązaniem z sąsiednimi grupami mięśni, co sprawia, że jego klatka zalicza się do najlepszych w świecie kulturystyki.



Jego układ ćwiczeń na klatkę jest następujący:

1) Wyciskanie sztangielek na poziomej ławcej 4-8 x 6-15
2) Wyciskanie sztangielek na skośnej ławce 4-8 x 6-15
3) Pompki na poręczach 4-8 x 6-15
4) Rozpiętki na poziomej ławce 4-8 x 6-15
5) Krzyżowanie linek wyciągu 4-6 x 6-15



Sony Schmidt stosuje następujące zasady Weidera:

1) Utrzymywanie mięśni w stałym napięciu - prawidłowy trening oznacza, że przez cały czas czuje się oddziaływanie ciężaru. Jeśli czujesz, jak miesień płynnie rozciąga się i kurczy, bez podrzucania ciężaru, bez bujania nim i bez niekontrolowanego opadania, to jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia wspaniałych rezultatów

2) Przeciążania mięśni - żeby zmusić mięśnie do rozrostu, trzeba obciążać je coraz większymi ciężarami

3) Piramidalny wzrost obciążeń - zwiększanie ciężaru w piramidalny sposób zapewnia właściwe rozgrzanie mięśni i zmniejsza ryzyko kontuzji. Sony zaczyna od obciążenia około 60% i zwiększa je w każdej kolejnej serii.




Uwagi Sony Schmidta:

1) Przez całe lata Sony stosował tylko 5 ćwiczeń na rozwój klatki piersiowej, a jedyną zmianą było zwiększanie ciężarów w miarę wzrostu siły

2) Na początku kariery wykonywał 20-25 serii, teraz robi 35-40 serii na grupę mięśniową

3) Cała idea programu opartego na ćwiczeniach podstawowych polega na stosowaniu tych, które dają najlepsze rezultaty i wykonywać je z coraz większymi ciężarami

4) Sony utrzymuje bardzo wysokie tempo ćwiczeń i nigdy nie odpoczywa między seriami dłużej niż 1 minutę

5) Masę powinno się budować na ćwiczeniach wyciskających

6) Sony nie stosuje superserii, bo nie jest do nich przygotowany ani fizycznie ani psychicznie

7) Lubi koncentrować się na każdym ćwiczeniu, zanim przystąpi do jego wykonywania i nie rozpoczyna następnego ćwiczenia, zanim nie zregeneruje się po poprzednim

8) Każdy z nas posiada inny organizm, więc każdy musi trenować w inny sposób. Niektóre ćwiczenie wcale nie działają na Schmidta, a po innych jego mięsnie rosną jak chwasty na wiosnę



Dziękuje proszę o wpisywanie się
Treść artykułu została zaczerpnięta ze strony autorstwa Roberta Kucharczyka

Mam nadzieję że się podobało
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 10815 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 59538
no brawo ciekawy artykul . Sog jak wejdzie

http://www.pajacyk.pl - Kliknij.

www.fmoto.pl Forum motoryzacyjne, zapraszam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1026 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41556
...sław i ich treningi z tej seri wszytsko ciekawe powinien ktos podwieciś linki do podwieszonych.

jak zwykle fajny art. ale sog juz nie wejdzie.


pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 763
no dobry artykul hehe moje pierwszy glos na forum:D:D:D

hehe wyj**ane

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 570 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3274
SOGGGGGGG
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

POMOCY

Następny temat

Butterfly ABS - Motylek - opinie

Wiecej