SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatka piersiowa lejkowata (Szewska)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29367

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 931
Wiem sporo o tym problemie (operacje miałem pod koniec lipca 08)
od lutego wracam do ćwiczeń .
Jak ma ktoś jakieś pytania to chętnie pomogę.
1

Popatrz na moje ręce, nie mam nic do ukrycia
Mam złe intencje, pogrzebano mnie za życia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75935 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754304
Niestety nie każdy z nas ma prawidłowo rozbudowaną klatę piersiową. Niekiedy przytrafiają się przypadki osób z wrodzonymi wadami klatki, jak np. klatka piersiowa lejkowata. Spotkać można ją również pod nazwą: szewska, zapadnięta, wklęsła, klatka piersiowa. Jest to jedna z częściej spotykanych deformacji ściany klatki piersiowej. Wynika ona z zapadnięcia się motka na odcinku o różnej długości. Spotykane są wady symetryczne jak i asymetryczne. Może towarzyszyć jej również deformacja łuków żebrowych oraz inne wady postawy. Może ona być jednym z objawów złożonych zespołów genetycznych. Rzadziej wada ta powstaje w wyniku procesu chorobowego, np. krzywicy.

Wśród przyczyn powstania klatki piersiowej lejkowatej wyróżnić można:

- deformację dziedziczną,
- zespoły genetyczne, np. Marfana, Polanda,
- zaburzenia syntezy i dystrybucji kolagenu,
- krzywica.

Leczenie klatki piersiowej szewskiej odbywa się poprzez odpowiednie zabiegi gimnastyki korekcyjnej, prowadzone przez fizjoterapeutów. Warto również wykonywać odpowiednie treningi siłowe pod okiem trenera, aby wzmocnić mięśnie i poprawić wygląd sylwetki. W przypadku znacznych deformacji jedynym sposobem na uzyskanie normalnego wyglądu klatki piersiowej jest zabieg operacyjny. Wyróżnić można kilka metod jej przeprowadzenia:

- Metoda Eckarta Klobego (metoda nieoperacyjna),
- Metoda Ravitcha,
- Metoda Nussa.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 59
cześć
Niestety, ale los mnie pokarał taka budową klatki piersiowej. 3 lata temu byłem z tym problemem u specjalisty, stwierdził, że operacja nie jest wskazana i jedynie jak to powiedział "jak rozbierzesz sie na plaży nie będzie Herosem". Niedawno zacząłem chodzić na siłownie bo myślałem, że to mi pomoże, ale z tego co tu czytam wychodzi na to, ze może być gorzej, a efekt zapadniętego mostka będzie jeszcze bardziej widoczny.

Czy miałbyś dla mnie jakieś porady i co o tym sądzisz? Nie wiesz jakie ćwiczenia mógłbym wykonywać?

Ps. Ile kosztuje taki zabieg?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 498 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3856
jak przymasujesz to miesnie zakryja troche ta twoja wade. skupiaj sie glownie na tym na rozbudowie klaty.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 931
Hm... rulezzz nie za bardzo masz tutaj racje bo faktycznie moze byc gorzej. Ale jak już chcesz ćwiczyć to dokładnie rozciągaj mięśnie klatki piersiowej.
Zabieg jest za darmo i oczywiście różnica jest ;O
Tak wogule ile masz lat? ? Bo im młodszy jesteś tym lepiej operacje robić.

P.S na operacje czekałem tylko 2tyg

Popatrz na moje ręce, nie mam nic do ukrycia
Mam złe intencje, pogrzebano mnie za życia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 361
Mr. Kochi daj gg bo muszem popytac pare rzeczy ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 931
W sumie to ja nie mam GG ale jak napiszesz swoje to stworze i zagadam do Ciebie.
1

Popatrz na moje ręce, nie mam nic do ukrycia
Mam złe intencje, pogrzebano mnie za życia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 103
po pierwsze sam mam taka klatke :/ po drugie sa cwiacznia ktore pomoga to wyprostowac:

wbrew pozorom cwiczenia klatki piersiowej to wcale nie najlepszy sposob by sie tego pozbyc, wynika to z tego ze miesnie beda sciagaly barki do srodka co wcale nie poprawi sylwetki, pozatym zauwazylem nie tylko po sobie ze barki osob o takiej klatce sa szersze zazwyczaj i do klatki takiej dochodza rowniez odstajace lopatki..
recepta na to sa cwiczenia nietylko miesci klatki ale przedewszystkim plecow szczegolnie motyle i misnie brzucha rowniez te boczne ktore beda naciagac cala klatke, plywanie mysle ze jest recapta na wszystko i pomimo ze sam trenuje BJJ znajduje czas rowniez na basen...to tak z grubsza :) pzdr
aha rzeczywiscie przez mase mozna troche to zaslonic i niebedzie sie tak rzualo w oczy nawet na plazy

"oddychaj reszta sie ulozy.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 931
Niby wszystko pomaga ale...
No właśnie jest zawsze jakieś ale bo profesor jeden z lepszych albo nawet najlepszy specjalista w tej dziedzinie w Polsce powiedzał ze to wcale nie pomaga naprawdę (czyli pomaga na zewnątrz) a co z tym co w środku ?
A mianowicie serce i płuca - Mi powiedzał ze za 6-12miesiecy mógłbym być kaleką gdybym nie zrobił operacji.

Pozdrawiam

Popatrz na moje ręce, nie mam nic do ukrycia
Mam złe intencje, pogrzebano mnie za życia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 103
:)mojej mamie mowili jak bylem dzieckeim ze po 18 roku zycia "pani syn bedzie mial powazne problemy z sercem ktore bedzie uciaskane przez mostek" no coz mam juz 26lat i nic z tego...orgaznizm to naprawde cudowne urzadzenie wystarczy dbac i go sluchac i wsztstko powinno byc ok...;)
2

"oddychaj reszta sie ulozy.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 34 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 931
Naprawdę skorygujesz wadę tylko po operacji
A tak wogule to mi to mówił najlepszy specjalista w Polsce , i różnica jest naprawdę ogromna po operacji ;]
1

Popatrz na moje ręce, nie mam nic do ukrycia
Mam złe intencje, pogrzebano mnie za życia

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 154 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 361
Witam! Widzę tu taj przeróżne odpowiedzi, wypowiedzi itd.
Napisze trochę o szewskim mostku, klatce, mostku lejkowatym itd jak kto woli:).
Gdy już zauważymy że z naszą klatką jest coś nie tak i pomimo że nam to nie przeszkadza fizycznie (nie boli nie uciska itd) to jednak jest taki jakby uraz psychiczny....pojdziesz na plażę głupio sie rozebrać itd....
powiedzmy sobie wprost, nie wygląda to pociągająco.

I nie okłamujmy się.... NIE DA SIĘ TEGO ZLIKWIDOWAĆ ŻADNYMI ĆWICZENIAMI! Można troche zamaskować ale i tak będzie widać!
Jedyny sposób to nie groźna operacja których wykonuje się bardzo dużo!

Są dwie metody tej operacji....
Otwieramy pacjenta i wkładamy mu dwie tytanowe płytki na mostku, spowodują uwypuklenie mostka i wygląda on normalnie. Te płytki po dwóch latach trzeba operacyjnie wyciągnąć. Metoda bolesna, częste powikłania bóle itd. Powoli odchodzi ona do lamusa.

Druga i najlepsza metoda to:
Polega na odcięciu kilku żeber od mostka (zazwyczaj 4-5) skorygowanie mostka do odpowiedniej normalnej pozycji, złączenie go z wcześniej odciętymi żebrami. To wszystko. Operacja trwa 4-6 godzin, jest długa, czasochłonna ale nie jest RYZYKOWNA ani NIEBEZPIECZNA! Po takiej operacji leżymy 6-7 dni w szpitalu, zostają wyjęte szwy, wychodzimy i przez 2 miesiące oszczędzamy się jeśli chodzi o wysiłek. Potem nawet nie pamiętamy że byliśmy operowani.
Metoda praktycznie bezbolesna bez powikłań.
Powikłania zdarzają sie 0.2/100

Operację takie wykonuje się zarówno u dzieci (jest ona krótsza ponieważ żebra są miękkie i łatwiej je nastawić) ale i u dorosłych osób.

Jeżeli zdecydujesz się na taką operację:
musisz iść do lekarza rodzinnego, da Ci skierowanie na zdjęcie RTG klatki piersiowej. Wracasz do niego z tym zdjęcie, on wypisze Ci skierowanie do PORADNI ORTOPEDYCZNEJ.
I z takim skierowaniem udajesz się do kliniki ortopedycznej.
Kliniki które wykonują takie operacje to:

Uniwersytecki Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny - Zakopane tel 018-2022100


Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II
ul. Prądnicka 80
31-202 Kraków
tel. 012 614 20 00

CHIRURGIA KLATKI PIERSIOWEJ W ZABRZU
41-800 Zabrze woj. śląskie, ul. 3-go Maja 13-15 , tel: 032-3704507

są to 3 najlepsze kliniki w których wykonuje się takie operacje. Najlepsi specjaliści, profesorzy, doktorzy, najlepsze szpitale i najnowszy sprzęt.

Wszystko refunduje NFZ za nic nie płacisz.

Jeżeli dostaniesz skierowanie od lekarza rodzinnego do PORADNI ORTOPEDYCZNEJ, wtedy dzwonisz i rejstrujesz się do poradni, Zakopane Kraków lub Zabrze.
Są też może inne o których mi nie wiadomo.
Ale wiem że te 3 placówki są najlepsze w Polsce.

Jeżeli dokucza Ci szewski mostek usuń go!
Nie ma się czego bać.
Potem masz spokój możesz normalnie żyć i nie wstydzić się ściągnąć koszulki.
Jeżeli masz jakieś pytania chętnie pomogę
[email protected]

Zmieniony przez - belmonddda w dniu 2009-07-24 14:56:34
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywki a zdrowie ?

Następny temat

Nieświeży oddech?

WHEY premium