SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatka piersiowa, podczas treningu crossfit

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7238

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 228
Od kilku miesięcy zacząłem bawić się w crossfit, w zamian za siłownie. Moja sylwetka zmierza ku mojemu celu, lecz zauważyłem, że klatka strasznie odstaje od reszty partii. WoD-y które wykonuję, rzadko pobudzają klatkę piersiową do pracy, głównie są to nogi i plecy. Już genetycznie klatka zawsze odstawała od reszty, lecz nadrabiałem to siłownią, ale gdy zamieniłem ją na crossfit, to ta dysproporcja się zwiększyła. Wpadłem na pomysł, aby po treningu crossfitowym dodać jakieś 5-10 min ćwiczeń głównie na klatkę piersiową. Czy to dobry pomysł? Jakie ćwiczenia polecacie, aby było to w miarę spójne z treningiem funkcjonalnym? Jakieś propozycje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Crossfit nie służy do rozbudowywania estetycznej sylwetki, więc nie dziw się, że klatka (i pewnie inne mięśnie) nie rozwijają się.

Dodaj po treningu jakieś wyciskanie sztangi/dipsy z ciężarem.Jeśłi nie pomoże, to trzeba będzie określić priorytety i np. dodać osobny dzień nastawiony stricte na hipertrofię.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24256 Napisanych postów 25205 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020232
Warto pamiętać że crossfit to nie tylko "Met-Cony", dodaj sesje siłowe, jeżeli potrzeba to 2 na klatkę w tygodniu, jakaś forma wyciskania na maksa lub na dużym ciężarze plus druga sesja na jakąś formę dipów.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik IRONcrossMEN

Następny temat

Zawody CrossFit - No Limit Duel League

Wiecej