SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatka i barki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1986

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 186 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3573
Płeć : Mężczyzna
Wiek : 17
Waga : 90
Wzrost : 175
Cel treningowy : Siła
Staż treningowy na siłowni : 9 miesięcy
Uprawiane inne sporty : Brak
Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Full
Dieta : Brak
Przeciwskazania medyczne : Brak
Zażywane suplementy : Białko
Ostatnio przerabiany plan: FBW
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Przysiad 1x165kg, Martwy Ciąg 1x170kg, Wyciskanie leżąc 2x100kg.

Witam, mam problem z klatką i barkami, progres na wyciskaniu leżąc i wyciskaniu na barki, jest praktycznie znikomy, wyciskanie na klatkę i wyciskanie na barki robię podobnym planem jak podczas Przysiadów/MC/Wiosłowaniu/Podciąganiu i wszędzie jest progres, tylko te barki i klatka została słaba. Przysiady i MC poprawiłem o około 20-30kg, a wyciskanie leżąc o jedno powtórzenie, przez ten sam czas.

Mój plan:
A

Przysiad: 8/6/2/2/3/3/5-8 (8x150kg)
Wyciskanie na klatkę: 8/6/2/3/3/5-8 (7x90)
Podciąganie nachwytem: 3/3/3/3/5-8 (5x10kg)
Wyciskanie na barki:: 8/6/3/3/5-8 (8x55kg)
Uginanie ramion ze sztangą podchwytem: 8/8/8/8 (8x48kg)

B

MC: 8/6/2/2/2/3/3/5-8 (7x155kg)
Dipy: 8/6/2/2/3/3/5-8 (7x25kg)
Wiosłowanie nachwytem: 8/6/2/2/3/3/5-8 (8x100kg)
Wspięcia na palce ze sztangą: Rampa otwarta kończę gdy spalę 15 powtórzenie. (14x180kg)
Unoszenie sztangielek bokiem: 15/12/10/8 (8x15kg)

Trzy ostatnie serie wykonuję tym samym ciężarem i to są moje serie robocze, jedynie (Uginanie ramion/Wspięcia na palce/Unoszenie sztangielek bokiem) są w innym systemie, reszta to jest rozgrzewka, podałem tam w nawiasach ostatnie serie, które wykonałem na ostatnich treningach, ogólnie regeneracja jest raczej dobra, ponieważ nie mam nawet zakwasów po tych treningach. Czy to jest możliwe, że klatka, barki, triceps, potrzebują u mnie większą ilość powtórzeń niż inne partie ?.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Może tak być, że potrzebują więcej ale sytuacja może być też odwrotna, że mają za dużo i progres w nich będzie stać.
Próbowałeś zmieinać coś w planie ? Jak długo nim trenujesz?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 186 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3573
Trenuję nim około 2 miesiące, przez ten czas, raz zmniejszyłem obciążenie o około 10kg, bo wyciskałem 4x94kg, ale dalej nie mogłem progresować, później stopniowo dodając kg, doszedłem do 4x90kg i trenuję już miesiąc, ale wynik poprawił się z 4>7x90kg. Na początku mojego treningu na siłowni, robiłem rampę zamkniętą 5 serii po 10 powtórzeń, na niej po około 1-2 miesiącach ćwiczeń udało mi się podnieść 1x95kg, ale później progres się zatrzymał, zmieniłem na 5x5 i robiłem 2 serie na rozgrzewkę i 5x5 stałym ciężarem, ale progres też nie był zadowalający, zmieniłem następnie na ten plan, który opisałem w pierwszym poście i jakoś udało mi się poprawić wynik w wyciskaniu na klatkę i barki o 5kg, a przysiad i MC o około 40-50kg, wiosłowanie o 10-15.



Zmieniony przez - Synthers w dniu 2017-06-22 12:16:20

Zmieniony przez - Synthers w dniu 2017-06-22 12:21:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
To trudno wyczuć co jest powodem. Jeśli technika jest dobra to po 2 miesiącach nie powinien się progres zatrzymać.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 186 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3573
Zmienię plan w Wyciskaniu na ławce poziomej na: 5/5(rozgrzewka)12/10/8/6 +5kg co serię i Wyciskanie na barki: 5/5(rozgrzewka)12/10/8 +2.5kg co serię. Przy wyciskaniu na ławce poziomej w połowie ruchu mnie zawsze zatrzymuje, gdy łokcie powoli zaczynają się prostować, ten sam schemat zrobię przy dipach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
A masz na siłowni racka dostępnego ? czy trenujesz na domowej siłownie i nie masz dostępu ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 186 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3573
Niestety nie mam dostępu, trenuję na małej siłowni, na której jest ograniczona ilość sprzętu, kilka wyciągów, a tak to tylko wolne ciężary.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Szkoda bo skoro Twoje wąskie gardło w wyciskaniu jest gdzieś w połowie ruchu to mógłbyś robić dociski z deadstartu.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 186 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3573
Spróbuję, zwiększyć ilość powtórzeń i wzmocnić triceps, może to coś pomoże, jak to nic nie da, to zmienię siłownię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
triceps może być słabym ogniwem lub po prostu jest przemęczony. zmiana zakresu powtórzeń też może się przydać
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27917
Powodem tez może byc ze za bardzo sie spinasz na te barki i triceps Sam nie raz tak miałem Im bardziej chcialem tym gorzej szlo Może trzeba troszke odpuscic A jak jest z wyciskaniem sztangi wasko ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początki trenowania.

Następny temat

moje pytania odnośnie treningu

WHEY premium