SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatka i Plecy na jednym treningu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 108 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1911
Czy dobrym jest ćwiczenie tych dwóch partii mięśniowych na jednym treningu?
Tzn łączenie ich w superserie? Mam w planie właśnie tego typu trening a nie lubię połączeń typu klatka+biceps;Plecy+triceps

KLATKA I PLECY

Wyciskanie sztangi na ławie płaskiej 12/10/8/8
Przyciąganie górnego drążka do klatki siedząc 12/10/8/8

Wyciskanie sztangą na skosie 12/10/8/8
Zaciąganie drążka za plecy 12/10/8/8

Rozpiętki 12/12/12/12
Przyciąganie do klatki siedząc 12/10/8/8

lub zamiennie

Butterfly 12/12/12/12
Przyciąganie wąsko podchwytem 12/10/8/8

Przenoszenie sztangielki za głowę 12/12/12
Proszę o konsultacje i fachową rade

Inne dni

Nogi + brzuch
Barki+biceps+triceps

do tego 2 razy w tygodniu trening aerobowy ok 60 min na spalenie tkanki tłuszczowej

TYDZIEŃ TRENIGOWY:

Klatka + plecy
aeroby
wolne
nogi+brzuch
aeroby
Barki+biceps+ triceps
wolne
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Powszechnie wiadomo, że odpowiednio ukierunkowany i ułożony a przede wszystkim wykonywany trening siłowy jest podstawą kształtowania sylwetki. Jeżeli chcemy zmieniać swoje ciało na wyglądające zdecydowanie lepiej, zdecydowanie należy przeznaczyć chwilę na ułożenie odpowiedniego treningu. W tym celu warto odwiedzić odpowiednie działy:

- trening dla początkujących: https://www.sfd.pl/Trening_dla_początkujących-f114.html
- trening dla zaawansowanych: https://www.sfd.pl/trening/

W działach tych znajdziemy wiele informacji o tym, w jaki sposób ułożyć trening pod nasz cel i organizm. Nie każdy jednak chce to robić, z różnych względów, np. braku czasu, czy ochoty na czytanie, możemy uzyskać pomoc tutaj: http://potreningu.pl/plan

Klatka piersiowa jest średniej wielkości partią mięśniową. Możemy więc łączyć ją z inną, raczej małą partą, jak:

- triceps,
- biceps,
- barki,
- łydki + przedramię.


Nie zaleca się łączyć jej z nogami i plecami, czyli największymi partiami mięśniowymi. Trening ich jest duży objętościowo i wydłużenie go jeszcze o dodatnie klatki spowoduje wiele godzin konieczne do przebywania na treningu. Poza tym, obciążenie układu nerwowego po ciężkim treningu nóg lub pleców jest na tyle duże, że ciężko będzie nam przetrenować odpowiednio klatkę.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3062 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29715
tak dobre jest połączenie klata + plecy, ale w treningu na rzeźbe, zazwyczaj tych partii sie nie łaczy
2

pozdrawiam, Witek "Onkel" Pomećko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 4168 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 16830
nie polecam takiego połączenia, nie jest łatwo zrobić na jednej sesji dwie tak duże partie jak klatkę i plecy. niby arnold tak robił, ale nikt z nas arnoldem nie jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 699 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19721
Połączenie ujdzie tylko jak plecy traktujesz ulgowo. To 2 duże grupy, lepiej rób Plecy z bicem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3062 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29715
tak jak już mówiłem to połączenie ujdzie w treningu na rzeźbe, bo to partie antagonistyczne

pozdrawiam, Witek "Onkel" Pomećko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2135 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5191
zbyt duzo miesni do podstawowej regeneracji miesni... nie polecam... ale kto wie..
1

...:::SFD FighT CluB:::...

ELICIARZE NASZYCH ZDJĘĆ: Veter, PePoNeNt & Crombie ich ocena = dobro najwyższe
SpecjALista w Dziale Nasze Zdjęcia, MODERATOR Działu POLITYKA na insomnia.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
w superserie powinno sie laczyc antagonistyczne grupy miesniowe czyli np. biceps+triceps, klatka+plecy, dwuglowe+czworoglowe, brzuch+dolne grzbietu...
jednak jak to ma sie do regeneracji....

oparcie planu masowego na superseriach to polaczenie bardziej na urozmaicenie. musisz sam zdecydowac czy dasz rade... wiadomo ze regeneracja przy treningu bic+tric bedzie krotsza niz dla klatka+plecy, dlatego musialbys zadbac o to by dzien przed i po byl dobry odpoczynek, duzo snu, do tego dobra dieta ew. odzywki.
istnieje tez teoria aby przy takim laczeniu w jednym tygodniu robic klatke rzeczywiscie mocno na wolnych ciezarach, natomiast plecy potraktowac wyciagami, ogolnie lzejszymi ciezarami. w nastepnym tygodniu natomiast zamienic. dlatego decyzja nalezy do ciebie

Zmieniony przez - Seewy w dniu 2004-07-03 23:02:00
1

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 15594 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91830
jako urozmaicenie i nowy bodziec czemu nie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 963 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18182
jak dla mnie laczenie klatki i plecow okazalo sie za trudne ,moze to jest kwestia nawykow treningowych ale superserie w duzych partiach zuplenie sie u mnie nie sprawdzily
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 108 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1911
Dietę staram sie trzymać i uzupełniać odżywkami więc o to raczej sie nie martwię.Arnold nie jestem i nie będe ale wytrzymałość i koncentracje na treningu mam.Jak już wspomniałem nie lubię treningu klatka+ biceps ; plecy triceps są nieefektywne jeśli chodzi o mój organizm.
Wydaje sie rozsądne żeby zrobić dzień przed i po treningu klatki i pleców wolne.Trening jest rzeczywiście męczący i łatwo o przetrenowanie jak nie ma dobrej regeneracji.Spróbuję połączeń treningu typu "lżejszy/mocniejszy" tak jak mówisz Seewy- zobaczymy..Dałbym Sogi ale nie mam abona.Dzieki za wskazówki.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 457 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2946
Ja wlasnie robie taki trening na superserie klatka/plecy:

plaska/podciaganie

skosna/polsztanga

wyciskanie hantli- skos/podciaganie hantla w opadzie tulowia na lawce jednoracz

przenoiszenie hantla na koniec

wszystkiego robie po 3 serie po 8-12 powtorzen i spoko daje rade choc jest ciezko!
na razie jestem po 2 sesjach z takim treningiem

MARRO - sprobuj polaczenia kaltka/triceps plecy/biceps - ostro wymecza miesnie ale maja one wiecej czasu na regeneracje
pa,ietaj ze triceps pracuje 3 razy: przy tricu, klatce i barkach

pozdro
1

CO CIE NIE ZABIJE TO CIE WZMOCNI!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Niejasność definicji...

Następny temat

Czy to możliwe? + Co z nogami?

WHEY premium