SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatka

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3796

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczę kulturystykę ponad rok zawszę najbardziej chciałem mieć umięśnioną klatkę ćwiczyłem ją najcięrzej od samego począdku ale jakoś wolno rosła najwolniej ze wszystkich mięśni co mogę robić źle to muj trening klatki:
1.Rozpiętki 3 po 12 na płaskiej
2.Rozpiętki 3 Po 12 na skośnej
3.wyciskanie 4 po 8 na płaskiej
4.wyciskanie 4 po 8 na skośnej
5.krzyżownie linek wyciągu 4 po 10

czy coś z treningiem jest nie tak czy trening może być za ciężki dlatego nie rośnie tak jak powinno

Pozdrawiam
Chris
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bez przesady nierobie cały czas tego samego treningu ale dziękuje za wszystkie informacje napewno mi pomogą

Pozdrawiam
Chris
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jaką masz jakość mięśni piersiowych i jaki stosujesz uchwyt podczas wyciskania?

Ogólnie rozpiętki i opuszczanie na poręczach rozciągają klatkę nadając jej ładny kształt a samo wyciskanie hantlami lub sztangą ją "powiększa".

Ciężko powiedzieć czy masz program za ciężki, bo nie wiadomo jak długo trenujesz, ile wypoczywasz, w jakiej kolejności trenujesz mięśnie i jakiej jesteś budowy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To, że trenujesz rok nie znaczy, że od samego początku traktujesz wszystkie mięśnie po równo. Być może na samym początku preferowałeś inną partię?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem czy jest za ciężki, ale wydaje mi sie ze kolejność jest nieprawidlowa - najapierw powienienes wykonywac cwiczenia bardzo silowe - wyciskania, a w nastepnej kolejnosci rozciagajace - rozpietki. Proponuje bys zaczynal wyciskanie od skosu - sila rosnie wolniej, ale klatka jest bardziej krągła
z pozdrowieniami
RadeMENES
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 357 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26956
Jeżeli od roku wykonujesz ten sam trening to zmień go jak najszybciej i eksperymentuj. Każdy reaguje inaczej na poszczególne ćwiczenia, musisz znaleźć taką kombinację która Tobie najbardziej pasuje. Dla mnie 18 serii na klatkę to zdecydowanie za dużo, robię trzy ćwiczenia po 3-4 serie i mam dość. Najlepiej na mnie działa: rozpiętki na płaskiej, sztanga na skosie i wyciskanie hantli na płaskiej.

Pozdrawiam

Max

Max

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
jak napisał RademeneS zastosuj odwrotną kolejność. Twoje słabe przyrosty mogą być spowodowane małym ciężarem na gryfie. Staraj się nie męczyć klatki rozpiętkami, tylko od razu wyciskanie. Założysz większy ciężar, spowodujesz większe zmęczenie. Po serii z wyciskaniem, na rozciąganie rozpiętki. Spróbój zamiart wyciskania na skosie zastosować sztangielki, ale wyciskając je w wąskim chwycie. Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć, ale staraj się mieć sztangielki blisko siebie podczas wyciskania. Oprócz górnej części klatki masz możliwość zabudowania środkowej części, a także spojenia - górno - środkowego, co spowoduje, że wyskoczy Ci fajna kreska pod szyją Jak nosisz jakieś łańcuszki, będą miały gdzie Ci wpadać (w miarę upływu czasu, będziesz miał tam fajną szczelinę)

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
A poza tym za duzo cwiczen. Kolejnosc
1 wyciskania ze sztanga
2 wyciskanie sztangielek
3 cwiczenia rozciagajace - izolowane

Ze swojego planu wybierz 3 cwiczenia aby pobudzaly cala klatke.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1719 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13059
Nie dziwię się, że masz slabe przyrosty. Primo po pierwsze zła kolejność wykonywanych ćwiczeń. Primo po drugie, przez ponad rok robiłeś te same ćwiczenia.
Pozdrawiam

metrowiec

Pozdrawiam
METROWIEC

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
metrowiec ma racje aby miesnie rosly nalezy co dwa miesiace zmieniac cwiczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 6045 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 40153
mozna tez dac rozpietki na poczatek dla odmiany to jeden z rodzajow treningu(zasada wstepnego zmeczenia miesni) a pozniej wyciskanie sztangi na plaskiej i skos sztangielki albo na odwrot-ten sposob daje dotrenowanie na maksa. pozdrawiam
p.s.oczywiscie jak robiles tak dlugo rozpietki na poczatku to teraz je daj na koniec



Zmieniony przez - NoRtOn w dniu 2001-08-24 21:08:43

Pozdrawiam,
NoRtOn

*F*u*c*k* The Rest,We Are The Best

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chyba każdy z nas marzy o wspaniałej , szerokiej i twardej jak płyta chodnikowa klatce
każdemu z nas zależy na pięknej klatce nic w tym odkrywczego , wypowiedziałeś tylko coś o czym myśli każdy na forum , ale do konkretów :
jeśli wykonywałeś ten trening od początku to znaczyć może tylko jedno jesteś i chyba byłeś prztrenowany - twoim szczęściem było chyba to że w ogóle ci rosła bo choć początkujący mają większe zdolności adaptacyjne więc powinni oni ćwiczyć swe mięśnie 2 lub nawet 3 razy w tygodniu ( genetyczni ) aby w największym stopniu to wykorzystać , jest to jednak medal o dwoch obliczach , trzeba jednak zwracać uwagę na szczegóły aby się nie przetrenować

Moja propozycja brzmi tak :
- ze względnu na to iż jesteś prztrenowany powinieneś zrobić jekiś tydzień lub nawet dwa tygodnie przerwy a jeśli nie potrafisz wytrzymać bez treningu to zrób sobie coś w rodzaju treningu obwodowego , co jakieś 4 - 5 dni lub nawet 1 raz w tygodniu taki lub podobny trening

wyciskanie na płaskiej ( klatka ) 12 - 15
wiosłowanie sztangielką w oparciu o ławkę ( grzbiet ) 12 - 15
wyciskanie z klatki siedząc ( barki ) 12 - 15
uginanie sztangielkami sidząc na ławce ( bieps ) 12 - 15
ściąganie linek na wyciągu ( triceps ) 12 - 15
intensywna jazda na rowerku - jakieś 5 - 10 minut ( nogi )
spięcia brzucha - do zmęczenia

ćwiczenia te wykonuj bez przerwy po sobie gdy skończysz ostatnie tzn. będzie to jedna stacyjka
wykonaj ich jakieś 2 - 3 , z niewielkim obciążeniem na poziomie powiedzmy jakieś 40 % - 50% 1 MP , trening ten ma za zadanie pomóc ci w regeneracji - duża iłość powtórzeń i małe obciążenie - nawet jeśl po tych 2 - 3 stacyjkach masz jeszcze siły na kolejne 2 to na tym skończ a jeśli czujesz się zmęczony to zmniejasz troszkę obciążenie , trening ten wykonuj przez jakieś powiedzmy conajmniej 2 tygodnie , lub nawet 3 - 4 - trochę odpoczniesz

po tym treningu obwodowym możesz znów przystąpić do konkretnych treningów - uważając aby zbyt szybo nie wejść na wysoką intensywność , co tydzień stopniowo - do góry ,
ten trenig rzeczywiście jest zbyt ciężki - 18 serii - stary jesteś chyba genetyczny jak to wytrzymywałeś albo obciążenie było niewielkie , ja polecałbym ci zrobić cosik takiego na klatkę :

trening 1
wycisknaie na płaskiej 4 x 8 - 12
rozpiętki w skosie 4 x 12 - 15
krzyżowanie linek wyciągu 4 x 12 - 15

na przemian z treningiem 2
rozpiętki na płaskiej 4 x 12 - 15
wyciskanie w skosie 4 x 8 - 12
przenoszenie sztangielki za głowę leżąc 4 x 12 - 15

treningi te wykonuj co tydzień lub jeśli to dla ciebie za żatko to co jakieś 5 dni , po roku ćwiczenia powinieneś znać się już na tyle aby wiedzieć ile ci potrzeba na pełną regenerację a jeśli nie to zrób tak :
po pierwszych treningach napewno będziesz miał zakwasy , poobserwuj się troszkę i zapisz po jakim czasie one znikną i dodaj do tego jeszcze jeden dzień na nadprodukcję
jeśli twój czas regeneracji będzie wynosił jakieś 4 dni + dzień na nadprodukcję to myślę że spokojnie dnia 6 możesz ponownie ćwiczyć klatkę

To powinno ci pomóc

szacuneczek dla wszystkich co przy klawiszach ... LOGAN
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASA - co i jak ??!

Następny temat

Szerokie bary

Wiecej