SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klata na atlasie czy ławeczce

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3804

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam. Czy ktos mi moze powiedziec czy lepiej cwiczyc kalte na atlasie czy na laweczce. Chodzi mi o to w ktorym przypadku osiogne lepsze wyniki w krotszym czasie i ktore jest bardziej oplacalne /??

:)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
sądząc z pytania odpowiem : na sztandze. I wiem że się nie pomyliłem :P

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową,
Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos,
A tylko jeden Gagarin

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no dobra ale czy roznica bedzie duza ?? o ile wolniej cwiczac na atlasie bedzie widac efekty niz na sztandze ?? tzn ile razy ten czas cwiczenia sie wydluza zeby osiognac ten sam wynik co na sztandze??

:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"ile razy ten czas cwiczenia sie wydluza zeby osiognac ten sam wynik co na sztandze??"
ciężko odpowiedzieć na takie pytanie, ale żadna maszyna się nie równa wolnym ciężarom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 24 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 338


powie ci chlopcze jak to wyglada ja ciwcze na sztandze na serie podnosze 60kg a jak poszeldem na islke i wzielm sobie na wycisko na atlasie to podnioslem 120kg !! wiec samo mowi za siebie!!!wogle na atlasie nie bede ci sie roziwja barki za dobrze no i tylko miesni kaltki piersiowej ci sie wyrobia wiec polecam bardziej sztanke w 100%!!!!!!!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no to akurat wiem bo u mnie w szkole na atlasie to na klacie dzwigne 91 kg a na laweczce to ledwno 50 dzwigne... ale chodzi mi o efekty jesli chodzi o rzezbe czyli czy cwiczenie na atlasie ma wogole sens jesli chce ladnie wyglodac

:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tylko i wylącznie ławka, przynajmniej na początku, tylko tak zrobisz mase, na wolnych ciezarach

Jeśli chcesz coś osiągnąć, musisz uwierzyć, że możesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Powinienem pokasować połowę odpowiedzi jako d****ne i szkodliwe.

Otóż i takie i takie ćwiczenie zmusza te same mięśnie do wysiłku i pokonywania obciązenia. Jeśli ustalimy CM na atlasie i będziemy stosować odpowiednie procentowości tego CM w ćwiczeniach które mają nas doprowadzic do określonych celów to cele te osiągniemy. Problem leży gdzie indziej. Ktos napisał "mądrze" że barki nie będa się rozwijały na atlasie. A wiesz w ogóle kolego jakie mięśnie wchodzą w skład obręczy barkowej i jakie funkcje pełnia? Uwierz że przy ruchu wyciskania nie pracuje li tylko piersiowy większy. I tu jest sedno sprawy. Sztanga, jako że "giba się" na boki wymaga zaangażowania większej ilości mięśni i siły aby utrzymac ją prosto w czasie wykonania ćwiczenia. Atlas się nie giba, można wyciskać w ogóle nie chwytając za rączki, a jedynie opierając o nie otwarte dłonie. Życzę powodzenia temu kto w ten sposób będzie wyciskał ciężką sztangę. Atlas pozwala na JEDEN możliwy sposób i zakres ruchu, a najczęsciej równiez na jeden stały rozstaw dłoni. Sztanga jest wyciskana tak jak ją będziemy prowadzić rękami, dlatego angażuje większą ilość siły i mięśni. I dlatego jest skuteczniejsza w budowie ogólnej masy mięśniowej i dlatego jest ważniejsza, szczególnie dla osób początkujących. Ale gadanie "że na atlasie nie zbudujesz masy" jest głupie i szkodliwe

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową,
Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos,
A tylko jeden Gagarin

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki za odpowiedz :) ta mnie bardzo satysfakcjonuje ... wlasciwie pytale msie bo chcialem wiedziec jakie efekty osiogne i czy nie wloze wysilku na marne gdyz zakupilem do domu altas bo zajmuje mniej miejsca niz laweczka i wg mojej rodziny jest bezpieczniejszy z czym ja sie zgadzam w 100% jesi chodzi o wypadki typu gdy sztanga mi opwadnie na klate i mnie przydusi. No coz pozostaje mi tylko cwiczyc i cwiczcy zeby osiognac zmamierzone efkety... rozmiem ze CM to znaczy Cykl Miesieczny czy sie moze myle??

:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
ciężar maksymalny

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową,
Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos,
A tylko jeden Gagarin

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak zrobić prosto sztange?:P

Następny temat

Trening obwodowy

WHEY premium