SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klasyczne masło orzechowe

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6984

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Nie znalazłem tematu więc wrzuce przemegabanalny przepis na przemegazaYebiste masło orzechowe a'la Sante. Może komuś się przyda.

Składniki: orzeszki ziemne

Wrzucamy ok 0.5kg orzeszków na patelnię i je prażymy ok 10-15 min, aż ujrzymy na nich tłuszcz. Nie powinno się dopuścić do przypalenia tak jak w tym przypadku, ale w międzyczasie zachciało mi się brzuszków pare zrobić.




Następnie wrzucamy orzeszkY do mixera i mixujemy i tu może być 10 min, a może być 15, Mixujemy do czasu uzyskania takiej konsystencji





Z 0.5 kg orzeszków wychodzi pełna szklanka po małej nutelli



oYebaem pół szklanki, nie polecam robić na noc^^

Smacznego





Zmieniony przez - grekar9 w dniu 2014-01-25 22:34:43
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wszystko ładnie pięknie, ale orzeszki ziemne
Słabe ogniwo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Można dać laskowe:D kilo cukru, kakao i będzie nutella:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 7513 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58469
Mimo wszystko przepis mało sportowy, szczególnie w wersji "nutella". Orzeszki ziemne bardzo kiepskie źródło tłuszczy, laskowe ewentualnie czasem można zjeść, ale też nie pół kilo.

"Nie głaskało mnie życie po głowie
Nie pijałem ptasiego mleka
No, i dobrze! No - i na zdrowie!
Tak wyrasta się na człowieka!"

DZIENNIK http://www.sfd.pl/DT__Chudzi_moga_iśc_na_ryby__by_pilkaPN-t1006905.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Robiąc pół kg nie trzeba od razu wszystkiego wszamać. Przepis mało sportowy, ale w miarę zdrowy chyba jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Było już na forum - co nie znaczy, że nie zaszkodzi odświeżyć

Ludzie dawali włoskie, laskowe, ziemne, odrbine oliwy, a i czasem odrobinę miodu
Wszystko dla ludzi, przecież raczej nikt nie zje od razu całego słoika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 102 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 67475
Ja robię z nerkowców i migdałów, do tego 1-2 łyżki oleju rzepakowego lub innego, który nie pozostawi specyficznego aromatu (tylko do uzyskania odpowiedniej konsystencji). Do smaku odrobinę soli i łyżeczka miodu. Polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1158 Napisanych postów 95001 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 375707
Najlepsze paliwo rakietowe na zimowe bieganie, bynajmniej dla mojego organizmu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 3543 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 65096
Cicho, bo sami 'Pro' tu siedzą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 4456 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65753
Polecam dodać oliwy smakowej, obecnie są w lidlu pistacjowa albo z orzechów włoskich. Ja muszę trochę dodać bo mieląc same orzeszki prawie zajechałem blender
Robiłem z różnych orzechów i jednak z ziemnych najlepsze. W netto można dostać "kraszki light" czyli ziemne bez dodatku soli i tłuszczu. Jakieś 6zl za 0.5kg.


Zapomniałem napisać że ja tylko robię ale nie jem bo przecież niezdrowe

Zmieniony przez - __Logan__ w dniu 2014-04-15 17:09:46

"Kazdy jest swirem - kwestia tylko na ile."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Klasyk, chociaz mi smakuja te ze sloika, a zjadlam tego tak male ilosci ze sobie odpuszcze robienie Co Wy macie do masla orzechowego? Kto powiedzial ze dobrej jakosci maslo orzechowe jest niezdrowe ? Opanujcie sie Niezdrowe to sa frytki i chipsy .

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Batony z nadzieniem kawowo-bananowym

Następny temat

zapiekanka bez zapiekania

Wiecej