SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kimono do karate - co polecacie ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25393

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 310
Witam,

Moje stare (kolo 8 letnie) karategi Student od Huntera, właśnie poszło w totalną rozsypkę. Stąd pytanie do Was - jakie kimona polecacie (trenuje shotokan)?

Osobiście myślałem o Karate Gi Master Orient Huntera [14oz], ale w jednym ze sklepów poinformowano mnie, że firma się ostatnimi czasy popsuła i to już nie te kimona co kiedyś [mniejsza gramatura niż nominalna i nie ta jakość - ale to tylko opinia jednej osoby]. Zastanawiałem się też nad karategi Masters z firmy Maturo [14oz] - ale przyznam, że nie znam w ogóle tej firmy - nie wiem czy warto , jaka jest jakość.
Fajne kimona ma też Tokkaido - KATA MASTER (12oz), ale cena ... poza moim zasięgiem Wink

Stąd pytanie do osób, które są bardziej na bieżąco ode mnie - co polecacie za rozsądną cenę ?

Pozdrawiam wszystkich
Patryk
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 42 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 57
Cześć, ja proponowałbym takie: https://www.bokken.pl/p163,karatega-chikara.html
jestem stałym klientem tego sklepu więc wszystko co polecam to pewnie tutaj.
Kimono sprawdziłem, dobrej jakości, no chyba że szukasz czegoś luksusowego by błyszczeć :)


Zmieniony przez - 89carslover w dniu 2020-02-05 12:36:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 8871 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75087
najlepiej żebyś spytał Senseia(Sempai Shihana) w swoim klubie

SFD Fight Club & Uderzane
WISŁA KRAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 224 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7140
Nie trenuje co prawda karate, ale co mogę powiedzieć to, że Maturo to porządna firma. Co prawda znam opinie jedynie o judogach i gi do bjj tej firmy, ale wiem że wytrzymują lata. Myślę że z karategi powinno być podobnie.
1

Si vis pacem, para bellum!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
Sam mam karategę do kyokushin maturo typ student i już 3 rok mi służy nienagannie

http://www.maturo.vn.pl/index.php <---- Adres sklepu

Zmieniony przez - Spartan13 w dniu 2008-10-05 13:32:16

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 345 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1918
Przez 3 lata sie nie skurczyla ?
1

"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
Skurczyła ale jak kupujesz karate gi na 180 cm to ono jest na Ciebie o wiele za duże. Właśnie po to żeby jak się w praniu zbiegnie było akurat

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 732 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8051
mi karatega z maturo nie służy
ma nie wygodny dla mnie krój i strasznie ogranicza moje ruchy, co chwile musze sie poprawiać bo mam rozwalone ubranie, ale że dużo za nią dałem to już 3 lata w niej ćwicze i puki nie bede miał kasy to sobie innego gi nie kupie(mimo że trenuje w niej na przemian z inną katratega to maturo jest w kilku miejscach przetarte a drugie gi ktore dostalem od znajomego juz uzywane dalej sie trzyma)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 310
Dzięki za odpowiedź. Kupiłem kimono firmy Maturo - Masters Kata i po pierwszym treningu jestem bardzo zadowolony. Bardzo porządne uszyte - solidny gruby materiał. Zobaczę jak zachowa się po pierwszym praniu - mam nadzieję, że się trochę skurczy bo przy 176 wziąłem 180 i trochę w nim "pływam" ;). A ma ktoś kontakt z obecnymi wyrobami Huntera? Ciekawy jestem co o nich sądzicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1133 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11993
Może w wybielaczu ją prałeś i to dlatego Ja mam o firmie maturo bardzo dobre zdanie.... choć w 1 punkcie muszę się z Tobą zgodzić a mianowicie one mają w sobie coś takiego że się strasznie źle układają i trzeba się często poprawiać.

Siła bez sprawiedliwości to przemoc. Sprawiedliwość bez siły to nieudolność.

http://spameria.net/index.php 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 732 Wiek 33 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8051
spartan:
nie nie prałem jej w wybielaczu chociaż mówiąc szczerze teraz by sie przydało
shoto:
napewno sie skurczy, możesz sie nawet zawieść bo może sie skurczyć troche za dużo i będzie za małe-moje Gi sie dosyć mocno skurczyło dlatego teraz jak będę kupował nowe to kupie dużo za duże i ewentualnie po praniu jeszcze je sobie skróce

Zmieniony przez - Benny Hill w dniu 2008-10-11 15:23:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 10 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 328
Siemka!
Również mam pytanko dot. kimona... Dzisiaj doszło do mnie kimono(Karate Kyokushin) ze sklepu Hunter rozmiar na 180 cm (ja mam 173 cm, doradzali mi żeby takie kupić) jest ono na mnie baaaaaaardzo duże Po prostu nie da się w nim chodzić. Czy po praniu skurczy się ono jeszcze żebym mógł w nim trenować, czy nie? Bo nie wiem czy jest sens odsprzedania go mojemu kumplowi

P.S. Jeszcze jedno pytanie. Spodnie z kimona są na gumkę, a moi kumple co ze mną trenują mają na taki sznurek, dlaczego? ; d
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Taekwon-do ITF

WHEY premium