SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kill Bill - siła, moc i zniszczenie!

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22938

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fan, jeszcze raz. Chodzi mi o siłową kulturystykę (niektórzy nazywają to powerbuilding). Czyli niby robimy mięśnie, ale mamy siłę a uwadze. Ja po prostu nie robię tego co w kulturystyce odbiera siłę: oporowanie w ruchu negatywnym, dopinanie mięśni i inne takie głupoty. Po co miałbym ćwiczyć jeszcze mniejszymi ciężarami?

Są rzeczy, których nie przeskoczysz, popatrz na Ajazego. On jest ogarnięty i co? Gen i tak blokuje spektakularne efekty. Zaczniesz żreć więcej, to obudzisz się za kilka tygodni gdy ktoś zada pytanie "skąd masz taki bebech?".

Mam zamiar ćwiczyć i powoli zwiększać obciążenia. Ostatnio coś eksperymentowałem, niestety muszę uważać na objętość treningu, bo gdy zrobiłem 3 serie martwego ciągu i 3 serie przysiadów na jednej sesji, to cały następny dzień miałem wycięty z życia (konkretny ból głowy). A po takiej dawce to normalne w moim przypadku, nie po raz pierwszy się to stało i już nic nie będę eksperymentował, lecz wezmę się za regularne ćwiczenia.

Myślę, że swego rodzaju luz czasem może pomóc, to lepsze niż walenie głową w mur. Ale przyznaję, że teraz brakuje mi jakiegoś zewnętrznego bodźca, który by mnie jakoś pobudził do pracy, ale chyba już zaczynam ogarniać temat.

Najważniejsze, że wiem, że potrzebuję większej masy mięśniowej do dźwigania większych ciężarów. Nad tym teraz popracuję.

https://www.strongerbyscience.com/powerlifters-should-train-more-like-bodybuilders/

Po bonanzie z ostatnich dni pracy i ataku robali na mnie miałem mniej energii, ale jakoś poszło.

22.8.2017

1. Żołnierskie
20 kg x 5
20 kg x 5
30 kg x 5
40 kg x 2
50 kg x 8
50 kg x 7

2. Ciąg, klasyczny
50 kg x 5
90 kg x 3
110 kg x 2
120 kg x 6
120 kg x 5

3. Wspięcia na podwyższenie, stojąc
60 kg x 10
65 kg x 20
65 kg x 20

4. Ława, skos, hantle
2 x 15 kg x 5
2 x 17,5 kg x 14
2 x 17,5 kg x 14

To nowe ćwiczenie na którym mam zamiar się skupić (także na poziomie), bo chcę zbudować pancerz mięśni na klacie.

5. Wyciąg górny, szeroki nachwyt
35 kg x 5

Zauważyłem, że drążek jest wolny więc tam uciekłem.

6. Podciąganie na drążku, wąski podchwyt, bez obciążenia
3
10
10

W niektórych ćwiczeniach, i seriach mam zamiar porobić więcej powtórzeń, to powinno nabić masę mięśniową poprzez zwiększenie objętości. W tym momencie nie mam zamiaru schodzić poniżej 6 ruchów w serii. A w ćwiczeniach z hantlami, na wyciągach itp, to co najmniej 10 powtórzeń.







Zmieniony przez - Kill-Bill w dniu 2017-08-22 19:53:46

Zmieniony przez - Kill-Bill w dniu 2017-08-22 19:55:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kill-Bill


Są rzeczy, których nie przeskoczysz, popatrz na Ajazego. On jest ogarnięty i co? Gen i tak blokuje spektakularne efekty. Zaczniesz żreć więcej, to obudzisz się za kilka tygodni gdy ktoś zada pytanie "skąd masz taki bebech?".

Mam zamiar ćwiczyć i powoli zwiększać obciążenia.



No i Ajazy powoli, ale progresuje, nie zauważyłem, żeby się na coś przerzucił?
Bebech to o mnie - to co mam go zaakceptować bo po co się z nim bić? Nie rozumiem

Ćwicz i zwiększaj, jak najbardziej, ale najczęściej przy tak rozmytym celu ciężko o konsekwencję, efekty no i odbiera się sobie możliwość analizy/reagowania.

ps. a może po prostu nie rób siadó razem z ciągami na jednym treningu zamiast całkiem rezygnować? Żelaza i magnezu brakuje z jakiegoś futrzaka to i głowa pobolewa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No właśnie o to chodzi, że mnie przy mniejszej objętości głowa nie boli. W ciągu ostatniej dekady głowa bolała mnie tylko z powodu treningów. Dziś poszedł ciąg serie wstępne, a później dwie z prawdziwego zdarzenia. Przysiady jutro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i klasa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A objętość to zło najgorsze i prosta droga do zarazy (prawda KEbul?)lol
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130964
Za duża objętość to największe zło!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kebul już dawno postradał zmysły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12123 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130964
Kill-Bill
Kebul już dawno postradał zmysły.
Przyhamuj w swoich ocenach!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kill-Bill
Kebul już dawno postradał zmysły.


No co Ty, przecież nie biega Sztanga u niego to grunt - znaczy pod kopułą wszystko w porządku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To bieganie jest czasochłonne, nieprzyjazne dla kolan, teścia, mięśni i ich siły, i pojawiają się podkowy pod oczami (problemy z kolagenem).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zakładamy fanpage seniora sfd na Fejsie?

Następny temat

rozbudowa klaty po 40

WHEY premium