sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Po 35 roku życia

Dodaj odpowiedź

Kill Bill - siła, moc i zniszczenie!

Wysłana -
29.5.2017

1. Wyciskanie żołnierskie
20 kg x 10
30 kg x 5
40 kg x 2
55 kg x 3

Od piątku do niedzieli miałem trzy zmiany po 12 godzin, także dziś kompletnie bez żadnej energii. Dodałem 5 kg i nie wysilałem się.

2. Wiosło, podchwyt
20 kg x 10
40 kg x 5
50 kg x 4
70 kg x 2
85 kg x 10

Dorzucam 5 kg. Pamięć mięśniowa działa, więc i tym razem udało się zrobić 10 ruchów.

3. Przysiad tylny
40 kg x 5
70 kg x 3
85 kg x 5

Tu też dodałem 5 kg. Niski poziom energii oznacza problemy z techniką, ale było poprawnie. Do ideału trochę brakło.

4. Łydka stojąc na podwyższenie
60 kg x 6
85 kg x 11

5. Ława, wąsko
20 kg x 6
40 kg x 5
60 kg x 10

10 ruchów, czyli następnym razem dokładamy.

6. Biceps ze sztangą
20 kg x 5
30 kg x 8

Wracając z siłowni kupiłem rzepę, ogórki i fasolę. Później wpadłem do sklepu ze zdrową żywnością:
- olej rzepakowy surowy
- melasa trzcinowa
- wegańska czekolada ryżowa
- wegańska czekolada kakaowa

Rzadko kiedy jem słodycze. Te czekolady zjem dopiero w poniedziałek za tydzień gdy będę w pracy. Czasem tylko w robocie zjem i tyle.

Wysłana -
Choć rzepak kwitnie na żółto, to ma czarne nasiona. Z nich tłoczy się jeden z najzdrowszych olei na świecie. Niestety, olej rzepakowy nie jest u nas zbytnio doceniany. A szkoda, bo zmniejsza zawartość złego cholesterolu i sprzyja zachowaniu młodości.

Do wyprodukowania litra oleju potrzeba do 3 kg tej rośliny. Olej rzepakowy nie cieszy się tak dobrą opinią, na jaką zasługuje, a to z powodów... historycznych. Kiedyś uprawiany rzepak zawierał szkodliwy dla zdrowia kwas erukowy, ale już od 20 lat w Polsce uprawiane są wyłącznie odmiany bezerukowe. W dodatku ulepszony olej nie jest odmianą genetycznie zmodyfikowaną! Przy okazji skład tłuszczów w oleju rzepakowym zmienił się na korzyść: wzrosła ilość cennych dla zdrowia kwasów oleinowego, linolowego i linolenowego.

źródło:
www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/olej-tloczony-z-rzepaku_37607.html

Olej rzepakowy jest niekiedy ładnie nazywany "oliwką północy".
Olej rzepakowy zawiera bogate źródło witaminy A, E, K i D2 która w organizmie przekształca się w D3. Ma najwięcej witaminy E z dostępnych na rynku olejów roślinnych ok. 26 mg na 100 gramów oleju.

Olej rzepakowy zawiera też niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT, głównie kwas oleinowy ok. 60%, linolowy ok. 20 %( omega -6 ) i linolenowy 10 % (omega -3), a więc w swym składzie jest bardzo podobny do oliwy z oliwek, która jednak zawiera mniej kwasów nienasyconych.

W oleju rzepakowym NNKT występują w idealnych proporcjach. Taki skład kwasów tłuszczowych wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu i wspomaga jednocześnie wydalanie złego cholesterolu (LDL).

Olej rzepakowy:
- przeciwdziała miażdżycy,
- zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia choroby mięśnia sercowego,
- łagodzi objawy choroby zapalenia stawów.
- jak większość olejów tłoczonych "na zimno", reguluje przemianę materii.
Oprócz właściwości leczniczych, ze względu na walory smakowe, zyskuje uznanie w branży spożywczej. Wykorzystywany do przygotowania takich potraw jak kapusta, śledzie, surówki, sałatki, ryby, racuchy i inne.

źródło:
https://www.hipokratesa.pl/olej-rzepakowy-wlasciwosci-oleju-rzepakowego.html

Takie walory odżywcze posiada tylko SUROWY olej rzepakowy, zaś rafinowany jest szkodliwy dla zdrowia.

Olej rzepakowy tłoczony na zimno posiada proporcje omaga-6 do omega-3 2:1, co jest pożądanym stosunkiem. Odkryłem także, że jest tańszy niż oliwa z oliwek, która akurat często jest oszukiwana (zamiast oliwy są wymieszane inne oleje).
Wysłana -
Tak w ogóle to mój dziennik powinien nosić tytuł "podziwianie zachodu słońca" lub coś w tym rodzaju, bo to co teraz jest brzmi jak dla jakiegoś koksa czy innego 130 kilogramowego atlety.

30.5.2017

1. Martwy ciąg klasyczny
20 kg x 10
40 kg x 5
60 kg x 4
80 kg x 3
100 kg x 2
120 kg x 6

Kolejnych 5 kg i jest dobrze.

2. Przysiady przednie
40 kg x 4
60 kg x 10

Tym razem postanowiłem zaatakować 60 kg, by móc na następnym treningu dołożyć 5 kg i jak widać udało się.

3. Wyciskanie w leżeniu
20 kg x 5
40 kg x 5
60 kg x 2
70 kg x 10

Tu podobnie. Powiedziałem sobie, że jesli zrobię 10 ruchów, to na następnym treningu dołożę 5 kg.

4. Wspięcia stojąc na podwyższenie ze sztangą
40 kg x 5
60 kg x 5
85 kg x 12

5. Wyciskanie sztangi zza karku, stojąc
20 kg x 5
40 kg x 9

Wczoraj w żołnierskim było 55 kg, więc dziś mniej, za to więcej powtórzeń.

6. Przyciąganie na wyciągu górnym, wąski podchwyt (może ze 25 cm między małymi palcami)
30 kg x 5
57,5 kg x 2
75 kg x 7

To drugie FBW z rzędu, ale dziś więcej siły niż wczoraj - to efekt tego, że wczoraj nie pracowałem, więc więcej energii. Niczego nie zrobiłem do załamania (choć ława bardzo blisko) i zawsze tylko jedna seria, dzięki czemu mogę robić FBW tak często jak mi się podoba. Być może jutro też pójdę na trening.

Wracam do formy, nieprawdaż?

Strona 16 z 16
Dodaj odpowiedź