SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań przed okresem zmian

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2039

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

męzczyzna

Wiek

25

Masa ciała

97

Wzrost

177

Obwód klatki

115

Obwód ramienia

38

Obwód talii

116

Obwód uda

62

Aktywność fizyczna w skali tygodniowej

obecnie znikoma

Aktywność niezwiązana z treningami

praca - siedząca

Cel

REDUKCJA !!!

Ograniczenia żywieniowe

brak

Stan zdrowia

dobry :))

Zażywane leki

-

Ograniczenia treningowe

-

Przebyte urazy

dyskopatia lędźwiowa, problemy z stawami skokowymi w kostkach

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty

WPC, witaminki (jakieś mono w szafce też jest)

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów

tak

Stosowane dotychczas diety

zbilansowana, LC, pseudo CKD itd.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5959
Cześć, po przeczytaniu paru wątków i artykułów na temat diety IF uznałem, że ta dieta bardzo pasuje pod obecny mój styl życia. Jednak przed wypróbowaniem tego sposobu żywienia mam parę pytań, na które wcześniej czytałem dosyć odmienne opinie.

Ale wpierw małe słowo o mnie.
Obecnie poza sporadycznymi treningami mma/bjj nie uprawiam żadnej aktywności (no może poza oglądaniem jej w tv ) oraz mam bardzo siedzący tryb życia oraz pracę. W obecnej chwili ważę 97kg przy 177cm wzrostu.. (+7 kg od ostatniej "redukcji" z połowy wakacji), wcześniej stosowałem parę diet typu LC lub po prostu zbilansowane posiłki o ujemnych kcal.
Chciałbym teraz przetestować metodę intermittent fasting.

I przyszedł czas na pytania:
1. Czy ta dieta sprawdzi się przy treningach mma? (są to amatorskie treningi, nie poziom zawodniczy - brak sparingów, proste zadaniówki i technika) . Planuje treningi mma w pn (20-21) śr (20-21) pt (19-20) sb (11-12)
2. Czy dobrym pomysłem byłoby dorzucić treningi na siłowni w wt i czw? Jeżeli tak, to rozumiem że też w godz wieczornych?
3. Czy 4h okno żywieniowe po treningu (czyli 21.30-00.30) będzie optymalne, czy jednak lepiej w godz (18-22/23) z jednym posiłkiem przed treningiem?
4. Jak w końcu jest z tłuszczem w tej diecie? czy jest on taki zły i należy go ograniczyć czy raczej jest dopuszczalny ? (jaki tłuszcz, roślinny zwierzęcy?)

Moim głównym planem jest redukcja do ok 75-80kg (ważniejszy widok w lustrze niż liczba na wadzę :D )
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5959
nikt nic nie podpowie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
Skąd pomysł na okno 4h?
Skąd pomysł na tą dietę podczas uprawiania sportów walki ?
Skąd pomysł na to że trzeba unikać tłuszczy? Każdego rodzaju tłuszczy.


Zmieniony przez - solaros w dniu 2016-10-17 18:19:18

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5959
1. okno 4h byłoby dla mnie najbardziej optymalne pod względem wygody. W domu praktycznie przebywam tylko w godz wieczornych, więc wtedy najbardziej odpowiada mi okno. A że kładę się koło 23.30-00:00 to wychodzą 4h. (wiem że można brać ze sobą posiłki, jednak ciężko je się w zatłoczonym autobusie..) Dodatkowo ostatnio powiedzmy że mniej więcej tak właśnie funkcjonuje (jem około 2 posiłki wieczorem koło 22 - niestety obecnie jest to fastfood więc pora to zmienić)
2. Pomysł na tą dietę wziął się z jej wygody dla mnie, stosowałem inne diety wcześniej które działały, jednak gotowanie 4-5 posiłków na następny dzień i jedzenie ich co 2-4h w tym momencie dla mnie jest niemożliwe,.. Dodatkowo dobre opinie ten sposób żywienia zbiera podczas redukcji, więc pomyślałem że może spróbować
3. Nie twierdzę że należy unikać tłuszczy, wręcz przeciwnie - sam chętnie je jem i wiem że są niezbędne, jednak jak wcześniej pisałem - spotkałem się z bardzo odmiennymi tezami. Z jednej strony czytałem że tłuszcze przy tej diecie powinny być ograniczone do niezbędnego minimum (0.5g/kg) z drugiej że są ok (wiadomo z umiarem) jedynie aby nie spożywać ich około treningowo.




Zmieniony przez - Grzychu w dniu 2016-10-17 19:19:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5959
To może chociaż, ktoś pomoże i oceniłby dietę którą mam zamiar testować przez najbliższy okres?
Obecnie dni treningowe to : pn (20-21), śr(20-21), pt(19-20), sob(11-12)

Rozkłąd makro:
DT:
b. 200 (2,8g/kg)
ww. 300 (4,1g/kg)
t. 50 (0,7g/kg)
kcal: 2500

DNT:
b. 200
ww. 80
t. 70
kcal: 1800kcal

Przykładowa dieta:
DT:
Posiłek 1 ~18,00 (przed treningiem)
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 200g
Ryż biały 100g
Pomidor 50g
Jogurt naturalny 2% tłuszczu 20
Posiłek 2 ~21,00
WPC 40g
wafle ryżowe 50g
Posiłek 3 ~21,30
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150g
Ziemniaki późne 600g
Jogurt naturalny 2% tłuszczu 50g
Posiłek 4 ~22,00
Jaja kurze całe 180g
szynka 50g
chleb zytni 100g
Cebula 35g
Posiłek 4 ~22.30
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150g
Ser typu "Feta" 50g
Bukiet z jarzyn wiosennych mrożony 100g
chleb zytni 65g

DNT:
1 posiłek ~18.00
mieso wp-wol 100g
chleb zytni 35g
Cebula
Pomidor
ser piórko 50g
Posiłek 2,3 ~19,30/21.00
mieso wp-wol 400g
pasata z czosnkiem 50g
Makaron bezjajeczny 60g
ser piórko 50g
Posiłek 4 ~22,30
serek wiejski 150g
Mięso z piersi kurczaka bez skór 200g

W DNT czasem przed pierwszym posiłkiem jakieś delikatne biegnie planuje lub 40min basenu rekreacyjnie. Największy problem mam z sobotą kiedy trening mam rano - i nie wiem czy przesuwać okno żeby jeść zaraz po treningu czy zostawić okno wieczorem i zjeść dopiero po 5-6h od treningu..






Zmieniony przez - Grzychu w dniu 2016-10-19 20:13:40
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IF

Następny temat

Ksylitol, a post

WHEY premium