SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań odnośnie diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2609 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29039
Po 2 latach przerwy i zatraceniu wszystkich efektów wcześniejszych redukcji po rekonstrukcji ACL chciałbym znowu wrócić do ćwiczen i diety.
Kilka pytań:

1) Na czym smażyć kurczaka/jajka/ryby i inne? - wiem, że smażonych najlepiej unikać, ale kiedyś pamiętam smażyłem na oliwe z oliwek i kg leciały. Ostatnio słyszałem, że na oliwie nie powinno się smażyć, więc jak to jest?

2) Jakie pieczywo na redukcji? - pieczywo wywale po kilku tyg. diety definitywnie, ale na chwilę obecną nie jestem w stanie się bez niego obejść.

3) Co myślicie o włączeniu do diety słodkich syropów, sosów 0kcal i 0 zawartością cukru?

4) Jaka mąka do naleśników, omletów? Mąka żytnia typ 720 nada się?

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82723 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699674
coockawsky
Po 2 latach przerwy i zatraceniu wszystkich efektów wcześniejszych redukcji po rekonstrukcji ACL chciałbym znowu wrócić do ćwiczen i diety.
Kilka pytań:

1) Na czym smażyć kurczaka/jajka/ryby i inne? - wiem, że smażonych najlepiej unikać, ale kiedyś pamiętam smażyłem na oliwe z oliwek i kg leciały. Ostatnio słyszałem, że na oliwie nie powinno się smażyć, więc jak to jest?

Możesz rownież smażyć na oliwie

2) Jakie pieczywo na redukcji? - pieczywo wywale po kilku tyg. diety definitywnie, ale na chwilę obecną nie jestem w stanie się bez niego obejść.

Najlepiej pełnoziarniste

3) Co myślicie o włączeniu do diety słodkich syropów, sosów 0kcal i 0 zawartością cukru?

Możesz włączyć

4) Jaka mąka do naleśników, omletów? Mąka żytnia typ 720 nada się?

Pełnoziarnista

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 153 Wiek 35 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 38188
1) Jeśli chodzi o smażenie polecam olej kokosowy lub smalec.
2. Jeśli już musisz jeść chleb to polecam albo chleb żytni razowy lub najlepszą opcją jest chleb żytni na zakwasie najlepiej własnej roboty :D
3) Sosy zero myślę, że od czasu do czasu możesz sobie wrzucić jednak nie polecałbym tego robić codziennie wcale nie są takie zdrowe często nafaszerowane są chemią i słodzikami.
4) Mąka żytnia myślę że może być ja np. często używam mąki gryczanej i wychodzą z niej bardzo fajne naleśniki. Do omletów dodaję zamiast mąki płatki jaglane lub owsiane.


Zmieniony przez - wuper w dniu 2017-10-15 20:21:30
1

Doradca dietetyczny/ Trener personalny.

Potrzebujesz pomocy w ułożeniu diety ? Zapraszam do kontaktu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17703 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
1 Krótkotrwałe smażenie na oliwie z oliwek jak najbardziej moze być, mozesz się zaopatrzyć w takie cudo https://sklep.sfd.pl/Wellsley_Farms_Cooking_Spray-opis34765.html

2 dobrej jakości ciemne pieczywo

3 jako dodatke mogą być

4 próbuj, kiedyś próbowałem robić z wysokiego typu i nie dało rady, nim wyzszy tym tym mocniej wchłania wodę z ciasta.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
1. Oliwa obfituje w jednonienasycony kwas oleinowy który jest stabilny termicznie, a także zasobna jest częściowo w nasycone kwasy tłuszczowe które również znakomicie znoszą działanie wysokiej temperatury, dodatkowo cech**e się stosunkowo niską zawartością kwasów wielonienasyconych. Na jej korzyść przemawia również obecność dużej ilości antyoksydantów które chronią tłuszcze w niej zawarte na działanie wysokiej temperatury i tlenu. Wobec tego może być używana do smażenia, niemniej należy unikać agresywnego smażenia. Oczywiście nasycone tłuszcze są najbardziej stabilnie termicznie takie jak chociażby w/w olej kokosowy.
2. Na redukcji można jeść sporadycznie nawet pszenne pieczywo, w niektórych przypadkach jest to nawet uzasadnione bowiem najlepiej wybierać chleb żytni razowy na zakwasie bez zbędnych dodatków.
3. Wg mnie strata pieniędzy, w dodatku to produkty wysoko przetworzone, wyjałowione odżywczo. Nie dajmy się zwariować bowiem można lepiej wybrać niż tego typu sosy. Osobiście nie jestem fanem.
4. Nie robię naleśników, także wstrzymam się z tą odpowiedzią.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-10-16 13:05:21
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Za i przeciw diety z niskimi węglami

Następny temat

STAN ZAPALNY KOLANA - POMOC Dieta.

WHEY premium