SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań na temat redukcji

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1448

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 170
Cześć Wam! :)
Piszę do Was, ponieważ mam wielki dylemat życiowy :D
Pierw ankieta
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************


WIEK: 20
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: od 2015 :)

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 54
WZROST: 155
OBWÓD RAMIENIA: nwm
OBWÓD ŁYDKI: nwm
OBWÓD UDA: 50cm
OBWÓD BIODER: 90cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 67cm
OBWÓD TALI 67
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: nwm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
Zależy mi na wyrzeźbieniu ciała. Poprawienie gęstości, lekka redukcja.

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: gluten, lekko nabiał
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? tak
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: tak.
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO)
Low carb
****DIETA*************************************************
JAK WYGLĄDA TWOJE ODŻYWIANIE OBECNIE -
CZY PRZY OBECNEJ DIECIE CHUDNIESZ/UTRZYMUJESZ WAGĘ/TYJESZ?
Utrzymuję wagę
****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: NIE

****TRENING**********************************

JAK WYGLĄDA TWÓJ OBECNY TRENING
FBW 1
1a. Back Squat ATG + Puase 4x 6 P
1b. Cable Pulldown 4x12 P
2a. Hip thrust + Minband 4x15 P
2b. DB Push Press 4x 12 P
3. Monster Wlak 3x 25 per leg
4. Kettlebell Swing 3x 20 P
5. Plank 5 serii P
6. Face Pull 3x 20

Lowerbody
1. Sumo Deadlift 4x8 P
2. Glute Bridge 4x 20 P
3a. Simngle Leg Deadlift 4x 12 per leg P
3b. Cable Hip Extension 4x 25 per leg
4. Side Plank 5 serii P

FBW 2
1a. DB Walking Lunges 4x 15 per leg P
1b. DB Incline Flies 4x 12 P
2a. Wide Stance Good morning 4x 12 P
2b. Seated Cbale Row 4x 20 P
4. DB Lateral Raise 3x 15 P
5. Band Pull Aparat 3x 15
6. Leg Raise From hang 4x max P

Więc tak, po rozpisce już mojego treningu mogę przejść do rzeczy :) Trenuję nim już 7-dmy tydzień. Nie powiem, bo czuje ten trening, mam motywację, czasami mam zły dzień ale to jak każda kobitka :D Generalnie co tydzień staram się progresować jeśli chodzi o kilogramy, jeśli nie daję rady(bo ćwiczę w domu) zwiększam liczbę powtórzeń w seriach i ciągne dalej. Literka ''P'' koło ćwiczeń oznacza, że w danym ćwiczeniu wykonuje progres(albo kilogramy albo powtórzenia). Teraz mam dylemat, bo tak.. Podoba mi się ten plan, jest fajnie. Logiczne jest jeśli progresuje z tygodnia na tydzień nie ma żadnej stagnacji tak?Tylko właśnie obawiam się, bo nic nie wiadomo jak to będzie za tydzień czy nawet za parę dni.. :/ I mam dwie opcje do wyboru:
1) ćwiczyć tym planem dalej, zmienić niektóre ćwiczenia i jechać z tematem. Dodałabym jeszcze complex bo chciałabym teraz przypilnować sylwetki na lato :D
2) zmienić plan(mam propozycje), dwa treningi siłowe FBW + do tego dwa complexy(jeden z tego planu drugi mój wymyślony)
https://potreningu.pl/articles/5380/schudnij-do-lata---3-dniowy-plan-treningowy
Chciałabym prosić Was o jakąś podpowiedź.. Co robić, czy zmieniać czy nadal ciągnąć tym planem co ćwiczę..
Jeszcze chciałabym dodać, że od poniedziałku zaczynam swoją pierwszą suplementację BCAA oraz spalaczem tłuszczu(dla wypróbowania), więc właśnie tu też się wacham, czy zacząć także od nowego planu czy dalej ciągnąć tym aktualnym :)
Dziekuje za pomoc i pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
7 tygodni to nie jest długo. Moim zdaniem dopóki jest progres modyfikacja planu jest bez sensu.
2

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 170
deja vu
7 tygodni to nie jest długo. Moim zdaniem dopóki jest progres modyfikacja planu jest bez sensu.


Dzięki za odpowiedź :) A za jaki czas powinnam zmienić? 12 tygodni? Czy mniej?
Czy ten drugi plan, który podałam można trenować jako kolejny po tym?
Teraz pytanko co do tych interwałów.. Dodawać coś teraz? Czy zostawić sam trening siłowy, a potem, gdy będę zmieniać na kolejny coś dodać?
Jeszcze chciałabym się dopytać o dawkowanie BCAA. Czy na początek 5g przed i po treningu wystarczy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
widze że jedziesz planem wj. z tego co mi wiadomo tam jest preferowana częsta zmiana...
nie ma sztywnych ram co do tego co ile trzeba trening wymieniać. ja preferuję dłużej - 12 tyg. +, ale są tacy co wolą mniej. dopóki jest progres, zwłaszcza w ćw. złożonych, wielostawowych (bo w izolacjach ustanie szybciej, ale małe mięśnie pracują też w wielostawach) - i jak jesteś zadowolona z treningu, to nie ma co kombinować ze zmianami.
natomiast jak coś w międzyczasie przestaje pasować - pojewdyncze ćw. - imho - można i trzeba zmieniać wtedy, żeby nie machać dla samego machania. trening ma sprawiać fun też.
drugi plan, jako następny jak najbardziej ok.
bcaa - mnie uczono - w trakcie i po treningu. dawkowanie - zródla mówią o 10 g/dobę, warto sprawdzić co pisze producent. ja po bcaa nie zauważyłam jakichś zmian w jakości/efektywności treningu.
może lepiej z interwałami jeszcze poczekać, żeby nie wykorzystać na razie całego arsenału do pracy nad sylwetką.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 170
Fajnie o to mi chodziło, dzięki Wam bardzo za odpowiedź i pomoc :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena sylwetki, doradzenie.

Następny temat

Prośba o ocenę planu treningowego FBW Cel masa mięśniowa

WHEY premium