SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań dotyczących odchudzania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43066

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja do 65kg

Waga

71kg

Wzrost

179cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

14%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Szkoła, 3x trening w tygodniu siłowym 3x cardio po treningu siłowym

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Niedługo Muay Thai

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Zbilansowana dieta redukcyjna

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

-

Stosowana lub planowana suplementacja

BCAA Białko SFD Fat Burner Kreatyna CM1250
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Oczywiście chodzi o łączną sumę kwasów EPA + DHA a nie ogół omega 3, razem z ALA.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Chodzi Ci o omega 3 czy o EPA i DHA
Cod o omega 3 będzie zależało to od ogólnej podaży tłuszczy i proporcji
Co do epa i dha j/w 1-2 g dziennie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Warto w tym celu poczytać artykuł:

http://potreningu.pl/articles/3681/kwasy-omega-3-i-omega-6--bo-licza-sie-proporcje 
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 326 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69106
Czy gazowane napoje (cola zero/orenzady 0 kcal) moga powodować zaparcia mimo spozywania blonnika ~20g + kefir/jogurt raz dziennie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9032 Napisanych postów 82679 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699310
Nie wydaje mi się , raczej wręcz przeciwnie . Nadmiar może powodować biegunki ( substancje słodzące ) . Raczej przyczyny szukałbym gdzie indziej .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Również nie sądzę aby tak było. Dwutlenek węgla może ewentualnie powodować odbijanie się, co ma znaczenie np. przy problemach z refluksem. Jednak nie przyczynia się do wzdęć.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 326 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69106
*Pytanie który mnie nurtuje, jestem aktualnie na masie i nie ma to nic wspólnego ze mną na obecną chwilę, interesuje mn tylko odpowiedź*
Jesli moje zero kaloryczne to 2500/2600kcal i przyjme makro: 200g B, 64g T, 280g WW to czy przez efekt termiczny białka który wynosi ok. 30% będę jeść więcej kcal ale za to redukować? Dlaczego redukować? bo tak: 200*4=800-30%=560. Co daje -240kcal, 2500-240=2260 <- czyli deficyt. Mam rację? Mogę to potraktować jako rekompozycję lecz bez dokładania masy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Tego niestety nie wiemy. Przekonasz się w praktyce. Ja bym nie przykładał specjalnej uwagi do swoiście dynamicznego działania pokarmu.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 326 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69106
Obliczyłem moje zapotrzebowanie na nowo bo obieram nowa tematyke treningowa, 2x trening w tygodniu tylko że jest to najpierw trening muay thai a potem od razu silowy (fbw). Trenuje w Srode i Piatki, z zapotrzebowania TDEE wyszlo mi 2700kcal, w celu utrzymania wagi trzymac przez caly tydzien te 2700kcal mimo tak malej ilosci jednostek treningowych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Przecież policzyłeś. Trzymaj tyle, ile powinno być w zależności od Twojego celu. My tego nie wiemy.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wychodzenie z zaburzeń odżywiania

Następny temat

Brak efektów

Wiecej