SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań dotyczących odchudzania

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43065

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

18

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja do 65kg

Waga

71kg

Wzrost

179cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

14%

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Szkoła, 3x trening w tygodniu siłowym 3x cardio po treningu siłowym

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Niedługo Muay Thai

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Zbilansowana dieta redukcyjna

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

-

Stosowana lub planowana suplementacja

BCAA Białko SFD Fat Burner Kreatyna CM1250
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 326 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69106
http://www.zenthai.pl/menu.html
Jak liczyć kalorie z tego menu? Np. tam jest kurczas z ryzem w sosie slodko kwasnym. Czesto na miescie jestem i zjadlbym cos i to ostatnio mnie ratowalo ale nie wiem jak to za bardzo wliczyc


Zmieniony przez - Michacci w dniu 2017-06-20 23:37:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
na oko, kurczaka czy ryżu mniej wiecej widzisz ile jest na talerzu, moze jak zapytasz to i gramature Ci podadzą, najgorzej to sos, słodko kwaśny, słodko czyli pewnie trochę cukrów ma

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 326 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69106
Kurde, jakby to była masa to bym mógł wliczyć jakoś przybliżonie a tak przez mala podaz kalorii (2400) ciezko sie zmiescic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
jedynie na oko pozostaje.

Zalezy jeszcze ile taki posiłek w ciągu tygodnia masz raz czy dwa, to bym się nie przejmował zbytnio.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Okazyjne zjedzenie nie zrobi praktycznie żadnej różnicy. Określ na oko i tyle. Nie ma sensu zagłębiać się w szczegóły.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 326 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69106
Rano chce iść na trening ale przed chce wypić kawę(z mlekiem 130g 1,5%) czy mleko spowoduje wyrzut insuliny? I czy możliwe jest budowanie masy na surplusie kalorycznym +100 kcal do zapotrzebowania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
100 kcal to błąd pomiaru. Moim zdaniem nic nie zbudujesz. Poza tym wydaje mi się, ze sie miotasz. Wszyscy piszą, żebyś skończył redukcję, a Ty znowu obciałeś kalorie. 2400 dla aktywnego 18 latka 180 cm wzrostu to jest bardzo mało. I to jest jedyny, moim zdaniem powód, dla którego kombinujesz - jestes niedożywiony - i szukasz rozwiazan które problem zamaskują - kilogram warzyw dziennie, ketozy, spalacze, IIFYM, cukry z batoników. Zacznij jeśc zgodnie zapotrzebowaniem kalorycznym i skończą sie problemy.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 326 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69106
deja vu
100 kcal to błąd pomiaru. Moim zdaniem nic nie zbudujesz. Poza tym wydaje mi się, ze sie miotasz. Wszyscy piszą, żebyś skończył redukcję, a Ty znowu obciałeś kalorie. 2400 dla aktywnego 18 latka 180 cm wzrostu to jest bardzo mało. I to jest jedyny, moim zdaniem powód, dla którego kombinujesz - jestes niedożywiony - i szukasz rozwiazan które problem zamaskują - kilogram warzyw dziennie, ketozy, spalacze, IIFYM, cukry z batoników. Zacznij jeśc zgodnie zapotrzebowaniem kalorycznym i skończą sie problemy.

Jestem aktualnie na 2400 kalorii, waga się nie rusza, tluszcz paruje a krata wychodzi na brzuchu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 326 Wiek 25 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 69106
deja vu
100 kcal to błąd pomiaru. Moim zdaniem nic nie zbudujesz. Poza tym wydaje mi się, ze sie miotasz. Wszyscy piszą, żebyś skończył redukcję, a Ty znowu obciałeś kalorie. 2400 dla aktywnego 18 latka 180 cm wzrostu to jest bardzo mało. I to jest jedyny, moim zdaniem powód, dla którego kombinujesz - jestes niedożywiony - i szukasz rozwiazan które problem zamaskują - kilogram warzyw dziennie, ketozy, spalacze, IIFYM, cukry z batoników. Zacznij jeśc zgodnie zapotrzebowaniem kalorycznym i skończą sie problemy.

Pytam czy +100 kcal do zera kalorycznego pozwoli masować albo wprowadzić organizm w stan anabolizmu z tego powodu że chce mieć masę rozłożoną w czasie. Nigdzie mi się nie spieszy. Chce zacząć masować pod koniec wakacji a póki co zbieram informacje. IIFYM na którym obecnie jestem wyregulowało problem, nie czuje zmeczenia "dietami" i jem w końcu to co lubie a nie to co nalezy. Komfort psychiczny + fizyczny. Jem o wiele rzadziej, głodu w ogóle nie czuje. Ciągle chodze syty. Jeśli komuś pasuje jedzenie 5 posiłków dziennie z zegarkiem w ręku z samych "nieprzetworzonych" produktów to mi nic do tego, ja czułem na tym zmęczenie i ograniczenia. Tym bardziej że mam 18 lat i się ciągle rozwijam, nie chorowałem nigdy i nie narzekam na cerę twarzy, samopoczucie czy cokolwiek innego(od przejścia na IIFYM wszystko sie poprawilo ). Solaros w swoim artykule na temat IIFYM bardzo dokładnie wszystko wyjaśnił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
1. Waga nie jest istotna.
2. Skoro tłuszcz znika, to znaczy że bilans jest ujemny.
3. 100 kcal to błąd pomiarowy nie nadwyżka - jedno jabłko będzie miało więcej cukru od drugiego, udko z kurczak wiecej tłuszczu, ziemniak wiecej skrobii - dlatego 100 g nadwyżki to nie nadwyżka, to juz lepiej podnieść makro powiedzmy o 50 g ww, jak ma byc rozłożone w czasie. Poza tym, przy tym bilansie 100 kcal to moim zdaniem będzie nadal bilans ujemny, i przy tak długiej redukcji takie reversy są niewskazane
4. w sumie ja tez jestem na IIFYM bo czasem zjem kabanosa, a czasem majonez - kwestia tego jak się ten IIFYM widzi, a wydaje mi sie, że Ty chcesz do niego wrzucać dowolną ilość śmieciowych produktów, byle makro się zgadzało (pytanie o batony i cukry z batonów i gotwe dania z sosem słodko-kwasnym)
5. Nigdzie nie pisałam o 5 posiłkach z zegarkiem w ręku - bo to wcale nie jest wyznacznik zdrowej diety, powiedziałabym nawet, że 5 posiłków przy niskich kaloriach jest gorsze od 4
6 Wiem kim jest Solaros, i podziwiam ludzi o tak dobrym samopoczuciu, że się do Niego porównują

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wychodzenie z zaburzeń odżywiania

Następny temat

Brak efektów

Wiecej