SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań dotyczących MMA - Treningów na worku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1774

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 262
Cześć, mam kilka pytań odnośnie treningów MMA. Po pierwsze - mam 14 lat (w czerwcu 2018 r. 15) i chciałbym zacząć trenować MMA, lecz nie wiem czy ludzie w moim wieku trenują MMA (nie chodzi mi o kick-boxing etc. tylko o czyste MMA). Jestem także w planie zakupu worka treningowego MMA, więc tu nasuwa się kolejne pytanie, czy zacząć najpierw np. 4 miesiące trenować na tym worku i podszkolić się w technice oraz wytrzymałości? Czy iść do klubu i tam się na początek uczyć? Nie chciałbym tam zbytnio od razu iść, ponieważ wolałbym już mieć w nawyku postawę, gardę, dobrze wyprowadzać ciosy itd. Co do techniki, aby móc trenować na worku, pomagać mi może w niej mój kolega, który trenuje boks 3 lata, a niektóre rzeczy ogarniałbym z internetu. Ostatnie pytanie będzie dotyczyć rękawic, po pierwsze - czy do trenowania na worku lepsze są rękawice do MMA czy bokserskie? I jeszcze czy trzeba pod rękawicami coś włożyć? Bo oglądałem i w boksie do treningów na worku kładą jakieś rękawiczki żelowe albo owijki, czy to samo tyczy się rękawic MMA? Z góry dzięki ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hyxes
....czy zacząć najpierw np. 4 miesiące trenować na tym worku i podszkolić się w technice oraz wytrzymałości? Czy iść do klubu i tam się na początek uczyć?
Iść do klubu. Trenując sam na worku stracisz te kilka miesięcy.
hyxes
I jeszcze czy trzeba pod rękawicami coś włożyć? Bo oglądałem i w boksie do treningów na worku kładą jakieś rękawiczki żelowe albo owijki, czy to samo tyczy się rękawic MMA?
Rękawice nakłada się na owijki. Ręka się poci. Owijki wchłaniają pot. Pierzesz owijki. Bez owijek rękawice będą śmierdziały po jakimś czasie. Rękawic nie wypierzesz.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
hyxes
...Co do techniki, aby móc trenować na worku, pomagać mi może w niej mój kolega, który trenuje boks 3 lata...

Osoba trenująca Boks nie posiada odpowiednich umiejętności, aby szkolić Cię pod MMA. To tak jak by ktoś kto gra w warcaby 3 lata miał uczyć Cię pod grę w szachy. Mam nadzieję, że dostatecznie jasno się wyraziłem...
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Niedawno był bardzo podobny temat. Autor po 9 stronach postów stwierdził, że lepiej iść od razu na treningi aniżeli jakoś się do nich przygotowywać. Nie idź w jego ślady i nie zmuszaj nas do tylu odpowiedzi . Idź po prostu na trening. Tam się wszystkiego nauczysz. Kolega mimo, że trenuje to nie jest trenerem, zatem nie ma doświadczenia trenerskiego. W związku z tym może nie zauważyć wielu błędów, które będziesz popełniał, a które oko instruktora dostrzeże od razu.

Jeśli chodzi o wiek to uważam, że jesteś w idealnym momencie na rozpoczęcie treningów sportów walki. Osobiście uważam, że nie należy zaczynać treningów sportów kontaktowych wcześniej niż w wieku właśnie ok. 14 lat. Ty masz jeszcze bardzo duże szanse na wielkie osiągnięcia. A jeśli nie będzie nikogo w Twoim wieku w klubie? Żaden problem. U mnie na K1 na grupie początkującej (czasem tam bywam jako pomocnik) jest 2 chłopaków w wieku 12 lat i radzą sobie doskonale. Cała reszta grupy dorosła.

W kwestii owijek dodam, że wraz z rękawicą zabezpieczają dłoń i nadgarstek przed uszkodzeniem. Jednak ich główna funkcja w trakcie treningów to właśnie wchłanianie potu.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 262
Dobra, co do rękawic wszystko wiem, nad treningami też się zastanowię. Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
I taka rada - nie kupuj rękawic do MMA zanim zaczniesz treningi. Poczekaj i zobacz co będzie potrzebne. Na 99% będą potrzebne typowe bokserskie, bo takie do MMA są wykorzystywane wyłącznie w walkach i, jak mniemam, w sparingach. A sparingi zaczniesz dopiero po pewnym czasie. Choć i tak jest duża szansa, że będą sparingi rozdzielone na stójkę i parter. A do typowej stójki będziesz wykorzystywał wyłącznie rękawice bokserskie. Tak jak na treningach stójki.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 262
Czyli na początek najlepiej bokserskie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czyli na początek najlepiej idź na trening MMA i dowiedz się jaki sprzęt wymagany jest na treningach.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 9 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 262
Okej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
rekawie mma bedziesz potrzebowal tez w parterze. U nas trenuje sie w rekawicach parter, bo bez rekawic nie ma wiekszego sensu. Ze wzgledu na to, ze trzeba "czuc" rekawice :) ale zeby nie czuc bokserkich rekawic, trzeba zakladac owijki :PP

W parterze pod mma chwyty w rekawicach czuje sie calkiem inaczej, tym bardziej jak juz przeciwnik jest spocony. Kolejna sprawa lekkie uderzenia zadajemy na ziemi w glowe tylko tak sygnalizacyjnie 10 - 20%, natomiast w bebechy juz 50%.
1

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 109 Wiek 10 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15995
Najpierw zastanów się na JAKI SYSTEM MMA chcesz się zapisać. MMA to określenie oznaczające Mixed Martial Arts - ale jakie martial arts w tym mają być?. Jaki system przewodni? Kung Fu boks czy jujutsu?

"Nie chciałbym tam zbytnio od razu iść, ponieważ wolałbym już mieć w nawyku postawę, gardę, dobrze wyprowadzać ciosy itd. "
To najgorsza rzecz jaką możesz zrobić. Jako osoba z zerowym doświadczeniem wyrobisz sobie ZŁE NAWYKI.
Zły nawyk jest GORSZY od braku nawyku. Ja zawsze opowiadam moim uczniom sytuację z Małyszem, który przez dwa lata swojej kariery skakał źle bo oduczał się wybijania "bardziej" z jednej nóżki.
Idź od razu do klubu. Są tam na pewno tacy sami początkujący jak ty. A dobry trener - jeśli jest dobry - będzie stale korygował twoje postawy i ruchy tak byś wyrobił sobie dobre nawyki.
Znajdź małą grupę. Jeśli w grupie ćwiczy więcej niż 15 osób trener może mieć mniej czasu na poświęcanie uwagi każdemu uczniowi - tyle ile by jej potrzebował.

Szczerze mówiąc nie rozumiem tej obawy osób początkujących, że przyjdą na trening i będą słabi - i co? Będzie wstyd czy jak? Przecież idziesz na trening właśnie po to by się nauczyć. Dobry trener buduje atmosferę akceptacji dla błędów. Inni adepci też są początkujący. Nie musisz się jakoś "specjalnie przygotowywać" żeby móc pójść na trening. Nikt cię nie wyśmieje, nikt cię nie zgani.
Zapewniam cię: na dobrej grupie nie tylko trener będzie akceptujący i pomocny ale wszyscy uczniowie. Jeśli ćwiczy się w grupie mieszanej - co moim zdaniem daje świetne efekty - to również bardziej zaawansowani uczniowie będą przyjaźni i pomocni.
Jeśli nie - natychmiast zmień szkołę na inną.

Mam nadzieję, że pomogłem

Never TRY to win a fight.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Walka w parterze Krakow

Wiecej