SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Kilka pytań dla zorientowanych w temacie

Wysłana -
1.Jakie połączenie według Was jest najlepsze? Boks i Muay Thai, czy Muay Thai i Kick Boxing?
2. Jaką szkołę MT i KB polecacie z okolic Katowic? Boks, myślę o Kleofas 06
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Według mnie trenowanie MT i Boksu jak i MT i kickboxing nie ma sensu, ani to ani to. W MT boksuje się inaczej niż w boksie inna pozycja z oczywistych powodów. Jeśli nie jest się jakimś zawodnikiem to nie ma sensu się tak rozdrabniać bo boksowania pod MT nauczysz się na MT i nie trzeba jeszcze dodatkowo na boks chodzić szczególnie gdy się zaczyna, warto skupić się na jednym i być w tym dobrym. Kickboksing i MT to praktycznie to samo tylko w Kickboksingu są bardziej pokrojone przepisy. Jak już to bym połączył kickboksing/mt z taekwondo lub karate lecz bardziej bym szedł w stronę taekwondo by poznać więcej technik noznych bo jak polaczysz MT do tego Kickboksing to niczego nowego się nie nauczysz, a jak dodasz taekwondo to będziesz miał większy wachlarz technik i super kontrolę nóg i jak trafisz na dobry klub to jeszcze się rzutów nauczysz itd. Jednak generalnie jeśli zaczynasz to skupił bym się na jednym
Wysłana -
Na taekwondo się nauczysz pięknych pomse/tul i kopanie bezużytecznych obrotówek w powietrze. Do tego kopnięcia okrężne wyprowadzane z ud. Nie polecam. Ja skupiłbym się na mt i kicku. Na kicku będzie to samo tylko bez klinczu, więc będziesz utrwalał i doskonalił te same techniki co na mt.
Wysłana -
Piętro nie chcę zaczynać kłótni ale serio jak nie masz pojęcia o tym, a wiedzę bazujesz na tym co słyszałeś to lepiej się nie wypowiadaj. Tym bardziej że potrzebujesz tylko bjj więc zgaduje ze o stojce masz małe pojęcie. Tak się składa ze ja testowałem każdy z osobna z tych stylu więc mam porównanie. A jak chcesz wiedzieć czemu kopię się tak a nie inaczej to Ci mogę wytłumaczyć, a czy.obrotowi są bezużyteczne to poogladaj trochę walk mam, K1, karate, taekwondo. Tym bardziej że Ty pewnie takiego nawet z ud byś nie wyprowadził. Poza tym nie rozumiem co znaczy z ud. Kopię się mocno okrezne pod kontem 90° lub mniej pod kontem 45°


Zmieniony przez - Kuba1999w w dniu 2017-05-22 22:12:52
Wysłana -
Pietro doucz się

Wysłana -
Kuba1999w, trochę nie rozumiem Twego rozumowania.
Nie polecasz boksu i MT,bo tam są różne postawy,różne nauki pod dany styl ale już polecasz mt/kb z tkd twierdząc ze adept podszkoli sobie techniki nożne na tkd.
A to nie można sobie podszkolić technik ręcznych na boksie trenując jednocześnie MT?
Wysłana -
Chodziło mi ze przede wszystkim będzie miał wieksz wachlarz technik wyuczonych
Wysłana -
KUBAński
1.Jakie połączenie według Was jest najlepsze? Boks i Muay Thai, czy Muay Thai i Kick Boxing?
2. Jaką szkołę MT i KB polecacie z okolic Katowic? Boks, myślę o Kleofas 06


Zadałeś bardzo konkretne pytanie, ale wątpię czy dostaniesz jednoznaczną odpowiedź, bo tak już jest na forum. Żeby trochę skomplikować sytuację podam swój wariant, czyli Boks/Kick Boxing. Działasz w obrębie jednego systemu, nie ma problemu z poprawianiem pozycji przez drugiego trenera. KB to kompletna stójka, ale dobry trener boksu nauczy Cię zaawansowanych technik. Zawsze będą one miały bezpośrednie odniesienie do drugiego stylu, czyli KB. Jak masz świetnego trenera KB to na początku skupiłbym się tylko na tym. Jak jest taki sobie i przekazuje mało wiedzy to do tego boks. Tu i tu trochę się dowiesz i szybciej poznasz zaawansowane techniki.
Wysłana -
KUBAński
1.Jakie połączenie według Was jest najlepsze? Boks i Muay Thai, czy Muay Thai i Kick Boxing?
Boks i Muay Thai - Muay Thai ma mocne kopnięcia, boks ręce.
Łączenie Muay Thai i Kick Boxingu trochę bez sensu - są bardzo podobne.
KUBAński
2. Jaką szkołę MT i KB polecacie z okolic Katowic?...
Znam tylko Gymnazion Sosnowiec. Polecam.
Kuba1999w
Chodziło mi ze przede wszystkim będzie miał wieksz wachlarz technik wyuczonych
Po pierwsze, techniki nożne Muay Thai i taekwondo/karate różnią się od siebie.
Po drugie, w Muay Thai jest już dużo kopania a mało boksu (oczywiście zależy od sekcji).
Po trzecie, po co "wiekszy wachlarz technik"? Lepiej znać kilka kopnięć bardzo dobrze niż kilkanaście średnio.
Wysłana -
Tak kilka, a nie dwa. Też w taekwondo nie ma kilkunastu kliknięć frontalne, boczne, okrężne, opadające, obrotowe i półksiężyca reszta to wariacja. A takie spadające, półksiężyca, czy boczne z pół obrotu naprawdę często wchodzą. Poza tym kontrola nogi, swobodne przejścia między technikami to jest to co jest bardzo przydatne a mało gdzie uczone. Nie mówię o slidzie bo nie jestem zwolennikiem walczenia w ten sposób, ale np kopię niby frontalne a leci high kick lub kopię okrężne a wchodzi boczne lub jakiś hook kick. Że potrafi się te nogę utrzymać w powietrzu jak przy ślizgu. Tego się raczej poza tkd i karate nie uczy. A taka techniką można naprawdę zaskoczyć. To jest nawet zdanie mojego byłego trenera z MT ze walcząc z zawodnikiem z innego stylu można dać się łatwo zaskoczyć jakaś technika z racji ze w MT oprócz frontalnego i okreznego raczej nie kopię się inaczej. Tych technik nie trzeba potafic wykonać ale posparowac z kimś kto potrafi by wiedzieć jak można oderwać. Bo w itd i karate wszystkie kopnięcie wychodzą z jednej pozycji czyli podniesione kolano i ciężko się zorientować jakie kopnięcie może polecieć. A nie kopię się na.zawodach tak mocno okres nie bo w tkd walczy.się luźno nie wchodzi się tak w wymiany jak w Kickboksing MT i karate. Mocno okrężne kopnięcie jest za wolne i takim ciężko trafić a jak nie trafisz i Cię obruci to masz problem.
Wysłana -
Kuba1999w
...To jest nawet zdanie mojego byłego trenera z MT ze walcząc z zawodnikiem z innego stylu można dać się łatwo zaskoczyć jakaś technika z racji ze w MT oprócz frontalnego i okreznego raczej nie kopię się inaczej...
Jasne, że gdy jest się wysokiej klasy zawodnikiem, to warto uzupełnić arsenał technik o te z innych styli, tak jak mówi Twój trener. Jednak na początku nie zaczynajmy od dwóch różnych styli uczących podobnych technik.
Kuba1999w
...Mocno okrężne kopnięcie jest za wolne i takim ciężko trafić a jak nie trafisz i Cię obruci to masz problem.
Ile widziałeś walk Muay Thai? Ja widziałem setki na żywo - jestem sędzią MT i biorę udział w kilku zawodach rocznie sędziując koło 20-30 walk na każdych. Nie dostrzegam tego problemu.


Zmieniony przez - MMA w dniu 2017-05-23 10:37:20
Strona 1 z 5
Dodaj odpowiedź