SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2582

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Witam. Nie znam się w tym dlatego myślę że ktoś coś tutaj może doradzi

Może zaczne dla jasności że od 5 lat trenuje karate. Przychodzą zawody. Raz się spytałem o kategorią i co osoba to mówi inaczej.

1 Czy w kategorii knockdown seniorów ( ja mam 21 lat ) są jakieś ochraniacze oprucz szczęka i na jądra ? Jedna osoba mi powiedziała że są na stopa-goleń a inna mi mówi ze seniorzy walczą bez ochraniaczy.


2 z racji tego że studiuję wf i myślę coś pod walki też zrobić mam pytanie czy kwalifikuje się na kurs samoobrony / kickboxingu ?? moge takie papiery zrobić trenując karate ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Zacznę poza kolejnością.

2. Pytałeś już chyba o to. Na kurs instruktora może iść każdy, nawet pracownik porczty. Ty jako student WF będziesz prawdopodobnie zwolniony z zajęć teoretycznych.

1. Zależy od stylu. W kyokushin masz tylko szczenę i suspensor. W kickboxingu masz do tego rękawice i ochraniacz piszczel-stopa. Najłatwiej jest sprawdzić odpowiedni punkt w regulaminie. Albo zapytać instruktora.


Zmieniony przez - SzK w dniu 2017-10-18 11:42:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja mam tylko jedno pytanie. Czy aż tak trudno jest założyć nowy temat dając mu tytuł nieco mówiący czego on dotyczy?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Nie miałem pomysłu. Przepraszam. MMA ale w przypadku walk nie jest wymagane trenowanie danej dyscypliny ? A co do ochraniaczy pytałem dokładniej o karate. Seido. bo co osoba to inaczej gada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
No to zapytaj jak jest teraz w Seido instruktora. Albo zadzwoń do polskiej "kwatery głównej". Jak ja trenowałem, konieczne było pełne oprzyrządowanie. Tzn. otwarte rękawice i ochraniacz piszczel stopa. Ale jak startowałem jeszcze w formule Semi Contact. Era knockdownu weszła po moim przejściu na boks.

Gdzie chcesz ten kurs robić? W Polsce chyba nie jest to jakoś ustandaryzowane, więc szkołę instruktorów boksu mogę nawet ja założyć. U mnie wymogiem będzie start w przynajmniej 5 Mistrzostwach Polski. Mój kolega założy szkołę, gdzie wymogiem będzie poprawnie wykonany sierp. Sprawdź regulamin danej szkoły.

Pytasz o kwestie, które bardzo łatwo rozwiązać poświęcając 5 minut. Wystarczy, że weźmiesz telefon do ręki i zadzwonisz.


Zmieniony przez - SzK w dniu 2017-10-18 14:20:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Problem jest taki, że co styl to inne zasady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
W tym roku na Mistrzostwach Polski kadetów w judo zawodniczka w wadze 57 kg wyszła na matę i rozpoczęła walkę mając pod judogą dres z zamkiem błyskawicznym. Wszystkim sie wydawało, że powinna być dyskwalifikacja z zawodów, a sędzia tylko pogroziła jej palcem i kazała zdjąć bluzę. I to było w judo, gdzie przepisy są jednoznaczne. Tak że trudno byc czegokolwiek pewnym.


Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 2017-10-27 19:50:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mój kolega z kolei brał udział w turnieju judo, zresztą ja też. Przeciwnik niechcący uderzył go w twarz, na co kolega zwrócił uwagę. Okazało się, że miał nadgarstek zabandażowany i spięty spinką metalową. Dyskwalifikacja.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Ja miałem nieprzyjemne doświadczenia z ostatnim turniejem w mojej karierze w karate. Otóż walkę finałową (formuła semi contact) miałem z zawodnikiem z klubu sędziego (sic!). Walka była bardzo ładna, techniczna, więc byłem zadowolony, że daliśmy dobre show. Podziękowałem drugiemu zawodnikowi. Co mi się natomiast nie spodobało to sędziowanie. Najpierw boczni "sędziowie" zliczający i pokazujący aktualny wynik nie zaliczyli mi dwóch punktów mimo wyraźnej komendy sędziego na macie.
Po zwróceniu na to uwagi wszystko wróciło do normy. Druga sytuacja była z sędzią głównym. W ostatnich sekundach trafiłem przeciwnika czyściutkim, idealnie wymierzonym, perfekcyjnie technicznym mawashi/roundhousem na głowę co jest liczone jako 3 punkty. Pół sekudny później gość trafił mnie w brzuch (1 punkt). Moi kibice cieszą się już z wygranej, sędzia zatrzymuje walkę i bach! punkt przyznany przeciwnikowi. Tym samym remis i dogrywka, którą przegrałem.


Zmieniony przez - SzK w dniu 2017-10-27 21:54:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
MMA
Mój kolega z kolei brał udział w turnieju judo, zresztą ja też. Przeciwnik niechcący uderzył go w twarz, na co kolega zwrócił uwagę. Okazało się, że miał nadgarstek zabandażowany i spięty spinką metalową. Dyskwalifikacja.

W judo można dostać hansaku - make za spięcie włosów gumką z metalowym łączeniem, a legalne są stałe aparaty ortodontyczne. Widziałem kiedys, jak wygląda warga zawodnika noszącego taki aparat po tym, jak przeciwnik przyjął go na bark. A u nas w klubie krąży historia, jak jeden z naszych trenerów wyszedł na mate w okularach i nikt tego nie zauważył. Zaczyna sie walka, trener się orientuje, Udaje, że rzuca seoi nage, pada na kolana, zwija sie w żółwia tyłem do sędziego, zdejmuje okulary i zrzuca je z maty. Sędzia z pięć minut na niego patrzył, ale nie ogarnął co sie stało, więc dał shido za false attack i bili sie dalej.
A czy ta historia z bandażem to nie była w Suchym Lesie w zeszłym roku? Tam lekarz zawodów zabandażował nadgarstek zawodnikowi bandażem z klamerką, a sędzia zauważył to w następnej walce i dyskwalifikacja.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dodatkowy trening w kickboxinku

Następny temat

Sztuki Walki a Uszy ?

WHEY premium