SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4746

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1716 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13338
I - trenuje ( tak bardzien na serio ) od środka zimy roku 2002. Tak mniej na serio trenuje od początku zimy r. 2001 lecz operacja oka na poczatku wakacji pozbawiła mnie możliwości ćwiczenia na 5-6 miesięcy (zakaz lekarza ) . W tygodniu przeprowadzam 3 treningi (wt, czw, sob). Od czasu początku trenowania na siłowni zdarzyło mi sie kilka przerw (najwyżej 1,5 tyg.) spowodowanych chorobą.
II - Trening
1) treningi 3 razy w tygodniu:
Pierwszy Dzień - klata , biceps , brzuch , barki
Drugi Dzień - triceps , klata , brzuch
Trzeci Dzień - klata , biceps , brzuch , barki
2) KLATA - w pierwszy dzień na ławeczce poziomej oraz na ławeczce ukośnej z głową do góry ( obciążenie wzrastało z czasem , ale od jakiegoś miesiąca robie 6 seri , po 12 powtórzeń obciążeniem 60 kg. z przerwami ok 3-4 min. )
BICEPS - hantle , po 15 kg na każdej , 5 serii po 10 potórzeńna jedna ręke
BARKI - podnoszenie sztanki ( 38 kg. ) wzdłuż tłowia stoją na sztywnych nogach , podnoszenie sztangielek ( 8 kg jedna ) tak jakbym imitował latanie :), na wyprostowanych rękacha aż do zetknięcia się ich nad głową.
TRICEPS - wąski chwyt sztanki na łąwce poziomej i opuszczanie do klaty , zginanie przedramiony w stylu francuskim ( niewiem czy tak do się dokładnie nazywa , ale wiecie o co chodzi :/ )

3) Co do efektów:
napoczątku zaczynając na siłowni , byłem raczej zwykłym sflaczałym cieniasem , niepodnosiłem nawet 64 kg. na klate , a moje osiągi były żasłosne , posiadałem dużo nadwagę , rźeźby nieposiadałem wogóle , przy wykonywaniu jakichkolwiek ćwiczeń szybko się męczyłem.

Teraz mam już dość wyrażnie zarystowańą klatę, biceps powieszył mi sie o 9 cm. z rzuciłem duża ilość tłuszczu z klaty jednak w okolicach spoltu słonecznego , na żebrach i brzuchu pozostało go dość dużo. To samo dotyczy sie ud oraz pośladków , jako żę ćwiczenia na te partie mięsni wykonywałem żadko, i hmmm... dorywczo. Stąd moje zainteresowanie bieganiem i odchudzeniem się ( o tym poniżej ).
Napoczątku moja waga poleciała o jakies 3 kg w dół ( 72 kg ) , puźniej jednak zaczeła rosnąć powolij , aż do dziś ( 82 kg. )

Był pewien okres czasu , podczas którego poczułem znaczny ubytek sił i zmęczenie. Przytomnie jednak zrobiłem sobiew 2 tyg. przerwe i pomogło.

4) Ograniczeń czasowych podczas wakacji nieposiadam. Natomiast co do sprzetu , posiadam:
ławeczke poziomą , hantle , 2 sztangi , przyżąd do robienia przysiadów
ławeczke pochyłą do brzuszków , sprężyny do naciągania , modlitewnik

5) Przeciwskazań medycznych niema.

6) Jak dotą niestosowałem żadnej konkretnej diety. Niedawno jednak dowiedziałem się o istnieniu tego forum i dowiedziałem sie dzieki niemu bardzo dużo przydatnych informacji. Teraz chciałbym zabrać się za zrzucenie tłuszczyku i chciałbym zacząć "przygodę" z dietami od diety redukcyjnej. Mam jednak pewne wątpliwości , ponieważ nawet przebywając na diecie redukcyjnej , bedę dostarczał mojemu organizmowi więcej białka niż przedtem.
Czy doprowadzi to do powstania u mnie beztłuszczowje masy mięśniowej ?


kilka pytań w sprawie odchudzania.

1)Bieg:
chciałbym zacząć biegać codziennie rano [oprócz niedzieli] (ok. 1 godz.)
-czy przed biegiem mam nic nie jeść ?
-słyszałem że po bieganiu jeszcze przez ok 1 godz. spala się tłusz , więc należy także niejeść , czy to prawda ?
-przed biegiem powinno się przeprowadzić 20 min. rozgrzewke (trening obwodowy ) , czy to prawda ?
-co jeść po biegu ?
2) Dieta:
zrobiłem sobie sam dietę redukcyjną , kierujać sie wskazówkami innego użytkownika tego forum ( Tyka ), i wyszło mi że dzienne zapotrzebowanie na:

białko
= 164g
ww = 256g
tłuszcze = 151 g
(coś za dużo tego tłuszczu)

postanowiłem odwrócić diete i zrobić ją nieco inaczej , z moich obliczeń wynikneło coś nastepujacego:

białko = 164g
ww = 438g
tłuszcze = 65,5g

teraz coś zadużo węglowodanów.

Kilkakrotnie już robiłem diete wg. Tyki , ale nic niewychodziło mi , czy mogłby mi ktoś obliczyć ilość białka ww i tłuszczy. Moje dane znajdziecie w profilu , dzieki. Prosiłbym również o jakieś porady związane z moim ćwiczeniem , piszcie co tylko uznacie za niedociągnięte






pozdrawiam
+Cahir+

pozdrawiam
+Cahir+

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Generalnie najprostszą metodą jest branie pod uwagę celu i ilości posiłków oraz ich zawartości(idzie o posiłki spożyte do momentu rozpoczecia treningu)

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1716 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13338
aha zapomniałem dodać żę dzienne zapotrzebowanie u mnie na kalorie wynosi 3000 - 3500 kcal.



pozdrawiam
+Cahir+

pozdrawiam
+Cahir+

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Tyka jest kontuzjowany i trzeba na niego trochę poczekać. Ale póki co, może spróbujesz popracować nad beztłuszczową masą ciała?
https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=98960


"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Duzo tego ale postaram sie odpowiedziec.
1. Trenujesz 3 razy w tygodniu klatke i brzuch, barki i biceps 2x. A kiedy plecy i nogi? Zdecydowanie zly trening. Proponuje poiczytac troche a potem zapytac w dziale Trening o jakis porzadny trening do Ciebie.
2. Efekty na poczatku sa bardzo ladne, pozniej zaczynaja sie lekkie schody i trzeba stosowac bardziej wyszukane srodki. Ale u Ciebie jeszcze beda dzialac standardowe bodzce.
3. Sprzet masz wystarczajacy na przeprowadzenie treningu calego ciala
4. Diete ma sie zawsze: dobra, zbilansowana, byle jaka ale jest zawsze. Ty myslisz nad zbilansowaniem diety redukcyjnej. I bardzo dobrze.
Mozesz przeprowadzic to na dwa sposoby:
- przez ograniczenie WW do poziomu 3g/kg wagi ciala, 2g bialka i do 1g tluszczy na kg wagi.
- przestawienie sie na diete tluszczowa ale na poczatek tego nie polecam bez poznania podstawowych zasad zywienia.
Nie bialko otluszcza a nadwyzka kalorii, na diecie redukcyjnej masz miec ich niedobor wiec palisz tluszcz.
Polecam zapoznanie sie z postami:
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=50408 by Kain
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=29058 by Si2uiel
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=39176 by Norton
5. Oczywiscie diete nalezy wspomoc areobami, najlepsze sa marszobieg, wolny bieg, rower stacjonarny. Przy aerobach wazny jest poziom tetna, ktory powinien sie miescic w zakresie (220-wiek)*60-70%. Zacznij od 30-40 min. 3-4 razy w tygodniu aby dojsc do 50-60 min. 5-6 razy w tygodniu. Aeroby najlepiej wykonywac na czczo lub po treningu silowym ale to ju zalezy od indywidualnych predyspozycji i mozliwosci czasowych. Jezeli mozesz to rob je rano.
6. Mozesz nie jesc po bieganiu ale wtedy musisz wiedziec, ze organizm zacznie palic miesnie. Jezeli Ci na nich nie zalezy to OK. W przypadku kiedy chcesz je ochronic powinienes po bieganiu zlapac oddech (prysznic) i zjesc bialkowo-ww posilek np. platki owsiane ma mleku + twarog lub jajecznica z bialek i 1 zoltka .
7. Rozgrzewka przed biegiem moze byc szybki marsz np. 5-10 min. To powinno wystarczyc. Po biegu dobrze sie porozciagac.
8. Przy redukcji stosujac podany przeze mnie schemat powinien spozywac ok. 160g bialka, 200-280g WW i 50-80g tluszczy.

______________________________
Niepijacy kawy i nieleniwy Kawosz.
Chyba nie chce byc grubasem.
______________________________
Doradca w Odżywianiu
BTW: Nie ukladam diet!!!!

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1716 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13338
Dzieki za odpowiedź. Mój temat jest długi dlatego, ponieważ zrobiłem go zgodnie z regulaminem :P , pokolei wszystkie pkt.

Jak już mówiłem , jest to moja pierwsza (konkretnie określona) dieta, i pomimo tego iż jest dietą redukcyjna , prawdopodobnie podczas jej trwania będę spożywał więcej białka niż wcześniej.Czy zaskutkuje wzrostem beztłuszczowej masy mięśniowej , przy jednoczesnej utracie tłuszczu?

Teraz chodzi mi przedewszystkim o to by stracić jak najwięcej tłuszczu i trochę się porzeźbić. Puźniej chciałbym przejść na dietę na masę ( do połowy zimy ) , puźniej dita na siłę ( i adekwatny trening ) , aż na końcu , przed kolenymi wakacjami , trening na rzeźbe.

Czytałem wszystkie te tematy , oprócz Si2uiel'a.



pozdrawiam
+Cahir+

pozdrawiam
+Cahir+

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Czy zaskutkuje wzrostem beztłuszczowej masy mięśniowej , przy jednoczesnej utracie tłuszczu?

To nierealne. Redukcja charakteryzuje sie ujemnym bilansem kalorycznym. Mase (obojetnie jaka) budujesz majac nadwyzke kalorii.
Musisz tak postepowac zeby ograniczyc spadki miesni a jednoczesnie palic tluszcz.

______________________________
Niepijacy kawy i nieleniwy Kawosz.
Chyba nie chce byc grubasem.
______________________________
Doradca w Odżywianiu
BTW: Nie ukladam diet!!!!

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1716 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 13338
Rozwiałeś moje nadzieje ;)

Co do mierzenia tętna:
-zapewne potrzebny mi bedzie specjalny pulsomierz , na nagarstek ? Ile taki kosztuje ?

Na jaki czas przed treningiem na siłowni powinienem jeść posiłek białkowo-ww ?

Czy opłaca mi się przyjmować l-glutamine ? Jeżeli tak , to w jakiej ilości?





pozdrawiam
+Cahir+

pozdrawiam
+Cahir+

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Ja tetno mierze na tetnicy szyjnej przez 20s i mnoze to przez 3. Po kilku treningach okreslisz jaka szybkosc i obciazenie daje Ci optymalne tetno. Pulsomierz wydaje mi sie zbedny.

Posilek przed treningiem... Osobiscie jem ok. 1,5-2h wczesniej, wtedy nie mam za pelnego zoladka na treningu.

O glutamine pytaj w Suplementacji ale wg mnie spokojnie mozesz lykac, to aminokwas.

______________________________
Niepijacy kawy i nieleniwy Kawosz.
Chyba nie chce byc grubasem.
______________________________
Doradca w Odżywianiu
BTW: Nie ukladam diet!!!!

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
1,5-2 godzin to za długo.
Dodając czas trwania treningu wychodzi, że już w jego trakcie znajdujemy się w fazie katabolizmu.

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
C/ Intensywność najłatwiej określić pomiarem tętna.

Najefektywniejsze do spalania to zakres 65-75% Cardio Max, czyli tętna maksymalnego(obliczmy z wzoru 220 minus nasz wiek=Cardio Max.czyli maksymalna dla naszego wieku ilość uderzeń serca na minutę)

Jeśli nie trenujemy na maszynie mierzącej tętno- najprostszym sposobem jest pomiar "15 sekundowy" na nadgarstku lub tętnicy szyjnej- liczymy przez 15 sekund uderzenia serca, po czym mnożymy wynik x 4 i znamy ilość uderzeń serca na minutę.

A TUTAJ MASZ CAŁOŚĆ:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=92199

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
posilek na 1,5godziny przed treningiem a sam treening 1,5godziny i odrazu posilek potreningowy - jak z bata strzelil wychodzi 3godziny od posilku do posilku a jak wiemy bog przykazal zeby jesc co 3-3,5godziny wiec niewidze tu katabolizmu

pozdrawiam

korzystam z uprzejmosci kolegi i siedz ena jego koncie z abonamentem:]
tzn ja to................MANIJAQ
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dania gotowe - Frosta

Następny temat

operacja marmurowy tylek+profil+jak???

WHEY premium