SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań dla zorientowanych w temacie

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5592

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 31 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 484
1.Jakie połączenie według Was jest najlepsze? Boks i Muay Thai, czy Muay Thai i Kick Boxing?
2. Jaką szkołę MT i KB polecacie z okolic Katowic? Boks, myślę o Kleofas 06
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym wybrał MT ciekawsze, bo walka nie jest tak ograniczona jak w boksie. Tylko tutaj dochodzą kopnięcia rozciąganie, które dla niektórych może przynieść więcej szkody niż pozytku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Według mnie trenowanie MT i Boksu jak i MT i kickboxing nie ma sensu, ani to ani to. W MT boksuje się inaczej niż w boksie inna pozycja z oczywistych powodów. Jeśli nie jest się jakimś zawodnikiem to nie ma sensu się tak rozdrabniać bo boksowania pod MT nauczysz się na MT i nie trzeba jeszcze dodatkowo na boks chodzić szczególnie gdy się zaczyna, warto skupić się na jednym i być w tym dobrym. Kickboksing i MT to praktycznie to samo tylko w Kickboksingu są bardziej pokrojone przepisy. Jak już to bym połączył kickboksing/mt z taekwondo lub karate lecz bardziej bym szedł w stronę taekwondo by poznać więcej technik noznych bo jak polaczysz MT do tego Kickboksing to niczego nowego się nie nauczysz, a jak dodasz taekwondo to będziesz miał większy wachlarz technik i super kontrolę nóg i jak trafisz na dobry klub to jeszcze się rzutów nauczysz itd. Jednak generalnie jeśli zaczynasz to skupił bym się na jednym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Na taekwondo się nauczysz pięknych pomse/tul i kopanie bezużytecznych obrotówek w powietrze. Do tego kopnięcia okrężne wyprowadzane z ud. Nie polecam. Ja skupiłbym się na mt i kicku. Na kicku będzie to samo tylko bez klinczu, więc będziesz utrwalał i doskonalił te same techniki co na mt.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Piętro nie chcę zaczynać kłótni ale serio jak nie masz pojęcia o tym, a wiedzę bazujesz na tym co słyszałeś to lepiej się nie wypowiadaj. Tym bardziej że potrzebujesz tylko bjj więc zgaduje ze o stojce masz małe pojęcie. Tak się składa ze ja testowałem każdy z osobna z tych stylu więc mam porównanie. A jak chcesz wiedzieć czemu kopię się tak a nie inaczej to Ci mogę wytłumaczyć, a czy.obrotowi są bezużyteczne to poogladaj trochę walk mam, K1, karate, taekwondo. Tym bardziej że Ty pewnie takiego nawet z ud byś nie wyprowadził. Poza tym nie rozumiem co znaczy z ud. Kopię się mocno okrezne pod kontem 90° lub mniej pod kontem 45°


Zmieniony przez - Kuba1999w w dniu 2017-05-22 22:12:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pietro doucz się

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30607 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270697
Kuba1999w, trochę nie rozumiem Twego rozumowania.
Nie polecasz boksu i MT,bo tam są różne postawy,różne nauki pod dany styl ale już polecasz mt/kb z tkd twierdząc ze adept podszkoli sobie techniki nożne na tkd.
A to nie można sobie podszkolić technik ręcznych na boksie trenując jednocześnie MT?
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chodziło mi ze przede wszystkim będzie miał wieksz wachlarz technik wyuczonych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KUBAński
1.Jakie połączenie według Was jest najlepsze? Boks i Muay Thai, czy Muay Thai i Kick Boxing?
2. Jaką szkołę MT i KB polecacie z okolic Katowic? Boks, myślę o Kleofas 06


Zadałeś bardzo konkretne pytanie, ale wątpię czy dostaniesz jednoznaczną odpowiedź, bo tak już jest na forum. Żeby trochę skomplikować sytuację podam swój wariant, czyli Boks/Kick Boxing. Działasz w obrębie jednego systemu, nie ma problemu z poprawianiem pozycji przez drugiego trenera. KB to kompletna stójka, ale dobry trener boksu nauczy Cię zaawansowanych technik. Zawsze będą one miały bezpośrednie odniesienie do drugiego stylu, czyli KB. Jak masz świetnego trenera KB to na początku skupiłbym się tylko na tym. Jak jest taki sobie i przekazuje mało wiedzy to do tego boks. Tu i tu trochę się dowiesz i szybciej poznasz zaawansowane techniki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
KUBAński
1.Jakie połączenie według Was jest najlepsze? Boks i Muay Thai, czy Muay Thai i Kick Boxing?
Boks i Muay Thai - Muay Thai ma mocne kopnięcia, boks ręce.
Łączenie Muay Thai i Kick Boxingu trochę bez sensu - są bardzo podobne.
KUBAński
2. Jaką szkołę MT i KB polecacie z okolic Katowic?...
Znam tylko Gymnazion Sosnowiec. Polecam.
Kuba1999w
Chodziło mi ze przede wszystkim będzie miał wieksz wachlarz technik wyuczonych
Po pierwsze, techniki nożne Muay Thai i taekwondo/karate różnią się od siebie.
Po drugie, w Muay Thai jest już dużo kopania a mało boksu (oczywiście zależy od sekcji).
Po trzecie, po co "wiekszy wachlarz technik"? Lepiej znać kilka kopnięć bardzo dobrze niż kilkanaście średnio.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak kilka, a nie dwa. Też w taekwondo nie ma kilkunastu kliknięć frontalne, boczne, okrężne, opadające, obrotowe i półksiężyca reszta to wariacja. A takie spadające, półksiężyca, czy boczne z pół obrotu naprawdę często wchodzą. Poza tym kontrola nogi, swobodne przejścia między technikami to jest to co jest bardzo przydatne a mało gdzie uczone. Nie mówię o slidzie bo nie jestem zwolennikiem walczenia w ten sposób, ale np kopię niby frontalne a leci high kick lub kopię okrężne a wchodzi boczne lub jakiś hook kick. Że potrafi się te nogę utrzymać w powietrzu jak przy ślizgu. Tego się raczej poza tkd i karate nie uczy. A taka techniką można naprawdę zaskoczyć. To jest nawet zdanie mojego byłego trenera z MT ze walcząc z zawodnikiem z innego stylu można dać się łatwo zaskoczyć jakaś technika z racji ze w MT oprócz frontalnego i okreznego raczej nie kopię się inaczej. Tych technik nie trzeba potafic wykonać ale posparowac z kimś kto potrafi by wiedzieć jak można oderwać. Bo w itd i karate wszystkie kopnięcie wychodzą z jednej pozycji czyli podniesione kolano i ciężko się zorientować jakie kopnięcie może polecieć. A nie kopię się na.zawodach tak mocno okres nie bo w tkd walczy.się luźno nie wchodzi się tak w wymiany jak w Kickboksing MT i karate. Mocno okrężne kopnięcie jest za wolne i takim ciężko trafić a jak nie trafisz i Cię obruci to masz problem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kuba1999w
...To jest nawet zdanie mojego byłego trenera z MT ze walcząc z zawodnikiem z innego stylu można dać się łatwo zaskoczyć jakaś technika z racji ze w MT oprócz frontalnego i okreznego raczej nie kopię się inaczej...
Jasne, że gdy jest się wysokiej klasy zawodnikiem, to warto uzupełnić arsenał technik o te z innych styli, tak jak mówi Twój trener. Jednak na początku nie zaczynajmy od dwóch różnych styli uczących podobnych technik.
Kuba1999w
...Mocno okrężne kopnięcie jest za wolne i takim ciężko trafić a jak nie trafisz i Cię obruci to masz problem.
Ile widziałeś walk Muay Thai? Ja widziałem setki na żywo - jestem sędzią MT i biorę udział w kilku zawodach rocznie sędziując koło 20-30 walk na każdych. Nie dostrzegam tego problemu.


Zmieniony przez - MMA w dniu 2017-05-23 10:37:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bjj Poznań - wybór klubu.

Następny temat

SW redukcja

WHEY premium