SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka Pytań

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
Podstawowe informacje
Waga 73,9 kg
Wzrost 175 cm
Wiek 17 lat
Typ Treningów Split
Staż Rok
Cel masa

Pierwsze pytanie odnosi się do makroskładników. Chwilowo będąc na masie zszedłem po powrocie z wakacji do 3000kcl z 3200 i zastanawiam się na doborem moich makroskladników. Narazie wygładają one tak 140g białka 100g tłuszczu i 385g węgli (liczyłem od wagi 70kg).Zastanawia mnie czy nie mam w diecie za dużo tłuszczów i nie pownienem kosztem 30g dodać 67g węgli.

Drugie pytanie odnosi się do rozciągania. Miałem okazje uprawiać jogę nadczo i muszę przyznać ,że to fajna rzecz i zastanawiam si.e czy nie w jakiś sposób może to negatywnie wpłynąć na wyniki Skoro już jestem przy rozciąganiu moje następne pytanie kieruje się odnośnie rozciągania po treningu. W internecie jedni ludzie piszą ,że rozgrzewka po treningowa wspomaga regeneracje ,a drudzy czy działa na nią odwrotnie. Więc kiedy dokładnie powinno robić się takową rozgrzewkę i czy powinna być bardziej dynamiczna czy statyczna?

Ostatnie pytanie odnośnie dodania podciągania się na drążku ,a bardziej opuszczania się na nim jak na razie. Czy do planu treningowe mogę spokojnie wrzucić opuszczanie się na drążku nachwytem na początku treningu pleców i opuszczanie się podchwytem przed treningiem bicepsów.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14656 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
Witaj,
Jak dla mnie makro mogą być

Co do rozciągania naczczo, to jeśli oczywiście przygotujesz mięśnie dzięki rozgrzewce do rozciągania to nie ma problemu

Co do rozciągania po treningu siłowym, to jak najbardziej jest to dobra pora. Tutaj rozciąganie statyczne jest najlepszym wyborem

Co do drążka to obydwa ćwiczenia możesz wrzucić tak jak napisałeś
6

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Możesz rano joge nad czczo jeśli masz taka ochotę , oraz rozciąganie po treningu siłowym jak najbardziej
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
jak problemy z podciąganiem występują to dodatkowo możesz podłożyć sobie ławeczkę i pomagać sobie nogami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
robię maksymalnie po 3 podciagnięcia, myslę ,że to dosyć słaby wynik :P. Kolega podpowiedział mi ,że nie spinam barków przez co tak kipsko mi idzie, ile w tym prawdy jest to nie wiem ale muszę nad tym pracować :) Wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Remik7
jak problemy z podciąganiem występują to dodatkowo możesz podłożyć sobie ławeczkę i pomagać sobie nogami


jedna z opcji , świetnie spisują się spisuje równiez ekscentrycznie robić (samo wolne opuszczanie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
metod jest sporo, podstawienie ławeczki, negatywy, podciąganie przy pomocy gumy czy dodanie inverted row

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na masę oraz trening do oceny

Wiecej