SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kika9004 i jej walka z przerażającym ją tłuszczem :)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3411

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 999
Witam. A więc przyszedł czas na mnie! Postanowiłam WRESZCIE wziąć się za siebie. Nie podoba mi się moja sylwetka, szczególnie że mam dużo związanego ze sportem, a i tak wyglądam jakby wysiłek fizyczny nie był moją najlepszą stroną :(. Nie potrafię trzymać prawidłowej diety. Mam 17 lat i dość zabiegane życie :), szkoła, ale także inne, ważne dla mnie zajęcia. Dzięki temu nie gotuję sama (oczywiście to nie jest też moją dobrą stroną, bo mawiają że potrafię nawet wodę na herbatę przypalić) i jestem skazana na obiadki mamy lub siostry, a te nie myślą by gotować zdrowo, a bardziej smacznie i szybko. Jako uczennica jestem skazana na jadanie szybko (5-minutowe przerwy nie sprzyjają zdrowemu odżywianiu :) ) ale także kupuję dosyć często w sklepiku szkolnym gdzie nie ma zdrowej żywności. Wracam późno więc kolacja o 20 godzinie nie jest rzadkością (szczególnie w dni treningowe). Chciałabym prosić was drogie Panie o pomoc i wsparcie :) Wszelkie rady mile widziane :)

Płeć: kobieta
Wiek: 17 lat
Waga: ok. 65 kg
Wzrost: 168 cm
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: niestety zapewne ponad 30 % :(
Uprawiany sport: piłka nożna (treningi 2 lub 3 razy w tygodniu od 1,5 do 2 h)
Cel: redukcja bez skutków ubocznych (tzn. zwisająca skóra)

Najwięcej tłuszczu odkłada mi się na brzuchu, coraz bardziej dokuczają mi boczki i tłuszcz na plecach, który jest obrzydliwy! Najbardziej zadowolona jestem z moich nóg, które są bardzo ładnie umięśnione przez dyscyplinę, którą uprawiam :). Swoich zdjęć raczej wolałabym nie dawać, by wam się koszmary po nocy nie śniły :D.

Co do diety to postanowiłam na razie nie wprowadzać jakiejś drastycznej, bo z tego powodu, że sama nie gotuję ciężko by mi było ją stosować, ale zamierzam uważać na to co jem. Zacznę notować co trafia do mojego żołądka, od jutra :D.

Chciałabym was na razie prosić, o zestaw ćwiczeń, które można wykonywać w domu na mięśnie pleców (które notabene muszę wzmocnić - rada lekarza), brzucha i na te przeklęte boczki ! No i o trzymanie kciuków. Może w końcu uda mi się zrzucić ten zbędny tłuszcz i uzyskać figurę sportowca :D.

Weźmiemy w ręce życie, zaczniemy budować od podstaw,

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witamy w Ladies

Standardowo, chciałabym cię prosić o wypełnienie ankiety, którą znajdziesz w tym poście:

https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html

Co do zdjęć, to możesz śmiało wrzucić, mamy mocne nerwy <joke> A na poważnie: zdjęcia bardzo ułatwiłyby nam zadanie, bo tak naprawdę waga nic nam o tobie nie powie

......

I jeszcze jedno:
na mięśnie pleców (które notabene muszę wzmocnić - rada lekarza)

Napisz proszę, o co dokładnie chodzi, bo od tego problemu będzie zależał wybór treningu dla Ciebie.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2010-12-07 20:57:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 999
Wiek : 17 lat
Waga : 63 kg
Wzrost : 168
Obwód w biuście : 83
Obwód pod biustem : 73
Obwód talii w najwęższym miejscu : chyba 77 (ale nie jestem pewna czy dobrze zmierzyłam)
Obwód na wysokości pępka : 90
Obwód bioder : 91
Obwód uda 56
Obwód łydki 36
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, 'boczki'
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nie mam pojęcia :D
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: piłka nożna 3x w tygodniu
Co lubisz jeść na śniadanie: płatki z mlekiem na szybko :)
Co lubisz jeść na obiad : zwykle jadam ziemniaczki z jakimś mięskiem i surówką
Co jako przekąskę : jabłka,
Co jako deser : lubię coś słodkiego, np. jakaś bułeczka słodka
Ograniczenia żywieniowe : zwykłam nie jadać ryb
Stan zdrowia : bardzo dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: wszystko oprócz biegów :D
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : brak


Zdjęcia wstawię, ale nie teraz bo nawet nie ma kto ich mi zrobić. Ale będą na pewno :)

Co do pleców: przy wykonywaniu takich ćwiczeń jak brzuszki, nożyce itp. bolał mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa więc udałam się do specjalisty. Ortopeda pooglądał mój kręgosłup i stwierdził, że jak na moje pokolenie to mam bardzo prosty kręgosłup, więc nie ma prawa mnie boleć. Stwierdził tylko, że mogę popracować nad mięśniami grzbietu, wtedy ból może ustąpić. Przy podciąganiu nóg do klatki piersiowej wisząc na drążku, gdy przesadzę z długością wykonywania ćwiczenia kręgosłup się odzywa, ale podczas brzuszków problemu już nie mam. Myślę, że miał rację, że to tylko za słabo wykształcone mięśnie :)

Weźmiemy w ręce życie, zaczniemy budować od podstaw,

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
zapewne za duzo nacwiczylas sie miesni brzucha do tego dochodzi twoj sport angazujacy czworoglowe i juz mamy prosty powot : nieproporcjonala sie miesni przod ciala/tyl ciala
Co do wyrownania, wiesz.. dom no to podciaganie tylko nie sadze ze dasz rade, proponuje od razu silownie Przynajmniej 2x w tygodniu , przyda sie i przy twoim sporcie.


Nie jesz ryb bo?.......

No i jedna glowna sprawa dieta... tak si enei da nie zaslaniaj sie szkola bo akurta mas zteraz najwiecej czasu w swoim kobiecym zyciu, pozniej bedzie juz tylko gorzej. Wiec tylek w garsc i musisz sama zabrac sie za swoje zywienie i korzystajac z pomocy mamy i siosty, ktorym tez wyjdzie to na dobre zmienic sposob jedzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 999
pól kilo mięśni spala około 50kcal

Czyli ćwiczenie mięśni brzucha jest dobrym pomysłem w moim przypadku??

obliques powiem szczerze, że nie wpadłabym na to, że to może być przyczyną mojego problemu z kręgosłupem Postaram się poszukać jakichś ćwiczeń na mięśnie pleców.

Nie jem ryb, bo nie lubię strasznie 'bawić się' jedzeniem wyciągając ości Denerwuje mnie to, a i tak tego nie da się całego usunąć z ryby. Czasem jadam jakąś rybkę, która ma mało ości, ale to rzadko. Już się od nich odzwyczaiłam i raczej ich unikam.

Jeśli chodzi o siłownię to ciężko będzie mi ją wpisać w grafik, bo 3 razy w tygodni piłka nożna, a jeszcze muszę zacząć chodzić na korki z angielskiego, a poza tym to kosztuje, a u mnie krucho z kaską No ale na pewno coś pomyślę, mój kumpel ma jakieś podstawowe urządzenia, tylko jakie ćwiczenia wykonywać????

Jeśli chodzi o szkołę to może zacznę nosić pojemnik ze zdrowym jedzeniem :)

Weźmiemy w ręce życie, zaczniemy budować od podstaw,

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 999
Dla tych osób o mocnych nerwach :) Jeżeli ma pomóc to proszę bardzo:










Proszę o pomocne rady jak mam się tego pozbyć

Weźmiemy w ręce życie, zaczniemy budować od podstaw,

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
mnie sie wydaje, że przy ilości ruchu, jaki masz, to samo odstawienie syfu jedzeniowego bardzo dużo da

a co do ryb: zjedz od czasu do czasu wędzonego łososia, on nie ma ości

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 999
OK, spróbujemy, ale będzie ciężko bo lubię jeść :D Więc teraz idę poszperać na Kuchni SFD :D

Weźmiemy w ręce życie, zaczniemy budować od podstaw,

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 999
Los kołem się toczy. Moja walka z tłuszczem też jakby kołem, przynajmniej czuję się jakbym biegała w kółko. Chcę schudnąć, więc myślę o tym by nie jeść, myśląc o jedzeniu jestem głodna, będąc głodna czuję się zła, będąc złą jem i znów myślę o zrzuceniu zbędnych kilogramów. To moje autorskie, koło odchudzania. Wiedząc, że z tym kółkiem daleko nie zajadę próbuję je zniszczyć od środka . Już się udaje, ale przychodzą złe dni, tak tak drogie Panie, TE dni. To chyba zmora każdej kobiety. Nie dość, że wyklucza z treningów to boli jak chole** i wtedy przychodzi największa ochota na słodycze. Ochota ta jest dla mnie za silna, silnej woli to ja nigdy nie miałam, ale pracujemy nad tym . A tym silniejsza ochota, gdy precedens ten nakrywa się z chorobą. Wstrętne choróbsko atakuje w najmniej oczekiwanym momencie. Czuje się rozłożona na łopatki z ochotą na słodycze. Pożyjemy, poczekamy i znów wrócimy do wycięczania mojego organizmu ćwiczeniami. Teraz podciągam się na drążku, oczywiście z pod skoku, ale zawsze jest Jestem z siebie dumna, a moją pracę potwierdzają zakwasy. Zbieg okoliczności sprawił, że spotkałam się z kolesiem, który pracuje jako masażysta. Moja mama już chyba z pół roku temu umawiała się z nim że wpadnie do nas i wymasuje nas . Oczywiście obydwoje zapomnieli, ale teraz mam jego numer i po świętach mam się z nim umówić. Uwielbiam masaże, choć zwykle wychodzę po nich ze łzami w oczach . Rozmawiałam z nim o moim bólu kręgosłupa. Stwierdził, że to wina pewnego malutkiego mięśnia, który jest pomijany i nietrenowany, przez co plecy bolą. Niestety oczywiście zapomniałam jego nazwę, ale jak będzie mnie masował, to dokładniej z nim o tym porozmawiam. Na razie mój trening leży i kwiczy tak jak ja w łóżeczku i czeka na ozdrowienie. Trochę słodyczy już podjadłam, ale postaram się przynajmniej dziś już od nich powstrzymać

Weźmiemy w ręce życie, zaczniemy budować od podstaw,

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 24786 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 89719
To moje autorskie, koło odchudzania.

Prosze Cie, badzmy powazni- psychologia juz to dawno opisala, zbadala i zalecila odpowiednie terapie

The woman is wild, a she-cat tamed by the purr of a Jaguar

Oficjalnie certyfikowana przez Vitalie jako 'odrazajaca anorektyczka'

HCFC: But skim milk is low in saturated fat
Charles Poliquin: So is Napalm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
czas zaczac dostarczac odpowiednich skladnikow odzywczych a ochota na slodycze bedzie mniejsza

A okresem sie nie wywiniesz, nie z nami te numery

W koncu co z ta dieta i treningami?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

healthrider

Następny temat

Rzeźba + redukcja zbednej oponki pod pępkiem

Wiecej