SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiepska masa, co robić ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1498

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 206
Witajcie.

To mój pierwszy post na forum, więc przedstawię się z lekka.
Mam na imię Piotr, interesuję się IT, sztukami walki, grami komputerowymi (choć ostatnio rzadko z uwagi na brak czasu), to tyle z grubsza, popiszę posty to poznacie lepiej. :)

Przejdę do mojego problemu...

Otóż na siłowni (regularnie) ćwiczę od 3 miesięcy dzień w dzień inne partie...Jeśli chcecie podam jak, ale chodzi o to, że przez te 3 miesiące przytyłem tylko 1 kg. Przed wakacjami miałem 75 kg, po wakacjach jak się ważyłem jedyne 72, aktualnie mam 61...To jest mój problem jem jak najęty, ale to wszystko przeze mnie przechodzi i tyle. W czym może tkwić problem ?

Moje dane techniczne:

Wiek: 17
Waga: 61 kg
Wzrost: 186 cm
Biceps: 29,5 cm

Reszta nie mierzona, w razie potrzeby mogę zmierzyć.

Z góry dziękuję za pomoc i przeczytanie tego długiego postu. :)

Pozdrawiam Piotr.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Problem tkwi w ozywianiu zapewne. No i jesli trenuejsz dzień w dzień - to też nie jest to rozsądne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 4345 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31239
Oblicz zapotrzebowanie kcal i pod to ukladaj diete..Pewnie jesteś ectomorfem najlepiej rób FBW 3x w tym i spowolnij metabolizm przez sporą ilość tłuszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 206
Moja dieta opiera się praktycznie na dużej ilości białka. Prawdą także jest, że zawsze ciężko zbierałem masę i mogłem jeść za dwóch. Co do suplementów, to o tym nie wspomniałem... Jadę na sucho, jedynie co to witaminki takie zwykłe jak z apteki, bo tylko to uznaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 5239 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 75867
xPietrekx
Moja dieta opiera się praktycznie na dużej ilości białka.


Może tu taj tkwi problem jeśli chodzi o nabieranie masy.
Przedstaw swój schemat odżywiania.

"Wszystkie rzeczy są trujące i nic nie jest bez trucizny,
Jedzenie i picie ponad miarę jest również trujące." - Paracelsus
http://www.sfd.pl/TŁUSZCZE-t369407.html
http://www.sfd.pl/JAJO-t429538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 4345 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31239
Jak mówisz ,że ciężko Ci masować to z pewnością jesteś ecto..Duże ilości białka jakie? bo dla jednego dużo to 150g a dla innego 300g..Ale nie tylko białko się liczy muszą być jeszcze ww i tłuszcze,a tłuszcze mają to do siebie ,że spowalniają metabolizm a to by było dla ciebie dobre bo byś mógł przymasować i byś nie musiał tyle jeść;] oblicz swoje zapotrzebowanie kcal i opisz btw oraz daj przykładową wpypiske z diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 206
Jakiejś specjalnej diety to ja nie układałem, ale produkty z których czerpie to głównie Jajka, ser biały, żółty, Jogurty, Mleko, Groch. Staram się jeść tego jak najwięcej, zwykle wygląda to tak:

Rano: Jajecznica z 4 jajek
Przedpołudnie (w szkole): Zwykle 4-5 bułek z żółtym serem
Południe (obiad w domu): Zależy co jest :P Ale mięsko zawsze oprócz piątku, w piątek rybka
Późne popołudnie: Około 250g Białego sera z cukrem waniliowym (męczę się z tym, ale jakoś wciągnę)
Kolacja: To już luźno
Po kolacji: 2 jajka na surowo
Przed snem pijam mleko bo lubię zwykle 2 szklanki max wydoję :P

Przynajmniej 2 razy w tyg jem kaszę gryczaną i przynajmniej 2 razy w tygodniu ryż na mleku, ktoś mi doradził jeść to wszystko co napisałem, więc tak też robię, nie wiem czy to poprawne jest czy nie, ale cóż za krótko, żebym mógł ocenić z własnego doświadczenia.

Zmieniony przez - xPietrekx w dniu 2013-03-12 21:50:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 4345 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 31239
YYy a ryż/kasza ziemniaki? to gdzie? na białku samym nie urośniesz węgle też potrzebne i tluszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 206
Ziemniaki to oczywista sprawa, więc o tym nawet nie wspominałem, przepraszam. Ponawiam pytanie, czy ta dieta jest w miarę dobra ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 475 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2973
Jak bedziesz dalej tej diety sie trzymal to bedzie ponizej 60. Dieta slaba, jak dla mnie to nawet bardzo slaba. Przede wszystkim nie mozesz jesc samego bialka bo w diecie na mase glownym zrodlem energi sa weglowodany, potem tluszcze i bialka. Skorzystaj z kalkulatora https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html
zeby orientacyjnie obliczyc swoje zapotrzebowanie i wiedziec ile BTW masz spozywac. Nastepnie przeczytaj najwazniejsze posty dzialu odzywianie
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html
odnosnie tworzenia diet, podstaw ukladania, popelnianych bledach na poczatku. Zobaczysz wtedy ile bledow popelniles. A odnosnie treningow to powyzej 3 (no maksymalnie 4) nie ma sensu cwiczyc, nie masz czasu na regeneracje, nie uzupelniasz zapotrzebowania wiec przyrostow nie ma prawa byc


Zmieniony przez - CapsKlatka w dniu 2013-03-13 13:04:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html <-- Panowie, nie lepiej odesłać i po sprawie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OD LAT PRÓBUJE SCHUDNĄĆ ...

Następny temat

16 lat waga 74kg Dieta na mase do oceny!

WHEY premium