SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiedy rozciąganie?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5966

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oprócz treningu kulturystycznego - rozciągam mięśnie nóg. Jak powinny układać sie relacje miedzy nimi? O jakiej porze powinienem robić jedno, a o k tórej drugie? W tej chwili pakernia od ok. 17-18, po ok 1,5 h treningu i posiłku potreningowym zaczynam rozciąganie. Dobrze robię?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem jeżeli masz już się rozciągać to najlepiej po treningu kiedy mięsnie są jeszcze rozgrzane przerwa powstała po treningu prowadzi do stygnięcia masy mięśniowej - tak przynajmniej pisą na łamach FLEX'a itp.

Uzyskasz wtedy najlepsze efekty !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 809 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9561
Najlepiej było by odrazu po treningu kiedy mięśnie są jeszcze rozgrzane.
Sam kiedyś trenowałem karate(oyama), rozciągałem się codziennie to po roku robiłem wszystkie szpagaty ale dotego najcięższgo(palce obu nóg w górze-nie pamiętam jak się nazywa) to musiałem się z pół godziny rozgrzać.

Mądry pracuje żeby żyć, głupi żyje żeby pracować.

Mądry pracuje, żeby żyć; głupi żyje, żeby pracować.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cze! Przecież nogi trenuję tylko 1x w tygodniu, no, a po innych treningach nóg za bardzo rozgrzanych nie mam. No i po pakerni mam z 10 minut drogi i 5 żarcia. Nie za dużo odstęou? Czy może nogi rozcziągac rano? Macie może jakieś skuteczne ćwiczenia na rozciąganie? No i prosiłbym o dokładne rozpisanie metody rozciągania najbardziej bezpiecznej (zapomniałem jak się nazywa chyba holistyczna?).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam !
Powiem tak, jak chcesz być dobrze rozciągnięty to nie wystarczy chwili poświęcić po siłowni. To musi z pół godzinki potrwać. I rzecz jasna musi być codziennie. W ten sposób można ładnie się rozciągnąć i nie trzeba wtedy spędzać dużo czasu na rozgrzewkę nóg.
Tak apropos, ten szpagat "z palcami do góry" to się nazywa poprzeczny, lub po prostu sznurek jak kto woli. I pozwolę się nie zgodzić że jest to najcięższy szpagat. Z mojego doświadczenia wynika że to mężczyźni mają właśnie z nim mniejsze problemy niż kobiety.
A jak się najlepiej rozciągać ? Według mnie każdy powinien opracować swój własny program, bo za duże są różnice w budowie ciała. Zasada jest jednak jedna - naciskaj do momentu aż poczujesz opór, wtedy odczekaj chwilę i postaraj się jeszcze odrobinę pogłębić. To daje najlepsze efekty. Ja powiedzmy, siadam sobie w rozkroku i pochylam ciało w kierunku podłogi i wytrzymuję tak parę minut. Proste ?

Pozdrawiam


Morris
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
mowil mi kiedys trener kadry olimpijskiej judokow, ze rozciaganie z poglebianiem wykroku, powinno trwac nie mniej niz minute, bo dopiero wtedy zaczynaja reagowac wiezadla i sciegna. Nalezy rozciagnac sie az do bolu i wytrwac w takiej pozycji ta minute. I robic to moze nie codziennie, ale co najmniej ze 2-3 razy na tydzien, zeby wiezadla nie wracaly do dawnego stanu

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ile powtórzeń?

Następny temat

!!!super-serie!!!

WHEY premium