SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiedy przestać dokładać kalorie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1671

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10577
Witam. Właśnie jestem w momencie przechodzenia z udanej redukcji na masę, która ma trwać minimum pół roku a nawet 8 miesięcy i nie chce się zalać (nie wchodzi to w grę w ogóle). Już prawie dobijam do swojego dziennego zapotrzebowania dokładając co tydzień te 200kcal i zastanawiam się kiedy przystopować. Bo może być tak, że zostawię powiedzmy 3800kcal i będę bardzo po mału rósł ale pytanie czy nawet widząc minimalne postępy nie lepiej dołożyć kolejne 200kcal i rosnąć szybciej? Co sądzicie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Dopóki rośniesz (obserwujesz obwody a masę ciała tylko dodatkowo, bo ona wyznacznikiem kompozycji sylwetki nie jest) nic nie zmieniasz. Jest stagnacja - dokładasz. Mięśnie rosną powoli - przyrost 1 kg miesiecznie to bardzo dużo i raczej tylko na początku, przy dobrej diecie treningu i predyspozycjach. Tu się nie da "szybciej"

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Przestawiaj dokładać kalorie wtedy gdy będziesz przybierał tylko w pasie a nie na innych obwodach.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Polecam nie kierować się czasem jako wyznacznikiem tego ile powinieneś budować. Zależne jest to od poziomu tkankii tłuszczowej. Nie licz na to, że zbudujesz same mięśnie. Cudów nieestety nie ma. Rośnie wszystko. Nie tylko mięśnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Termin ,,rosnąć'' ma szeroko pojęte znaczenie.
Główną ideą jest obserwowanie własnego ciała i empirycznie modyfikowanie ilość kalorii.

Oczywiście umiejętne zarządzanie swoją dietę nie sprowadza się jedynie do zwiększania energii .. gdyż jest to bardziej złożona sprawa. Trzeba wiedzieć jak rotować zarówno składnikami odżywczymi, makroskładnikami jak i kaloriami w trakcie budowy masy mięśniowej. Analizowanie umiejętnie swojego systemu żywienia pod wszelkimi kątami ma duże znaczenie w tej kwesti Jedno jest pewne, da się trzymać estetykę w miarę możliwości nawet na dodatnim bilansie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 45 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2912
Wolniej dokładaj kalorie skoro chcesz rozłożyć to sobie na 8 miesięcy a nie chcesz się zalać.. z tym całym "pakowaniem na siłowni" to jest tak, że im szybciej chcemy, tym gorzej nam to wyjdzie, nie spiesz się bo tylko zalejesz się tłuszczem, pzdr i udanej masy!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10577
Najlepszą opcją dla mnie byłoby rosnąć bez tłuszczu i nie musieć robić redukcji (nie mam zamiaru mieć poziomu tłuszczu na poziomie zawodów). Oczywiście nie chce rok w rok być 10kg cięższy i 5cm w łapie większy a przykładowo +3kg i np. +2cm w łapie (to tylko przykład bo oczywiście mowa o rozwoju całego ciała).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 45 Wiek 28 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2912
Mowa tutaj o lean gainie, ale wymagać będzie od Ciebie dużo większego skupienia na diecie niż podczas zwykłej masy a i tak.. nigdy nie budujemy tylko mięśni, bycie na surplusie kalorycznym będzie się wiązać z łapaniem fatu nawet jeśli w małych ilościach, ostateczna decyzja zależy oczywiście od Ciebie, fajnie, jakbyś wrzucił jakieś zdjęcie sylwetki.

PS: upierałbym się przy zredukowaniu bfu i dopiero rozpoczęciu masy mimo wszystko :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 567 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10577
Jestem właśnie po redukcji i widać już elegancko kratkę na brzuchu i nie ma opcji dalej wycinać bo nie chce i nie mam potrzeby. Będę dokłądam wolno kalorie i patrzył w lustro i na wagę i oceniał jak to się zmienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Powodzenia. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75806 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753540
Skup się więc na budowaniu masy mięśniowej. Jednak tak jak pisaliśmy, nie ma możliwości abyś budował same mięśnie. Jest to niestety niemożliwe.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa dla 18-latki

Wiecej