SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiedy co brac? z czym i czego unikac? bialko,carbo,bcaa,kreatyna

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6562

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 631
Witam
Mam kilka pytan odnosnie dawkowania powyzej wymienionych supli.
Mozne napisze jak ja to widze a Wy wyrazicie opinie.


Dzien teninku silowego (Pon,Sro,Pia)
Wstaje:
1. drink bialkowy + kreatyna mono 5g + spalacz(Man - Scorch)
2. godzine pozniej sniadanie
3. drugie sniadanie
4. 1 h przed treningiem: spalacz
5. bezposrednio przed treningiem: bcaa
6. bezposrednio po treningu: polowa porcji bcaa + carbo + kreatyna 5g, po 10/15 min drink bialkowy.
7. po okolo 40 min posilek potreningowy
8. po 2,5-3h kolacja glownie skladajaca sie z twarogu ze wzgledu na kazeine.

niestety nie mam mozliwosci jesc wiecej razy.
treuje okolo 17,30

Trenig aerobowy/interwalowy (wto,czwa,niedzi)

Wstaje:
1. drink bialkowy + kreatyna mono + spalacz(Man - Scorch)
2. godzine pozniej sniadanie + witaminki
3. drugie sniadanie
4. 1 h przed treningiem: spalacz
5. bezposrednio przed treningiem: bcaa
6. bezposrednio po treningu: polowa porcji bcaa, po 30-40 min drink bialkowy.
7. po okolo 40 min posilek potreningowy
8. po 2,5-3h kolacja glownie skladajaca sie z twarogu ze wzgledu na kazeine.

Mam jeszcze kilka pytan(moze niktore glupie )
1.czy np. pije bialko + kreatyne to pisza ze bialko trzeba wymieszac w 300ml wody i kreatyne w 200ml to moge to wymieszac razem ? jezeli tak to w 300 ml czy w 500?
2.to samo z carbo i bcaa

Jezlei chodzi o kreatyne to czytalem ze trzeba pic duzo wody nawet 4 litry dziennie,brac ja rano na pusty zeladek i odrazu po treningu.
Znalazlem cos o DextroJuce ale nie wiem co to jest i po co.
Czy musze wiedziec jeszcze cos o kreatynie aby zmaksymalizowac jej dzialanie i zminimalizowac straty?

pozdrawiam
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 586 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17277
Rzeczywiście te pierwsze dwa pytania tragedia, mieszasz sobie w dowolnej ilości wody, tak żeby się rozpuściło. Białko z wody jest niedobre według mnie i dużo lepiej smakuje połączenie z mlekiem. To samo odnosi się do carbo i bcaa
Kreatyne bierz standardowo 5g przed i 5g po treningu a DNT 5g styknie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Że carbo i bcaa z mlekiem mieszać ?

' Nie jesteśmy aniołami '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 631
ja mieszam wszystko z woda

Czekam az ktos sie wreszcie wypowie kto ma doswiadczenie bo pierwszy post nic nie wnosi nowego o czym bym nie wiedzial
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Możesz wszystko brać jak bierzesz, z tą uwagą , choć ja rano zamiast pić białka zjadłbym śniadanie.

Poza tym skoro - jak sam piszesz - znasz odpowiedź na pytanie, na które odpowiedzi Ci udzielił Dj_Kowal (dot. mieszania kreatyny i białka oraz ilosci wody) to po co je zadajesz ?

Nie musisz też jeść częściej niż jesz i nie musisz kolacji operać na twarogu - o ile oczywiście jesz go tylko ze względu na kazeinę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 631
co do mieszania to wiem ze ma sie rozpuscic. dlatego nic mi to nie dalo chodzilo mi konkretna odpowiedz czy mam sumowac ilosc plyny czy nie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
nie sumuj

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 83 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 631
ok
dzieki za odpowiedzi
temat do zamkniecia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siła

Następny temat

jakieś suple potrzebne do podbicia kcal w dni treningowe

WHEY premium