SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiełbasa domowa

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8589

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6505


Przepis znalazłam kiedyś w Internecie. W końcu wypróbowałam i śpieszę zamieścić go tutaj, bo w końcu sezon grillowy trwa :) Najpierw upewnijmy się że mamy maszynkę do mielenia mięsa z przystawką masarniczą. Jeśli tak, to do dzieła!

Potrzebne nam będą:
mięso - ja dałam 500g piersi z kury i 500g udźca indyczego
sól peklowa - 16g
125ml wody (na kilogram mięsa)
jelita (osłonki) - do kupienia w Tesco
przyprawy: pieprz biały, majeranek, czosnek granulowany, papryka słodka.

Mięso z udźca i ok 1/4 mięsa z piersi zmieliłam w maszynce przez najdrobniejsze sito. Resztę piersi pokroiłam w drobną kostkę. Mięso wymieszałam z peklosolą i wstawiłam na noc do lodówki.
Na drugi dzień wymieszałam dokładnie z zimną wodą i przyprawami i odstawiłam na 6 godzin.
Po tym czasie, wzięłam 1 jelito z opakowania, umyłam z soli, nadziałam na nasadkę masarską (czynność ta prowadzi do jednoznacznych skojarzeń :) ) i nadziewałam je mięsem formując kiełbaski. Wyszło mi ich 10.

Tym sposobem mamy kiełbasę białą surową.
Dla przedłużenia trwałości, przerwy między kiełbaskami zawiązałam nicią, odczekałam ok 4 godziny by masa mięsna dobrze osadziła się we flaku i sparzyłam 25 minut w gorącej wodzie. (Zaleca sie temp 70 stopni. Ja zagotowałam wodę, zestawiłam z gazu i włożyłam kiełbaski, przykryam i po 10 min włączyłam najmniejszy możliwy gaz na jeszcze 15 min). Mamy kiełbasę białą parzoną. Możemy ją też uwędzić jeśli ktoś ma warunki lub możliwość.

Polecam gorąco!

Całość składników z przepisu ma ok 1000kcal 200g białka, 20g tłuszczu i 0g węgli.
Jedna kiełbaska będzie miała więc 100kcal, 20g białka i 2g tłuszczu.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94427 Napisanych postów 364352 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668883
prosta matemetyka skoro 5 kg *210 gram białka daje nam 1050 gram białka
a gotowego produktu mamy nap 4 kg to dzielisz 1050 na 40 i masz na 100 gram kiełbasy 26 gram białka
1

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
taka kiełbasa smakuje najlepiej wędzona

wędzenie jest banalne a smakuje dużo lepiej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
super.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
matko
ludzie to maja pomyly i zaciecie

ale musze przyznac ze pomysl ciekawy

a Koniu forme szykuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 723
Wyglada fajnie...
A jak smak??

A ja znalazlem super zakaldy miesne robiace naturalna metoda kielbachy i szynki,
poprostu dak dobre ze palce lizac:)

Masz soga...

Pozdro
Maciej "Troll"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
ROBILEM NA SWIETA TYLKO WEDZILEM W SMAKU TO BARDZO DOBRE,NIE JAKIES SKLEPOWE GOWNO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6505
Dzięki. Planuję w przyszłości otworzyć taką właśnie wędzarnię i robić wędliny bez chemii z najlepszych surowców. Zgadzam się - nie ma porównania do sklepowych!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2413 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20417
Sory, że odświeżam ale mega polecam ten przepis! Dzisiaj próbowałem po prostu poezja :) mavika daj znać jak otworzysz sklep bo za dużo roboty z tymi kiełbasami ale warto ! :)

"Ten, kto nigdy nie upadł, nie wie, jak się podnieść" - Fedor Emelianenko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1434
A jak liczycie kalorycznosc i makro takich wyrobów? Kiełbasa po wędzeniu i gotowaniu traci ok 25-30% masy. Jak to sie ma to zawartości?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Liczy się wartości dla surowego mięsa, wystarczy całość podzielić na ilość kiełbasek.

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 172 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1434
Czyli jak wieprzowina szynka ma 21g białka, i wolowina udziec tez 21g Liczę dla 5kg wieprzowiny i 1kg wołowiny: (5kg*210g+1kg*210g)/ wagę gotowej kiełbasy?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłek potreningowy( banan)

Następny temat

Kawa aromatyzowana orzechowa

WHEY premium