SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 380709

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Znowu sobie pospałem. Smacznie i długo.
Plan na najbliższe miesiące.

Przerwa na przełomie miesięcy letnich wynika z faktu, że jadę na wycieczkę do Norwegii. Muszę odpocząć. Córa się nie popisała w szkole i nie będzie miała wakacji. A nie chcę faworyzować syna żeby nie kłócić rodzeństwa. Mam okazję pojechać to pojadę. Będzie dziwnie. Mam tylko śniadania - trzeba będzie nasuszyć mięsa i zrobić konserwy ze smalcem Będzie lekka ketoza, jak u Nomada w podróży. Zdarza się.
Zawsze ciągnęło mnie raczej na północ niż na południe. Wolę surowy klimat niż południowy żar. Mięso, góry, czysta woda. Szkoda tylko, że autokarem i za rączkę z przewodnikiem. Wolałbym namiot i kajak. Zrobię zwiad i będę wiedział jak to wygląda w bezpośrednim starciu.
Mogę zabrać tylko 20 kg bagażu. Hmmm... Odważnik 16 kg i 4 kg ubrań. Do tego w podręczny 5 kg suszonej wołowiny i kabanosów Będę żył Żartuję. Nie biorę odważnika. Biorę buty do biegania, dwie zmiany lekkich ciuchów i rękawiczki do pompek i dźwigania kamieni itp. Nie chcę sobie niczego udowadniać, ale mam ochotę skoczyć w krajobraz inny niż atrakcje turystyczne widziane z okna autokaru. Nie mam w planach obżarstwa, wódki i innych atutów "porządnego wypoczynku". Nie chciałbym jednak całkowicie wypaść z obiegu. No i jakbym nie pobiegał/pochodził w takich krajobrazach, to byłbym chory. Tak myślę. Może też być tak, jak w piosence o Krakowiaczku: "Szabla zardzewiała, wojny nie widziała." Nie napinam się. Urlop to urlop.

Chciałem dzisiaj opłacić resztę rachunków czerwcowych i ewentualnie zrobić przelew za obóz z CKB. Na szczęście serwis bank nieczynny. Na szczęście, bo znalazłem inny obóz HS. Organizowany przez Mirka Jurczaka z CKB Wschód, na Mazurach. Miałbym bliżej i... 200 zł taniej. Hm... Fajnie byłoby wymienić kilka słów z Darkiem W., Zuzkami, Anglelikami, podpytać o Justa's Singles i inne akcje, ale pieniądz to pieniądz. No i do Bielska Podlaskiego mam bliżej niż w Zielonogórskie - gdybym nawiązał jakieś kontakty, to może bym czasem tam wpadł nawet.

Zobaczy się. Jak uruchomią bank, a ja zwindykuję skutecznie swoją dłużniczkę. I jeszcze mi się wyjazd trafił do Zakopanego. Integracyjny. Szlag by to trafił. Pojadę. Pocierpię.

A tak ogólnie to trzeba trzymać fason i nie rozdrabniać się na pierdółki. Filozofia jest jedna i niepodważalna:
1. robić i wiedzieć swoje, samemu i dla siebie
2. jak szukasz rozrywki, to idź do kina, a nie na trening
3. jeżeli trening ma leczyć kompleksy, to taniej i bezpieczniej będzie poszukać dobrego psychologa

I będę czasem "filozofował" Oderwanie ducha od ciała zawsze kończy się katastrofą

Słowo na niedzielę od św. Tomasza z Akwinu.
św. Tomasz z Akwinu
Panie, Ty wiesz lepiej, aniżeli ja sam,
że się starzeję i pewnego dnia będę stary.

Zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania,
że muszę coś powiedzieć na każdy temat
i przy każdej okazji.

Odbierz mi chęć prostowania każdemu jego ścieżek.

Uczyń mnie poważnym, lecz nie ponurym;
czynnym lecz nie narzucającym się.

Szkoda mi nie spożytkować wielkich zasobów mądrości,
jakie posiadam, ale Ty Panie wiesz, że chciałbym
zachować do końca paru przyjaciół.

Wyzwól mój umysł od nie kończącego się brnięcia
w szczegóły i daj mi skrzydeł, bym w lot
przechodził do rzeczy.

Zamknij mi usta w przedmiocie mych niedomagań i
cierpień w miarę jak ich przybywa a chęć wyliczania
ich staje się z upływem lat coraz słodsza.

Nie proszę o łaskę rozkoszowania się opowieściami o
cudzych cierpieniach, ale daj mi cierpliwość
wysłuchania ich.

Nie śmiem Cię prosić o lepszą pamięć, ale proszę
Cię o większa pokorę i mniej niezachwianą pewność,
gdy moje wspomnienia wydają się sprzeczne z cudzymi.

Użycz mi chwalebnego poczucia,
że czasami mogę się mylić.

Zachowaj mnie miłym dla ludzi,
choć z niektórymi z nich doprawdy trudno wytrzymać.

Nie chcę być świętym, ale zgryźliwi starcy;
to jeden ze szczytów osiągnięć szatana.

Daj mi zdolność dostrzegania dobrych rzeczy w
nieoczekiwanych miejscach i niespodziewanych zalet
w ludziach; daj mi Panie łaskę mówienia im o tym.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
Cora jak sie w szkole nie popisala to zabierz do buedronki i na glos przy kasie do niej powiedz: widzisz? Jak nie bedziesz sie uczyc to skonczysz jak ta pani. Musisz to powiedziec tsk zeby sklepowa na oczach corki sie poplakala. Efekt morowany
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 551 Wiek 50 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26561
Wiesz co, z odważnikiem przemyśl :)
Podobnież prawie w każdej dziurze jest otwarta siłownia.
Norwegii zazdroszczę, z pewnością tam trafię, mam nadzieję że nie w zorganizowanej wycieczce.
Chłonę opisy turystyczne stamtąd. Ryzyko to niepewna pogoda, niedogodność-spore ceny. Ale pojadę.

Nie wiem skąd u niektórych taka pogarda do ludzi pracujących na takich stanowiskach jak ta przysłowiowa pani w Biedronce.






Zmieniony przez - heinz w dniu 2015-06-14 13:30:13
2

03.05.2016 I KRS Formoza Ultramaraton Kaszubski 46.3 km [5:20:15]
13.08.2016 Gorce Ultra-Trail 43 km [6:36:50]
18.02.2017 Trójmiejski Ultra Track 65 km [8:53:13]
22.04.2017 II KRS Formoza Ultramaraton Kaszubski 46.3 km [5:10:27] "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Córa zmądrzeje. Ja w jej wieku... Lepiej nie mówić Zresztą babcia ją uświadomiła, że jakbym kiedyś mówił "Ja w twoim wieku...", to ma to traktować z rezerwą
Wożę ją pod fermę pieczarek i pokazuję przyszłe miejsce pracy (około 5 zł/h - umowa zlecenie). W tym roku wybiera się na zbieranie malin i borówek w wakacje. Niech zazna smaku tej pracy.
Nie mam zamiaru znęcać się nad jakimiś biednymi kasjerkami Pierwszą pracę w życiu dostałem w agencji ochrony i wiem jaki to miodek. Ja - gość na piątym roku studiów - musiałem być pokorny i grzeczny dla jakichś bananowych młodzieńców i dziewczątek, które przychodziły do biblioteki (tam pracowałem) dla lansu i żeby zatkać gęby starym. Byłem dla nich pachołem i tępakiem, któremu w życiu się nie poukładało i w desperacji został umundurowanym cieciem. Przepracowałem tam niecały miesiąc, bo gwałtownie potrzebowałem kasy i poszedłem w inne biznesy. Wspominam jednak tę robotę z jakimś sentymentem. Gdybym dzisiaj musiał w ten sposób zarabiać na życie, to wiedziałbym z czym to jeść. Całe noce wolnego czasu Jedyny problem to tępi zwierzchnicy i to ci najniższego szczebla. Tzw. inspektorzy, którzy mieli za zadanie objechać posterunki i urwać premię za byle g****.
Pracowałem jako pomocnik pomocnika grabarza, pomocnik murarza, robotnik w cegielni, malarz, elektryk i uważam te doświadczenia za bardzo cenne. A w mojej Biedronce pracuje na kasie koleś, którego widuję biegającego albo na solidnym rowerze szosowym, w stroju, kasku itp. Chyba chłopak ma zajawkę na tri. Koło siłki stadionowej też go widuję. Posada to tylko rozdanie kart. Czasami jedno z wielu

A Norwegia chodziła za mną od kilku lat.
3

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Gratuluję planów wakacyjnych - skandynawski klimat mi również bardzo leży, również w muzyce, Kocham takich wykonawców, jak Lars Danielsson, Tord Gustavsen, E.S.T - bardzo przestrzenny jazz, piękny.

Co do założenia 3 Twojej filozofii:

3. jeżeli trening ma leczyć kompleksy, to taniej i bezpieczniej będzie poszukać dobrego psychologa

to na pewno bezpieczniej, ale czy taniej? Nie wiem. Dla przykładu: terapia psychoanalityczna - 3 sesje w tygodniu - rocznie wychodzi to około 13 tysięcy, a kilka lat trzeba pochodzić, żeby to miało sens. Mówimy oczywiście o głębokiej przemianie osobowości, nie o jakiś współczesnych sztuczkach, drogach na skróty, obietnicach bez pokrycia składanych przez niedouczonych psychologów / terapeutów bez własnej analizy. Ta droga może tylko zaszkodzić na dłuższą metę… Oczywiście, można próbować innych podejść, ale nie znam nic uczciwego w tej dziedzinie co trwa krótko.

Powodzenia :)
1

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
A co do muzyki skandynawskiej jeszcze - np. to:


This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Na NFZ też zawsze można spróbować No i psycholog nie złamie Ci kręgosłupa. A jakbyś tak policzył wszystkie wydatki na buty, stroje, odważniki, karnety, sztangi...? Może by się dało zatrudnić jakiegoś psychologa-amatora? Psycholożkę! Zza wschodniej granicy?

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
MaGor
Psycholożkę! Zza wschodniej granicy?


To by się działo:) Przeniesienie erotyczne jak nic od samego początku

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
@Magor-Może by się dało zatrudnić jakiegoś psychologa-amatora? Psycholożkę! Zza wschodniej granicy?


Tak do tego wymiary 90-60-90 z odważnikiem kulowym u boku. I takiej aparycji



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 109 Napisanych postów 3897 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 76176
Miałem ostatnio rozmowę z żoną w sprawie edukacji syna. Uważam, że jej planowanie młodemu życia (już teraz w wieku 7 lat) zakrawa o obsesje. Nie mam zamiaru uczyć się za młodego (z młodym) i biegać z nim na 15 kółek zainteresowania, z których pewnie nic sensownego nie wyjdzie (jedyne w co się angazuję to zajęcia Judo... ). Wokół siebie widzę wielu dobrze zarabiających specjalistów po zawodówce (np. w budownictwie) i całą masę osób z wyższym wykształceniem (zdewaluowanym strasznie), która ma problemy z pracą. Ważne, żeby robić co się lubi i być w tym dobrym... truizm, ale słuszny .

W Norwegii byłem raz i mi się nie podobało (byłem w listopadzie.... dzień trwał chyba 4h ... teraz jest inaczej). Oslo trochę znam z książek Jo Nesbo...

Podsumowanie I fazy redukcji: http://www.sfd.pl/Redukcja_ze_105kg__podsumowanie_str._170-t966196-s170.html
Rekordy osobiste w Tri:
1/8 IM: 1h23’30’’: Pszczyna 2014 // 1/4 IM: 2h28’59’’: Radłów 17/07/2016 // 1/2 IM: 4h59'40'Lisbon 2018: IM Kopenhagen 2017: 11h48'
Dystans Olimpijski: 2h32'04’’: 5150 Warszawa 11/06/2017

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosba o ocene

Następny temat

Dieta+trening na redukcję tkanki tłuszczowej

Wiecej