SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ketoza

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8999

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1433 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23405
Czesc,
Mam pytanie zwiazane z ketoza. Stosuje diete ckd z ladowaniem weglowodanami raz w tygodniu. W zwiazku z dobrym samopoczuciem zastanawialem sie nad przedluzeniem okresu bez wegli do dwoch tygodni. I tu pytanie, czy przebywanie w stanie ketozy ponad 10 dni moze byc szkodliwe? Jaki maksymalny okres ketozy uznajecie za bezpieczny ?



Pozdro
Ted
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Podwyzszony poziom cial ketonowych zwiazany z glodem nie jest niebezpieczny, co innego z taka sama sytuacja w cukrzycy...
Mozesz zwiekszyc okres bez weglowodanow do dwoch tygodni (juz ze 3 m-ce sie tak mecze i nic mi nie jest)

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1433 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23405
Krates dzieki za info. Poza tym milo slyszec ze nie tylko ja tak sie mecze W dziale odzywianie zadalem to pytanie i otrzymalem odpowiedz od krasnall-a (m.in.) zeby wziasc pod uwage ze ciala ketonowe sa bardzo szkodliwe dla nerek. Czy moglbys cos o tym powiedziec, w jakim okresie, w jakim stopniu i czy wogole uszkadzaja nerki?
Przy okazji jeszcze jedno, pomyslalem zeby przyspieszyc proces przejscia do ketozy (po ladowaniu ww) poprzez uzycie np. Metforminu (zazywajac tylko przez jedna dobe, zaraz po zakonczeniu ladowania). Co wy na to ? Zaznaczam ze nie mam cukrzycy i ogolnie jestem zdrowy.


Pozdro
Ted
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
To glukoza jest szkodliwa dla nerek, oczywiscie w nadmiarze. Ketoza jest szkodliwa przez to, ze obniza pH. Trzy ciala ketonowe to: acetooctan, beta-hydroksymaslan i aceton. Te dwa pierwsze obnizaja pH, przez co moga wywolywac spiaczke kwasicza, ale to w cukrzycy. W glodzie raczej do takich stanow nie dochodzi, zwlaszcza w tak ograniczonym glodzeniu sie.
Metformaxu Ci nie polecam, a nawet wiecej - odradzam. Nie osiagniesz przez to zbyt szybkiego wzrostu cial ketonowych, a dodatkowo mozesz sobie zaszkodzic wywolujac hipoglikemie, a to bardzo niebezpieczny stan.

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1433 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23405
Krates, ten preparat nazywa sie Metformin (metformini hydrochloridum) i nie wiem czy to jest to samo co Metformix o ktorym piszesz (prosze Cie sprawdz). We wskazaniach pisze ze stosuje sie go przy cukrzycy typu II w przypadkach gdy wlasciwego stezenia glukozy nie mozna uzyskac poprzez diete i wisilek fizyczny. Zwykle stosowany jest 2xdzienie po jednej tabletce i ja zastanawialem sie nad stosowaniem go w taki sposob lecz tylko jeden dzien w tygodniu (na noc po ladowaniu ww i rano nastepnego dnia). Czy taka dawka moze wpedzic mnie w hipoglikemie ?
Dziekuje za cenne informacje (sog dla Ciebie)


Pozdro
Ted
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Jest to ten sam preparat, ale najczesciej uzywany w Polsce jest Metformax. Naprawde nie ryzykowalbym z takimi lekami, bo moze sie to zle skonczyc. Najlepiej robic wszystko naturalnie.

pozdrawiam
krates
1

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Poza tym tak jak mowilem, jedna dawka nie spowoduje zwiekszenia stezenia cial ketonowych we krwi. Trwa to troche dluzej i nie dosc ze Metformina bedzie nieskuteczna, to jeszcze do tego niebezpieczna.

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1433 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23405
Czy nie ma bezposredniego zwiazku z poziomem glukozy i czasem wejscia w ketoze? Ja wchodze w ketoze gdy na glukometrze mam 65-70 jednostek.
Tak czy inaczej, na razie ogranicze przyspieszacze do kardio i herbatki Diabetovit



Pozdro
Ted
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
A skad wiuesz, ze wchodzisz w ketoze jak to nazywasz

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1433 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23405
Paski Keto-Diastix mierza m.in. ilosc cial ketonowych w moczu. Wartosc "trace" uznaje za poczatek ketozy.


Pozdro
Ted
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krates ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 1331 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15055
Zupelnie nie znam tych testow, mierza poziom zwiazkow ketonowych w moczu czy krwi?

pozdrawiam
krates

"Niemoc to piekło, moc to naiwność"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ABGIMNIC

Następny temat

Zawroty glowy

WHEY premium