SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kelton ławka wielofunkcyjna Tryton

temat działu:

Usuniete tematy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2929

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
Ławka wielofunkcyjna TRYTON.




http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/3/33

SPIS TREŚCI:
1. Wstęp
2. Ogółem o samym zamówieniu
3. Jak to wyglądało na początku
4. Ocena elementów metolowych/profilu/spawów etc.
5. Ocena tapicerki
6. Wszystko jeśli chodzi o montaż
7. Jak się ćwiczy?
8. Podsumowanie



1. Wstęp
Witam, niedawno zakupiłem ławkę Tryton w sklepie internetowym firmy KELTON. Pragnę przedstawić wam recenzję tego sprzętu w moim wykonaniu. Recenzja powstaje głównie z myślą załapania jakiegoś rabatu w konkursie, ale będzie to opinia w całości przedstawiająca autentyczny sprzęt. Na pewno nie będzie to bajka pt. "Kelton... i nie ważna reszta". Zapraszam.

2. Ogółem o samym zamówieniu
Normalnie rewelacja . Przez całe zamówienie prowadził mnie asystent zamówień. Byłem na bieżąco, wiedziałem czy kasa doszła, czy wysłana i gdzie jest. Kurier też coś wspaniałego. Rano sms że dzisiaj paczka będzie a po około 1h kurier złapał mnie wychodzącego z domu. normalnie w ostatniej chwili. teraz żałuję że nie miałem żadnej kaski to bym go może trochę uszczęśliwił xD Kasa przesłana w piątek a paczka już we wtorek rano.

Ogółem 10/10

3. Jak to wyglądało na początku


kilka fotek:









ogólnie w paczce wszystko latało i na dodatek była ona porwana poprzez wbijający się w dyktę profil. Fakt że wszystko było opakowane w stretch oraz gąbkę jakąś i nie było żadnych śladów zarysowań- czyli najważniejsze.

ogółem: 5/10

4. Ocena elementów metolowych/profilu/spawów etc.

Sam profil: prawidłowy. Przecież kelton tego nie robi to nie będę oceniał. Fakt że wybrali odpowiedni.
Konstrukcja: jak się ćwiczy to nic nie rusza się na boki czy przód/tył. ale jak stoi luzem to nie jest idealnie dopasowana do podłogi. tak jak krzesło z jedną nogą krótszą. ale to akurat żaden problem- dywanik, albo kawałek wykładziny pod ławkę i śmiga
Spawy: ogólnie ok. grube- chyba nawet za grube. ale zespawanie konstrukcji... popatrzcie na to:




krzywo zespawane. co powoduje że na ostatnim (najbardziej pionowym ustawieniu) ustawieniu profil nie wchodzi naturalnie w "gniazdo".Nie chodzi o to że nie wchodzi w środek- po prostu nie wchodzi co widać na fotce. Trzeba użyć niewiele siły- ale mimo to powinno być to zrobione równo.



trzeba po prostu ręcznie naginać. A powinno być zmieniane na luziku. Po ręcznym nastawieniu:



tak nastawiać trzeba za każdym razem kiedy chce się nastawić na najbardziej pionową pozycję. na innych: jest spoko


Poza tym wszystko inne jest ok.

ogółem: 6/10


5. Ocena tapicerki

Jak to zobaczyłem to się aż zastanowiłem że dałem za tą ławkę 280 zł (razem z przesyłką). Gąbka dość cienka. Zszycie też średnio eleganckie jak na taki sprzęt. Materiał wierzchni też taki sobie- proponowałbym coś mocniejszego. Ale ćwicząc jest ok, a to najważniejsze. Tapicerka wraca po kilku sekundach do stanu sprzed użytkowania, więc nie pozostają wgniecenia itp. bynajmniej narazie.




Jak widać siedzenie jest zrobione nie w kształcie kwadratu/prostokąta lecz sześciokąta. Ścięcie w miejscach na uda jest bardzo dobrym rozwiązaniem- siedzisko nie ma prawa się złamać w tym miejscu. W mojej poprzedniej ławce był właśnie a'la kwadrat i pod wpływem działających sił dykta wewnątrz siedziska nadłamała się. Także tutaj ogromny plus!

ogółem: 7/10

6. Montaż
Poskladanie wszystkiego do kupy było na pierwszy rzut oka banalne. Tak naprawdę było średnio trudne.
Aby włożyć przednią nogę w profil od reszty ławki potrzebowałem trochę drewna...



ale poszło spoko.

kłopotu sprawiły również wkręty, którymi przymocowane są siedzisko i oparcie.



Dałem sobie szybko radę- wystarczył po prostu prosty sposób. Najpierw nożem nakłuwałem lekką dziurkę w wyznaczonym miejscu a potem śrubokrtem- i gładko poszło.

Kolejnym elementem, który potrzebował odrobiny uwagi były zaślepki. Trzeba było bardzo uważać żeby ich źle nie włożyć i przez to nie zniszczyć. Niestety nie udało mi się ze wszystkimi i niektóre się powykrzywiały i nie weszły na swoje miejsce- szczególnie te małe.
Jak tu:




Cały profil łączą w całość i zapewniają brak luzu, 3 śruby.
Takie jak te 2 z przodu:




Przy montażu oparć najpierw należy sprawdzić ich wzajemne ułożenie we wszystkich kątach aby nie kolidowały ze sobą.
Efekt dla kąta ~90 stopni:




Ogółem: 8/10

7. Jak się ćwiczy?

Narazie bardzo dobrze.

Ogółem: 9/10

8. Podsumowanie


Wszystko opisałem już wyżej.









REASUMUJĄC: 7,5/10





Zmieniony przez - TOYSY w dniu 2009-03-30 18:16:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 494
Ogólnie fajna recenzja.....podoba mi się pomysł z tym filmikiem....mogłeś trochę bardziej rozwinąć ten pomysł nie tylko o tapicerce ale np o jakiś ćwiczeniach.....ale wiem ze to nie jest takie proste.....sog dla ciebie za recenzje i życzę wygrania głównej nagrody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
dzieki

mam filmik nagrany na którym widać konstrukcję lawki z każdej strony- ale na YT się nie chce wgrać

jeden wlazł a na ym drugim wywala że błąd... jeśli Kelton się zgodzi to mogę przesłać na e-maila albo coś.

miałem jeszcze próbować i edytować potem posta ale już się wpisałeś

miałem też pomysł żeby postawić ławkę i ***ną# ją ciężarówką- ale pomyślałem sobie że mi ciężarówki szkoda

Zmieniony przez - TOYSY w dniu 2009-03-30 21:51:37

Zmieniony przez - TOYSY w dniu 2009-03-30 21:52:22

edit:
a co do tego że życzysz mi głównej nagrody to dzięki
ale myślę że za wcześnie wstawiłem i inni pewnie to wykorzystają- ale co tam. ważne że komuś innemu pomoże ona (recenzja) w zakupie/montażu tej ławki.


mam jeszcze porecz HD1 keltona, ale nie mam fotek bo kupowałem w wakacje... więc recenzja nie byłaby pelna.

Zmieniony przez - TOYSY w dniu 2009-03-30 22:26:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 494
Oglądałem resztę twoich filmików....widzę ze niezłe koksujesz100kg na klatę na biceps 49
Ile już czasu trenujesz....no i jakie odzywki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
to 49 to widzisz jakie... tylko na pompę i dociągnięcie na biceps
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 494
No ale mimo wszystko...a jaki masz staż treningowy??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
jakby zliczyć prawidłowe okresy treningowe (odjąć przerwy i początkowe machanie na ślepo i bez pojęcia) to wychodzi około 13-14 miesięcy

a pierwszy raz sztangi dotknąłem w 2006 r
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 18013 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 267031
TOYSY bardzo fajna recenzja, mam w glowie podobną ulozoną, ale zobaczycie sami
Pozdrawiam i oczywiscie leci SOG.

Siłownia - http://www.sfd.pl/t878173.html
CrossFit dla początkujących - http://www.sfd.pl/t865734.html

"Wpadłeś kibicować, czy może na randkę w ciemno/albo dopingujesz albo nie wpadaj z panienką/masz ją, ja wiem to, prawie jak Lech fajna/pamiętaj, że Kocioł, to nie park ani kawiarnia”

Znów ten sam banał: sterydy, kaftan, ojej...
Tylko dlatego, że macham sztangą, ty się machnij joy'em.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4692 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22077
oj tam nie muszę wygrać bo już wygrałem

15%

wyszło jakieś 36 zł - będzie na dietkę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 494
No GRATULUJE WYGRANEJMój staż treningowy jak narzazie miesiąc....No ale narzazie nie jest źle już 60kg na klate
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 130 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 633
TOYSY: gratuluje ciekawej recenzji

Serdecznie pozdrawiam,
Marzena z Kelton
Nowy temat Temat Zamknięty
Następny temat

Gryf 180cm?

Wiecej