sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Ladies SFD

Dodaj odpowiedź

Kebula w remoncie part 2

Wysłana -
Postanowiłam wrócic do działu Lejdis, gdyż jednak bardziej odpowiada mi tutejszy klimat, chociaż czasem, jak to baby, lubimy sie pożreć

wczoraj w pięknym stylu stuknęło mi ćwierćwiecze, tak więc czas na to, zeby coś zrobić ze swoim zyciem i zdrowiem.
Jak większość z Was wie, męczę się ze swoją zachwianą równowagą hormonalną. dopadła mnie triada atletki przy trenonwaniu 4 razy w tygodniu...brawo ja,
oprócz tego wita niedoczynność tarczycy regulowana novothyralem, także się czuję naprawdę dobrze, no ale wiadomo, to nie to, co powinno być. aha, no i jeszcze w krzywej glikemicznej wyszła mi hipoglikemia reaktywna, więc...w zdrowym ciele zdrowy duch

a tak poważnie, na najbliższy okres ustaliłam sobie parę celi, ale chyba nieco wzajemnie się wykluczające, bo chciałabym nieco zredukować no i poprawić stan zdrowia. ale redukcja na spokojnie, bez ciśnienia, jak nie wyjdzie to trudno, nie będę cięła kalorii aż do świąt, czyli bede sie trzymała 2000 kcal z ORIENTACYJNYM rozkładem btw 120/70/220 przy czym tych wegli z reguły wychodzi mniej, kosztem białka. ale sie staram:P

w lekami to nadal biorę novothyral w dawce 75. wg tsh już jestem w mocnej nadczynności, ale konwersja jest wciąż słaba i nie mam pomysłu jak ją poprawić. tak więc, dodatkowo zastosuje suplementację:

- b-complex
-magnez
-ashwagandha
-wit.c (jak mi się przypomni)
-maca
- zioła podnoszące poziom estrogenu (czystek, lukrecja, krwawnik, pokrzywa itp)
-kelp

co do farmakologii to chyba podejmę decyzję o htz, zobaczymy, co powie lekarz bo ide w czwartek. biorę teżpod uwage dietoterapie, ale nie wiem, czy mnie stać na te wszystkie badania i opiekuna....na razie z dietoterapeutycznych zalecen wywalilam gluten (dzis koncze płatki owsiane), goitrogeny (buuuuuuuuuuuuuuuu) i nabiał (ale tu się właściwie waham, bo nabiał nie jest zalecany ze względu na dużą ilość estrogenów, co u mie by się naprawdę przydało).

no, także tak to wygląda
w kwestii trenigu to ułozylam dosyć ciekawy 4 dniowy plan, wiec bede sie go na razie trzymać, zwłaszcza, ze sezon na łyżwy się kończy, ale tu też mam wrażenie, że 4 dni to za dużo. po prostu nie dane mi trenowanie i chyba muszę się z tym pogodzić

tak więc, podsumowując, czeka mnie dużo pracy, trzymajcie kciuki!

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
To Ty się z jakimiś dziewczynami z działu pożarłaś?? A ja myślałem, że wyemigrowałaś bo ja jestem takim strasznym tyranem co się znęca nad forumowiczkami, banuje za nic, dręczy i prześladuje niewinne. No ale nic - witaj znowu. Będę zaglądał.
Wysłana -
oj Night, Ty tyranem? przecież Ty jesteś łagodny jak baranek i do tego bardzo pomocny
hm...może źle to ujęłam. Jako tako z nikim sie nie pokłóciłam, ale byl taki okres, gdzie znów doszło do jakichś zgrzytów i po prostu nie chcialam w tym brac udział. ale już nawet nie pamiętam co to było, także to chyba nie jest istotne
zaglądaj, zaglądaj. i podpowiadaj, bo czeka mnie niedługo nielada challenge w ułożeniu 3 dniowego fbw

Zmieniony przez - kebula w dniu 2017-02-28 10:41:47
Wysłana -
Jest i kebula
tylko wypiski rób na bieżąco bo będzie bacik
Wysłana -
FBW to wdzięczny temat. A jak dla Ciebie to można strzelić ze 3 wersje żeby kompleksowo poćwiczyć.
Wysłana -
jasne,w zasadzie nie wyobrażam sobie ćwiczyć tylko na schemacie a/b. teraz mam 4 różne wersje i za radą Huberta wygląda to na razie tak:

1a. Siad 4x6-8
1b. Wyciskanie hantli 4x12
2a. Mc sumo 4x12-15
2b. Wznosy bokiem4x12-15
3a. Bułgar 3x12-15
3b. Face pull 3x12-15
4. swing

1a. MC 4x6-8
1b Sciąganie drążka do klaty 4x12-15
2a. Good morning 4x12-15
2b. pływak 4x12-15
3a. uginanie nóg 3x12-15
3b. bradford press3x12-15
4. brzuch

1a. ohp 4x6-8
1b. KB sumo squat 4x12-15
2a. pompeczka 4xmax
2b. pull through 4x12-15
3a. bb row 3x12-15
3b. odwodzenie z gumą2x12-15 na nózie
4. reverse hip extensions

1a. chin up 4x8
1b. RDL 4x12-15
2a. wiosłownie hantlą/na wyciągu 4x12-15
2b. HT 4x12-15
3a. Pompki na poręczach 3xmax
3b. Single leg rdl 3x12
4. brzuch
z tym, że 4 treningi to dla mojego organizmu chyba za dużo. w marcu jeszcze tak poćwicze, ale jak nie będę miesiączkowac to wracam do 3 dniowego schematu.
Wysłana -
Zawzięłaś się na barki czy co?? Ja bym wszystkich planów nie robił łącząc ćwiczenia - ale to moje zdanie.
Wysłana -
Powodzenia
Wysłana -
Miss, liczę na bacik własnie od Ciebie
Ev, dzieki
Night, nie ma tego na barki aż tak dużo chociaż...no barki i pośladki to priorytet, chyba jak u każdej z nas. superserie doradził mi Hubert, bo dzięki temu trening jest krótszy, nie jest tak obciążający dla nadnerczy (chociaż w tym w zasadzie nie mam problemu), co korzystnie wpływa na tarczycę. i mnie to przekonuje. a czemu nie jesteś zwolennikiem takich połączeń?
Wysłana -
Ogólnie takie połączenia są ok - nic do tego nie mam. Na redukcji super sprawa. Jak komuś zależy na krótkich i zwięzłych treningach - też. Może nadnerczy nie przeciąża (nie wiem nie znam takich badań) - ale już układ nerwowy jak najbardziej. Poza tym zawsze w ćwiczeniu wykonywanym jako drugie się zwiększa ryzyko że zmęczenie spowoduje jakieś techniczne niedociągnięcia i może być problem. W ćwiczeniu wykonywanym jako drugie ciężko o progres, ciężko o optymalne stymulowanie partii ciężarem. U mnie przy 4 sesjach w tygodniu - zostałyby max 2 w takich łączonym schemacie i to nie dłużej niż 6-8 tygodni. Takie są moje doświadczenia realne - ktoś inny może mieć oczywiście inne. do celu prowadzi wiele dróg i trzeba o tym zawsze pamiętać.
Wysłana -
aha, rozumiem no ułożylam taki plan na podstawie innych wskazówek, a to, co piszesz też ma ręce i nogi . jak żyć?.
Strona 1 z 41
Dodaj odpowiedź