SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kebula w remoncie part 2

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 87223

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
Postanowiłam wrócic do działu Lejdis, gdyż jednak bardziej odpowiada mi tutejszy klimat, chociaż czasem, jak to baby, lubimy sie pożreć

wczoraj w pięknym stylu stuknęło mi ćwierćwiecze, tak więc czas na to, zeby coś zrobić ze swoim zyciem i zdrowiem.
Jak większość z Was wie, męczę się ze swoją zachwianą równowagą hormonalną. dopadła mnie triada atletki przy trenonwaniu 4 razy w tygodniu...brawo ja,
oprócz tego wita niedoczynność tarczycy regulowana novothyralem, także się czuję naprawdę dobrze, no ale wiadomo, to nie to, co powinno być. aha, no i jeszcze w krzywej glikemicznej wyszła mi hipoglikemia reaktywna, więc...w zdrowym ciele zdrowy duch

a tak poważnie, na najbliższy okres ustaliłam sobie parę celi, ale chyba nieco wzajemnie się wykluczające, bo chciałabym nieco zredukować no i poprawić stan zdrowia. ale redukcja na spokojnie, bez ciśnienia, jak nie wyjdzie to trudno, nie będę cięła kalorii aż do świąt, czyli bede sie trzymała 2000 kcal z ORIENTACYJNYM rozkładem btw 120/70/220 przy czym tych wegli z reguły wychodzi mniej, kosztem białka. ale sie staram:P

w lekami to nadal biorę novothyral w dawce 75. wg tsh już jestem w mocnej nadczynności, ale konwersja jest wciąż słaba i nie mam pomysłu jak ją poprawić. tak więc, dodatkowo zastosuje suplementację:

- b-complex
-magnez
-ashwagandha
-wit.c (jak mi się przypomni)
-maca
- zioła podnoszące poziom estrogenu (czystek, lukrecja, krwawnik, pokrzywa itp)
-kelp

co do farmakologii to chyba podejmę decyzję o htz, zobaczymy, co powie lekarz bo ide w czwartek. biorę teżpod uwage dietoterapie, ale nie wiem, czy mnie stać na te wszystkie badania i opiekuna....na razie z dietoterapeutycznych zalecen wywalilam gluten (dzis koncze płatki owsiane), goitrogeny (buuuuuuuuuuuuuuuu) i nabiał (ale tu się właściwie waham, bo nabiał nie jest zalecany ze względu na dużą ilość estrogenów, co u mie by się naprawdę przydało).

no, także tak to wygląda
w kwestii trenigu to ułozylam dosyć ciekawy 4 dniowy plan, wiec bede sie go na razie trzymać, zwłaszcza, ze sezon na łyżwy się kończy, ale tu też mam wrażenie, że 4 dni to za dużo. po prostu nie dane mi trenowanie i chyba muszę się z tym pogodzić

tak więc, podsumowując, czeka mnie dużo pracy, trzymajcie kciuki!
2

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Ania nie marudź ciesz się życiem, zdrowiem. 30kg nadwagi nie masz, nie pali Ci się z żadnym terminem. Jesteś młoda, zdolna, sprawna - baw się treningami :*
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
To Ty się z jakimiś dziewczynami z działu pożarłaś?? A ja myślałem, że wyemigrowałaś bo ja jestem takim strasznym tyranem co się znęca nad forumowiczkami, banuje za nic, dręczy i prześladuje niewinne. No ale nic - witaj znowu. Będę zaglądał.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
oj Night, Ty tyranem? przecież Ty jesteś łagodny jak baranek i do tego bardzo pomocny
hm...może źle to ujęłam. Jako tako z nikim sie nie pokłóciłam, ale byl taki okres, gdzie znów doszło do jakichś zgrzytów i po prostu nie chcialam w tym brac udział. ale już nawet nie pamiętam co to było, także to chyba nie jest istotne
zaglądaj, zaglądaj. i podpowiadaj, bo czeka mnie niedługo nielada challenge w ułożeniu 3 dniowego fbw


Zmieniony przez - kebula w dniu 2017-02-28 10:41:47

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10060 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214361
Jest i kebula
tylko wypiski rób na bieżąco bo będzie bacik

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
FBW to wdzięczny temat. A jak dla Ciebie to można strzelić ze 3 wersje żeby kompleksowo poćwiczyć.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
jasne,w zasadzie nie wyobrażam sobie ćwiczyć tylko na schemacie a/b. teraz mam 4 różne wersje i za radą Huberta wygląda to na razie tak:

1a. Siad 4x6-8
1b. Wyciskanie hantli 4x12
2a. Mc sumo 4x12-15
2b. Wznosy bokiem4x12-15
3a. Bułgar 3x12-15
3b. Face pull 3x12-15
4. swing


1a. MC 4x6-8
1b Sciąganie drążka do klaty 4x12-15
2a. Good morning 4x12-15
2b. pływak 4x12-15
3a. uginanie nóg 3x12-15
3b. bradford press3x12-15
4. brzuch


1a. ohp 4x6-8
1b. KB sumo squat 4x12-15
2a. pompeczka 4xmax
2b. pull through 4x12-15
3a. bb row 3x12-15
3b. odwodzenie z gumą2x12-15 na nózie
4. reverse hip extensions

1a. chin up 4x8
1b. RDL 4x12-15
2a. wiosłownie hantlą/na wyciągu 4x12-15
2b. HT 4x12-15
3a. Pompki na poręczach 3xmax
3b. Single leg rdl 3x12
4. brzuch
z tym, że 4 treningi to dla mojego organizmu chyba za dużo. w marcu jeszcze tak poćwicze, ale jak nie będę miesiączkowac to wracam do 3 dniowego schematu.

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Zawzięłaś się na barki czy co?? Ja bym wszystkich planów nie robił łącząc ćwiczenia - ale to moje zdanie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
Miss, liczę na bacik własnie od Ciebie
Ev, dzieki
Night, nie ma tego na barki aż tak dużo chociaż...no barki i pośladki to priorytet, chyba jak u każdej z nas. superserie doradził mi Hubert, bo dzięki temu trening jest krótszy, nie jest tak obciążający dla nadnerczy (chociaż w tym w zasadzie nie mam problemu), co korzystnie wpływa na tarczycę. i mnie to przekonuje. a czemu nie jesteś zwolennikiem takich połączeń?

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 36026 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679702
Ogólnie takie połączenia są ok - nic do tego nie mam. Na redukcji super sprawa. Jak komuś zależy na krótkich i zwięzłych treningach - też. Może nadnerczy nie przeciąża (nie wiem nie znam takich badań) - ale już układ nerwowy jak najbardziej. Poza tym zawsze w ćwiczeniu wykonywanym jako drugie się zwiększa ryzyko że zmęczenie spowoduje jakieś techniczne niedociągnięcia i może być problem. W ćwiczeniu wykonywanym jako drugie ciężko o progres, ciężko o optymalne stymulowanie partii ciężarem. U mnie przy 4 sesjach w tygodniu - zostałyby max 2 w takich łączonym schemacie i to nie dłużej niż 6-8 tygodni. Takie są moje doświadczenia realne - ktoś inny może mieć oczywiście inne. do celu prowadzi wiele dróg i trzeba o tym zawsze pamiętać.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
aha, rozumiem no ułożylam taki plan na podstawie innych wskazówek, a to, co piszesz też ma ręce i nogi . jak żyć?.

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Miesiączka

Następny temat

Masa czy redukcja?

WHEY premium